Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
12. mai 2014 11.25 - 12. mai 2014 11.30 #4844 raikoj
raikoj vastas teemale Meriforell vol. 2
Ei ole seni midagi kaasa tulnud. Pole eriti kuulnud ka, et kellelgi oleks tulnud. Teoreetiline võimalus muidugi on, aga see tõenäeosus on kaduvväike.

Teema on lukustatud.
Info
14. mai 2014 09.08 #4853 elmerike
elmerike vastas teemale Meriforell vol. 2
Eilse 4 tunnise piitsutamise tulemusena jäi landi otsa üksik krevett. Kalast ei haisugi...
Teema on lukustatud.
Info
14. mai 2014 09.20 #4854 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 2
Kas krevett oli vähemalt mõõdus??? :D

Kuidas muidu vesi oli, selge? Ja lainetus?
Teema on lukustatud.
Info
14. mai 2014 10.16 #4856 elmerike
elmerike vastas teemale Meriforell vol. 2
Vesi oli selge ja laine oli ka olemas. Selline, et kannatas nabani vees jalutada. Päikeseloojangu ajal läks planguks.

Kreveti mõõtudest ma ei tea midagi :-) proovisin teda elussöödana kasutada, kuni ära kadus konksu otsast. Ausalt öeldes nägi ta väike aga hirmutav välja ja ei tahtnud teda näppida...
Teema on lukustatud.
Info
15. mai 2014 09.03 #4858 aapua
Eilsel käigul olid ootused igatahes laes. Tõuka said nad veel juurde sellest, et suht varsti ka üks erakordselt jäme tegelane otsa hakkas. No nagu latikas teine. Aga 48 cm. Tunnistan, et ikka mõtlesin jupike aega, mida teha. Ausus sai õnneks võitu ja kala ujub edasi. Tuli kohast, kus vesi oli selge aga väga pruun. Enne ja peale seda kohta oli vesi selge ja tavalise "vee värvi". Aga edasi vaikus. Paar tillikat veealuste kividega ja kõik. Peaaegu 11 õhtul rassisime, siis loobusime.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2014 09.32 - 18. mai 2014 09.35 #4862 aapua
Järjekordne püügipäev selja taga. Pikk päev idas ja käe valgeks said kõik kolm osalejat. Esimeses kohas raikoj'l äraminek ja kõik. Edasi teise kohta ning varsti sain raikoj't teate, et jõhker loom lanti jälitas temani ning tagasi vetesügavustesse suundus ning peale seda veel üks rabamine oli. No selge, et kala on kodus. Ma olin ise eemal teise nuki peal. Sain varsti ühe järgiujumise ja mõni aeg hiljem veel ühe. Ei midagi erilist suurusega, aga meele tegi mõruks, et ei üritanudki rabada. Ronivad sügavast välja eredasse päikesepaistesse, vaatavad lihtsalt huviga, mis toimub ja lähevad tagasi. OK, veidi hiljem tuli ühe suure kivi kõrvalt L=54 cm ja 1,5 kilo kala. Kurk niglisid täis. Ja siis veel üks järgiujumine - seekord korralikus mõõdus kala. Hiljem raikoj'l samuti kala otsas, aga 49 cm olevat olnud... Ujub edasi. Siis pikalt vaikus ja siirdusime kolmandasse kohta, kus Hannes kala välja võttis, kahjuks veidi alamõõdulise. Mul veel üks olukord oli, mis algul kripeldama jäi, pärast lihtsalt koomiline tundus. Nimelt suht sirge ja lageda rannajoone sees oli koht, kus eemal vees loobitavas kauguses suurem hulk kive suht kitsal alal. Lainet murdis seal kenasti, lootsin, et ehk on mõni valvur ka seal ujumas. Vise, tundus nagu oleks korraks kinni jäänud ja siis korralik löök ja väga tugev tõmme. Ning - plaks! tamiil puruks! Ketta juurest, kusjuures. Vaatasin, tamiil kare ja rikutud. Ilmselt sellest, et ridva enne lohakalt kivi peale panin ja hõõrus tamiili läbi. Mõtlesin, et mis elukas see küll oli, kes sellise tugeva tõmbe tegi, sest tõmme OLI tugev... Uus lant ja loopisin väheke, aga edasi tühjus. Liikusin edasi aga ei andnud see elukas rahu ja läksin tagasi. Ronisin vette ja hakkasin piitsutama. Siis juhuslik pilk oma jalgade juurde... Ja seal, kenasti adrus kinni, oli minu lant... See "tõmme" - adru tekitab tihti sellist jõnks-jõnks tunnet, aga tõmme ise oli tingitud ilmselt sellest, et ma ise kivil libisesin või tegin ridvaga alateadliku vastutõmbe või hoopiski kujutasin seda endale ette. Vähemalt sain kaotatud landi tagasi.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2014 14.24 #4863 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Eile käis jah päris kõva andmine, 12h jutti.

