Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 2

More
9 years 11 months ago - 9 years 11 months ago #4844 by raikoj
Replied by raikoj on topic Meriforell vol. 2
Ei ole seni midagi kaasa tulnud. Pole eriti kuulnud ka, et kellelgi oleks tulnud. Teoreetiline võimalus muidugi on, aga see tõenäeosus on kaduvväike.

Last edit: 9 years 11 months ago by raikoj.
More
9 years 11 months ago #4853 by elmerike
Replied by elmerike on topic Meriforell vol. 2
Eilse 4 tunnise piitsutamise tulemusena jäi landi otsa üksik krevett. Kalast ei haisugi...

More
9 years 11 months ago #4854 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 2
Kas krevett oli vähemalt mõõdus??? :D

Kuidas muidu vesi oli, selge? Ja lainetus?
More
9 years 11 months ago #4856 by elmerike
Replied by elmerike on topic Meriforell vol. 2
Vesi oli selge ja laine oli ka olemas. Selline, et kannatas nabani vees jalutada. Päikeseloojangu ajal läks planguks.

Kreveti mõõtudest ma ei tea midagi :-) proovisin teda elussöödana kasutada, kuni ära kadus konksu otsast. Ausalt öeldes nägi ta väike aga hirmutav välja ja ei tahtnud teda näppida...
More
9 years 11 months ago #4858 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 2
Eilsel käigul olid ootused igatahes laes. Tõuka said nad veel juurde sellest, et suht varsti ka üks erakordselt jäme tegelane otsa hakkas. No nagu latikas teine. Aga 48 cm. Tunnistan, et ikka mõtlesin jupike aega, mida teha. Ausus sai õnneks võitu ja kala ujub edasi. Tuli kohast, kus vesi oli selge aga väga pruun. Enne ja peale seda kohta oli vesi selge ja tavalise "vee värvi". Aga edasi vaikus. Paar tillikat veealuste kividega ja kõik. Peaaegu 11 õhtul rassisime, siis loobusime.
More
9 years 11 months ago - 9 years 11 months ago #4862 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 2
Järjekordne püügipäev selja taga. Pikk päev idas ja käe valgeks said kõik kolm osalejat. Esimeses kohas raikoj'l äraminek ja kõik. Edasi teise kohta ning varsti sain raikoj't teate, et jõhker loom lanti jälitas temani ning tagasi vetesügavustesse suundus ning peale seda veel üks rabamine oli. No selge, et kala on kodus. Ma olin ise eemal teise nuki peal. Sain varsti ühe järgiujumise ja mõni aeg hiljem veel ühe. Ei midagi erilist suurusega, aga meele tegi mõruks, et ei üritanudki rabada. Ronivad sügavast välja eredasse päikesepaistesse, vaatavad lihtsalt huviga, mis toimub ja lähevad tagasi. OK, veidi hiljem tuli ühe suure kivi kõrvalt L=54 cm ja 1,5 kilo kala. Kurk niglisid täis. Ja siis veel üks järgiujumine - seekord korralikus mõõdus kala. Hiljem raikoj'l samuti kala otsas, aga 49 cm olevat olnud... Ujub edasi. Siis pikalt vaikus ja siirdusime kolmandasse kohta, kus Hannes kala välja võttis, kahjuks veidi alamõõdulise. Mul veel üks olukord oli, mis algul kripeldama jäi, pärast lihtsalt koomiline tundus. Nimelt suht sirge ja lageda rannajoone sees oli koht, kus eemal vees loobitavas kauguses suurem hulk kive suht kitsal alal. Lainet murdis seal kenasti, lootsin, et ehk on mõni valvur ka seal ujumas. Vise, tundus nagu oleks korraks kinni jäänud ja siis korralik löök ja väga tugev tõmme. Ning - plaks! tamiil puruks! Ketta juurest, kusjuures. Vaatasin, tamiil kare ja rikutud. Ilmselt sellest, et ridva enne lohakalt kivi peale panin ja hõõrus tamiili läbi. Mõtlesin, et mis elukas see küll oli, kes sellise tugeva tõmbe tegi, sest tõmme OLI tugev... Uus lant ja loopisin väheke, aga edasi tühjus. Liikusin edasi aga ei andnud see elukas rahu ja läksin tagasi. Ronisin vette ja hakkasin piitsutama. Siis juhuslik pilk oma jalgade juurde... Ja seal, kenasti adrus kinni, oli minu lant... See "tõmme" - adru tekitab tihti sellist jõnks-jõnks tunnet, aga tõmme ise oli tingitud ilmselt sellest, et ma ise kivil libisesin või tegin ridvaga alateadliku vastutõmbe või hoopiski kujutasin seda endale ette. Vähemalt sain kaotatud landi tagasi.
Last edit: 9 years 11 months ago by aapua.
Time to create page: 0.127 seconds
Powered by Kunena Forum