Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 11 months ago #3409 by sven862
Replied by sven862 on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Nujah, mina olen igal aasta-ajal pöörlevat pannud ja tuleb kala. Lemmim mul nr3, see just käele nii mõnus :) Voblerit naudin ka aga siis peab peab ikka tiba suurem olema, 4gr voblerit nii vaevaline visata, isegi kui 0,18 tamiil on. Muidu viske pikkus pole kõige olulisem. Ega see kala oma silmaga nagunii eriti ära ei mõõda, et kas on nr 3 või 5...haarab ikka. Endal halvad kogemused, et just need pisemad kipuvad rohkem kurku rabama. See statistika on nagu ta on, äkki vobleri mehi on rohkem või äkki vobleri mees on tõenäolisem oma saagist rääkima jne jne :)
Reeglina püüan ülesvoolu ja kohati pöörlevaga nadi kui vool kõvem on, ei tee korralikku mängu.
Oskab keegi head lanti soovitada kärestike peale, kus vool ikka päris tõsine on ?

Hea, et julgustust sain! Naudin pöörlevaid edasi ;)
More
10 years 11 months ago #3411 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 3
Jah pöörlevaga tuleb kala,aga rohkem pisikest kes siis landi lõpustesse imevad.Ei tulegi palju kollijuhtumeid ette pöörlevatega.Enamus muude peibutistega.
The following user(s) said Thank You: sven862

More
10 years 11 months ago #3412 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
scuba sa vana farelli kütina ehk ikka juba tead jõgesid ja kohti kus just passivad suured ja kus "lasteaed"... eks püüda ju tuleb ikka sellega mis kalale antud hetkel meeldib.... ja kõik see ka tuleb ju kogemuse ning läbitud kilomeetritega..eile näiteks ei tundnud ükski forka vobleri vastu huvi ojal kus käisin aga vurre peksid .... kellele ema kellele tütar.... see vaid mu egoistlikult teistele peale surutav mõttekäik... palju suuri kalu ja ärge pikka viha pidage... :whistle:
More
10 years 11 months ago - 10 years 11 months ago #3416 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 3
Jah, tihti on ka mul juhtunud, et kui kala ühte ei taha, siis tahab teist...seepärast katsetan iga kord mõlemat.
Last edit: 10 years 11 months ago by hannes.
More
10 years 11 months ago #3443 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 3
Paar korda olen juba jõe ääres käinud. Mere ääres olen ka ikka vaatamas käinud, aga ilm on viimane nädal aega selline olnud, et puudub igasugune usk, et kala päevasel ajal kalda läheduseski on.

Esimene jõe külastus lõppes uue Shimano Nexave ridva purunemisega. Kahtlustan hulgilaost transportimisel tekkinud praaki, aga 100% kindlaks ei olnud võimalik teha. Õnneks parandas Peterburi tee Salmo poe Nikolai ridva nii hästi 12 euro eest ära, et kui ei teaks, arvaks, et peabki olema selline.

Teine käik ei olnud palju parem selles mõttes, et väga pika matka jooksul õnnestus mul vaid korraks kaugelt näha kuidas Toomasel suur forell veidi aega otsas oli. Arvan, et tulenevalt kõrgest õhurõhust oli kala terve lõigu kõige sügavamas augus - isegi ei kujuta ette, kus teised kalad olla võisid. Vesi oli suhteliselt pruun. Sääski veel ei olnud, aga õnnestus esimest ühepäevikut näha.

Ei ole muidugi kahtlust, et hingavate kahlakatega on mugavam kõndida ja vees olla, aga nende neopreensokkide ja paksude kahlamissaabaste mõjul on jalalabadel kogu aeg palav ja veidi niiske ning kui veel väga pikk matk teha, siis on järgmine päev jalgadel selline tunne, nagu oleks 50 km raske seljakotiga matkanud.
More
10 years 11 months ago #3444 by berku
Replied by berku on topic Jõeforell vol. 3
Nädala keskel tegin järvas kaks järjestikust püügipäeva. Kokku tuli 9h püüki ja siiamaani kondid haiged. Esimese päeva õhtul enne pimedat L40 kotti ja järgmisel hommikul hunnik alamöödulisi ja siis järjest L39 ja L41. Voobler paistis rohkem meeldivat kui pöörlev. Küsimus ka suurele ringile, et mis lõksusid te kasutate? Mul tuli sellise analoogsega nagu pildil vasakul all nurgas kaks korda iseenesest lõks lahti. Õnneks märkasin õigel ajal ja landid jäid alles. Kuna usaldus kadus nende vastu ära siis ma hakkasin üldse voobleritel üldse otse tamiili otsa siduma. Tööd on rohkem, kuid mäng on tibakene parem ja iga kord värske sõlm otsas. Samas pöörlevatel on ju see jama, et ilma lõksuta kisub tamiili krussi.
Time to create page: 0.218 seconds
Powered by Kunena Forum