Lisaks Aapua meenutustele tooks välja selle, et Aapua landist saab viimase peal söögiriista, kui sellelt konks ära võtta. Sama lant tõi hiljem veel kala ka :woohoo:

Ja enne pimedat pistis minust paari meetri kaugusel pea veest välja hüljes ning ujus siis majesteetlikult edasi - täiesti esmakordne kohtumine selle tegelasega.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2014 14.49 #4864 raikoj
Kuigi eilne päev oli väga väsitav, siis uni ei tulnud lihtsalt. Jõhker loom ei andnud asu. Olin just uue koha peale läinud ja vaatasin, et vesi oli natukene sogane ning mõtlesin, et päris kaldalt sellise koha peal prooviviskeid pole mõtet teha. Läksin ikka nii üle pahkluu vette. Tegin paar viset, aga kuna tavaliselt selliste visetega midagi veel ei juhtu, siis vahtisin ringi stiilis, et kas mu kodumaa on tõesti nii ilus vä. Kui lanti välja tõstsin, siis nägin nii kolme meetri kaugusel ühte tõsist Kala. Läks paar sekundit aeg olukorra registreerimiseks. Põhimõttelisel ujus kala põlvini sogasesse vette landile järgi ja ujus rahulikult minust kümne meetri kaugusele allameetrisügavusse veidi sogasesse vette tagasi. See oli kindlalt suurim kala, keda ma see hooaeg näinud olen. Sellised kahekilosed panevad küll südame kiiremini põksuma, aga kepse enam värisema ei pane. See nõudis pingutust, et mitte tasakaalu kaotada. Tegin kohe paar viset järgi, aga ei midagi. Vahetasin lanti ja kohe esimese viskega oli rabamine. Ei tea kas oli sama kala, aga edasi ei toimunud selle koha peal enam midagi. Teise koha peal, kus Aapua püüdis, tuli üks napilt alamõõduline otsa. Olin suure kivi taga ja ma päris täpselt ei näinud, kuhu ma viskan. Kui lant mu nina ees kivi tagant välja tuli, oli hõbedane välk tal kannul ja rabas. Kinni jäi lõpuse tagant. Suhteliselt valutult sain ta vabastada. Edasi ei midagi. Õhtul läks meretuulega kohtades vesi sigasoojaks, soojekmaks kui õhk. Maatuulega kohtades oli samas vesi talviselt külm.

Väga tahaks täna ka minna, aga elu vajab elamist. Kahju, et see kõige magusam meriforelli aeg just kevadel kõige kiiremal ajal on.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2014 20.13 #4869 lazarus
lazarus vastas teemale Meriforell vol. 2
Edu mehed! Korralikud prillid on ikka kindlasti näkku päevitunud sellise ilmaga :evil:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2014 12.10 #4880 volx
volx vastas teemale Meriforell vol. 2
Kaaspüügiks tuulehaugi võib saada,ühe kunagi saanud ja paar otsast läks.
Kas idas ka tuulekat liigub?
15-l käisin ja tegin kohustusliku 0 ringi ära,kümme korda vähemalt nullitanud viimasel paaril aastal
siin idas.
Värskeid jälgi oli kõvasti,järelikult olin õiges kohas :) .
Rääkisin ka vanameistriga rannas veidi juttu,ka neil oli 0 päev.
Aga eile oli kala rannas olnud.
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2014 00.15 #4885 aapua
Ilm oli nagu ta oli, aga idas käik osutus resultatiivseks. Kotti küll vaid üks, aga sattusin parve peale. Pool tunnikest või nii oli päris tihedalt tegemist.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: greisi, elmerike
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2014 11.16 #4886 greisi
greisi vastas teemale Meriforell vol. 2
aapua landid on tegijad ,käisin jumindal hüljes oleks peaaegu otsa tulnud...õnneks jõudsin ennem sisse kerida
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua
Teema on lukustatud.
Info
22. mai 2014 12.02 #4891 lepik
lepik vastas teemale Meriforell vol. 2
Kui on mõõdus hüljes, tasub kotti panna :woohoo:

