Foorum

heart Pajataks natuke ahvenast

Info
22. detsember 2012 20.59 - 22. detsember 2012 21.00 #3034 Mark0
@ Wapsik, seda teemat, kus 1 kala nagu iseenesest kasvab suuremaks, kui kaldaäärsem, ma usun isegi, sest ta on kalamehe eest kaugemale ujunud ja tal on lastud suuremaks kasvada.
Mind täitsa huvitab, millele su jutt toetub, mingile propagandale ja seaduste mugavuvdus poliitikale või ... ?
Kes ütleb eestis kõva häälega, et kaldast 10 cm-ne ahvunn on 4 aastane ja 20 meetrit kaldast eemal 30 cm-ne on 3 aastane ?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
22. detsember 2012 23.27 #3035 Wapsik
Eks see ikka toetub nähtud/kuuldud telesaadetele, internetist leitud materjalidele ning muudele vähegi seda toetavate/ mitte toetavate materjalide lugemisele. Ma olen natuke jälginud erinevates foorumites seda ahvena teemat mis puudutab Peipsit. Peipsil näiteks käib 86% püügist kaugemal kui 1,5 km, loomulikult seda siis kalameeste endi väidete alusel... ikka 3 km kaldast jne... seega ei saa nagu otseselt seda ka ju väita et kaldast jalgalasknud kalal oleksid suuremad võimalused pääseda püünistest... profid ka nagu ju eriti kalda lähedal ei tegele kalapüügiga, ikka kaugemal ikka kaugemal.... ja nagu ma juba ka eelmises kommis kirjutasin siis isegi teadlastel pole täit pilti miks nii kalad teevad ... Lämmijärves ja Pihkva järves on suurt ahvenat palju vähem kui peipsis aga sellist 200 grammi ümber olevat täitsa piisavalt.... ju siis on toidulaud sellisel mõõdule optimaalne...Eriti huvitav näide oleks tartus Anne kanal.... SEllist 50 grammist ja väiksemat ahvenat lademetes ja on ka sellist 600+ ahvenat aga sa ei saa neid lihtsalt kätte kuna nende toidu laud nii külluslik et enam jaolt neile ei paku su lant huvi... sukeldujad ikka räägivad et anne kamalis ujuvat sellised mölakad ringi et inimesed teaksid mis seal on siis nähtavasti paljud ujumas seal ei käiks....

Info
23. detsember 2012 12.37 #3036 berku
Kes seal kanalis siis ringi ujuvad?

Info
23. detsember 2012 19.58 #3037 Wapsik
Karpi olevat sellist pea meetrist. havi meeter ja peale ning ahvenaid sinna kilo kanti kindlasti, suurt linaksit ....

Info
23. detsember 2012 21.33 - 23. detsember 2012 21.37 #3038 Mark0
No see, kui suuremat ahvenat kätte ei saada, ei tohiks olla õigustus muinasjuttudele, et kalda äärne ja 3 x väiksem ahven on 2 x vanem 500m kaldast eemal elavast lellepojast !
Vaadake ise, mis Pärnu lahes ja Peipsil toimub talvel, oluliselt kaldast eemal sikutatakse 10 cm-seid kilode viisi välja.
Aga kuidagi peab ju kehva saaki õigustama ja alaealiste ahvenate püüki õigustama ...

See on minu arvates PEAMINE põhjus, misk suuremaid ahvenaid nii vähe eestis on, neil ei lasta lihtsalt kasvada.
Kummaline on ju see, et vähemkäidud nii öelda "salajärvedes" inimesed ainult suuremaid ahvenaid püüavadki, samal ajal, kui massiliselt käidavates vetes ainult klibu välja tõmmataksegi. Kas sellest fenomenist ei taha tõelised teadurid sõna võtta ?

Info
24. detsember 2012 19.55 #3039 Vertu
See et vähemalt Peipsis ja Võrtsjärves on kaks ökoloogilist ahvena vormi ei ole muinasjutt vaid sellest on kirjutatud juba 80 aastate kalaraamatutes. Kaldalähedane putukatoiduline ja pelaagiline röövtoiduline. Kasvukiiirus ongi väga paljust seotud toidubaasiga, maimu õgival kasv kiireks läheb. Eks Peipsis ahvena keskmine kaal vähenenud ongi suures osas tänu sellele et kunagist põhitoidust tinti, kõvasti vähemaks jäänud. Osades väikejärvedes ongi probleem pigem selles et meeletult palju väikest ahvenat, toitu ei jagu, kasv kängu jääb. Ehe näide mu meelest Tõhela. Ahvenal kasv väga kiireks läheb värskelt tekkinud veehoidlates. Mäletan kui Linnamäe vh. 2002 aasta alla oli lastud siis paar aastat hiljem sealt tõsiseid kolle rebiti, ikka nii 500+g. Arvuliselt muidugi vähe oli. Aga eks muidugi mõned veekogud ülepüügi all kannatavad.

Info
03. aprill 2013 17.24 - 29. september 2013 11.40 #3241 kalamees17
Härrasmehed, rääkige ega ju ahvenal keelu aeg praegu pole või on ?:fish2:

Info
03. aprill 2013 17.30 - 29. september 2013 11.40 #3242 ceemic
Ei ole ahunnil keelukat.

Info
03. aprill 2013 17.43 - 29. september 2013 11.39 #3243 kalamees17
aga ahvenat landiga vist mõttetu püüdma minna ? havid võivad ka külge hakata ju.

Info
04. aprill 2013 09.27 - 29. september 2013 11.39 #3247 jass
landiga püütakse ahunat päris palju ja alati on ka risk et havi otsa hakkab.

Info
05. aprill 2013 06.35 - 29. september 2013 11.38 #3248 rundll
Minu jaoks kõige nauditavam ongi just landiga ahvena püük.

Info
14. juuni 2013 21.34 #3570 Wapsik
upitaks teemat. ehk kellegil on midagi huvitavat pajatada... mõni avalik hea ahvena koht ehk??

Info
29. september 2013 11.44 #3938 hannes
Natuke juttu sellest, kuidas üks Soome ahvenakunn spinninguga triibulisi taga ajab:

www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/436-ahvena-puuk-spinninguga
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: jürc

Info
25. oktoober 2013 10.45 #3991 jürc
isiklik tähelepanek: suurem ahven on seal, kus ta ennast peita saab......kivitagused, puualused jne
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Info
02. veebruar 2014 19.51 #4251 Matu
Muidu selline asi et suitsuahju panekuks ei ole vaja kala rookida vaid ainult soolikas välja võtta.Ning mina püüan ahvenat kollaste ja oranžide
kummilutudega või siis väikeste vobleritega ei saa üldse aru miks pöörlevatega püütakse.See kummikas toimib igal pool ja igal ajal vähemalt minu kogemused on sellised.Ning kurat mina ei saa aru mis konnatiikidest teie ahvenat püüate sest mina käin vahest igavusest suvel enda maja taga ühe mõtetu nire ääres kus õieti kala ei ole kuid isegi seal saan ma tunniga nii 6-10 ahvenat kätte.Kuid huvitav on see et sel jõel on üks lõik kus võid paari tunniga nii 40-50 ahvenat välja loopida. :fish2:

Info
04. veebruar 2014 19.25 #4254 allu0
Tere! Kuulsin, et ahvenale meeldib hullult veri, ehk oskab mõni targem talipüügi mees soovitada millega seda jääaugust alla pudistada? Tavaline poes müüdav sööt, kaerahelbed, liiv või mõni muu ollus?????