Hülgeliha steik söekartulitel akvaviiti-mustrõika kreemja kastmega
Materjalid

Hülgeliha tükk
Koorega tuhvleid
Võid
Pipart
Soola
Mandlipuru
Akvaviiti
Sibulat
Küüslauku
Mustrõigast
Vahukoort
Muna
Lihapuljongit
Ürte
Vürtse

Kokkupanemine

Marineeri hülgeliha steik akvaviidis koos erisuguste ürtide ja vürtsidega ning tõsta kõrvale. Aja kaminas kuumaks söed ning topi tuhvlid nende alla ja vahele valmima. Kaste on toidu hing, seda teame me kõik. Purusta küüslauk ning lõika sibul ja mustrõigas peenteks ribadeks. Pikkuega umbes 3 sentimeetrit, väga peened ribad. Kuumuta pannil või, lisa küüslauk ning ribad. Heida juurde pits akvaviiti ning löö tikust põlema.
Sega kogu kraam madalal tulel kenaks ning lisa väheke puljongit ja lahtilöödud muna-vahukooresegu (kergelt kokku segatud). Lase madalal tulel hauduma ning kuumuta poole vähemaks. Maitsesta ürtide ja vürtsidega.
Prae kiirelt marineerunud hülgeliha ning tõsta taldrikule, lõika viiludeks. Lisa taldrikusse ka söekartulid, mille lahtilõigatud lõhesse törts või. Lisa juurde imeline kaste ning söö koos akvaviiti laksuga kõrvaseks.
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2014 11.26 #4898 greisi
greisi vastas teemale Meriforell vol. 2
sa mees oled vist kusagi kihnus -ruhnus või isegi kusagil kaugemal hülgepüüki harrastanud....minu teada
söödi hüljest toorelt- esimesena maks jne. küpsetades pead pärast elukohta vahetama traani hais jääb igale poole külge ...aga, kes teab...ise pole kunagi juhtunud sööma .
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2014 01.18 - 25. mai 2014 14.06 #4905 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 2
Rannailma kiuste otsustasin siiski ka õhtul ühe tiiru teha. Nagu suveilmale kohane, siis püük algas värskendava ujumisega - vahepeal on kivide peale mingi ülilibe ollus tekkinud. Õnneks olid õhukesed jõeka kahlakad ka autos ja püük pooleli ei jäänud.

Liikusin kivide peal nagu hiiliv indiaanlane, esiteks olid kivid täna sigalibedad ja täielikus tuulevaikuses kõlasid ka enda mõtted liiga valjusti.

Poole püügi pealt käis mõte küll läbi, et mida krdit ma siin nii sooja veega teen, võiks parem kodus jalka finaali vaadata. Natuke lisas motivatsiooni hommikused konktaktid tuulehaugiga - et äkki saab vähemalt seda kala.

Siiski-siiski, merikas sai ära nähtud. Enne päikeseloojangut üks nati alla mõõdu tegelane läks ujuma tagasi.

Nii et paistab, et hooaeg veel päris läbi ei ole... :fish:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
13. juuli 2014 10.26 #5211 raikoj
Põhjarannik on talviselt jahe, kohati vaid 8 kraadi. Kiirustage, seltsimehed.
Teema on lukustatud.