Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 8 months ago - 11 years 8 months ago #2677 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Täna otsustasin rahuliku jalutuskäigu teha ja otsustasin lõpuks vobleritega püüdma õppida. Oma karjääri alustasin pöörlevatega, tuttidega püügiks erilisi oskusi ei ole vaja, aga vobleritega eriti hästi välja ei tule veel. Kalu käis mitmeid kaldal, neist üks mõõdus läks kotti . Vobleritega on isegi natuke rohkem püügikohti, mulle tundub, ja rohkem kui pooled kalad tulevad allavoolu visates. See nõuab muidugi rohkem hiilimist ja isegi käpuli roomamist, aga tasub ennast ära. Täna hirmutasin ise ühe viisaka kala minema, sest ta tuli nii ootamatult kahemeetrise allavoolu viske peale landile järgi, et ma lausa võpatasin.
Last edit: 11 years 8 months ago by hannes.
More
11 years 8 months ago #2678 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
aapuale naljaga pooleks. tõesti suurt ahvuni on palju raskem kivide vahelt välja meelitada kui suurt forelli.... krt sa ei näe ju sogases vees kus see ahvun peitseb... raikoj... ega sügis ongi bist nagu rohkem voobleti teema, talv -varakevad kummikas siis kevad jälle voobler hilis kevadest kuni esimeste lehtede langemiseni selline pöörleva aeg ja siis kuni keelukani voobler jälle,, kuigi see ei ole ju absoluutselt nii... nt. ma püüan pea aegu kogu aeg pöörlevatega põhiliselt aga ma ei oska ka püüda...

More
11 years 8 months ago - 11 years 8 months ago #2680 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Võin vist vabalt väita, et 1 mu lemmik teemasi siin lugemiseks.

Samas taas mul küsimus, millega seda landi teemat seletada vs aastaajad ?
Kui nüüd mõelda, et saak, millele forell enamus ajast jahti peab, on siiski ühesugune, tekitavad minus need spekulatsioonid kahtluseid, et kas kalamees ei otsi oma ebaõnnestunud päevale lihtsalt vabandusi. Ega viidikad ju jões, kellele lõhelised jahti peavad, aastaaegadega oluliselt värvi ja kuju ei muuda ju. Kas keegi ei taha kunagi leppida olukorraga, et forell on TARK kala tegelikult ja üsna tihti ka mitte väga näljane, aga lihtsalt mänguhimuline, nagu 4 kuune kutsikas, kes palli taga ajab :P

Seda ma teile võin julgelt öelda, et enamus teist pole elus vist nii palju forelli v lõhet elus kokku ka nii palju püüdnud, kui siin mõne jõe peal terve päeva peale välja hüppamas võib näha, aga isegi 20-30a staaziga meestel on suur tegu, et neid kätte saada.
Last edit: 11 years 8 months ago by Mark0.
More
11 years 8 months ago #2681 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Põhjuseid on mitmeid. Külmaga on kala väheliikuv. Sööt peab olema suur, et tasuks ära jahile kuluvat energiat. Töötavad suuremad vooblerid ehk suur sööt ja kummikalad ehk aeglane ja lihtsalt püütav söök. Suvel on täpik siiski peamiselt putuktoiduline, kalad on tema menüüs juhuslikku laadi. Väike pöörlev imiteerib hästi igasuguseid vee-elukaid. Kesksuvel on periood, kus lendavate putukate tõttu (ühepäevikud) ei tööta miski peale lendõnge. Sügisel on vees niipalju lehti ja muud rämpsu, et forell, kes nüüd ründab peamiselt pesakaitseinstinktist, peab paratamatult valima oma "ohvrit". Pöörlevad on liiga puulehtede sarnased, mida liigub vees sadu kui mitte tuhandeid. See aeg töötavad jälle vooblerid paremini. Leech ja kummikala, ma kujuta ette, võiksid olla suht universaalsed.
More
11 years 8 months ago - 11 years 8 months ago #2682 by ubinas
Replied by ubinas on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Edit: aapua jõudis ette :)
Last edit: 11 years 8 months ago by ubinas.
More
11 years 8 months ago #2683 by paunvere
Replied by paunvere on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Hommikul tehtud uue lõigu kotroll. Siinkohal tervitaks kõiki, kes on jõkke suubuvas mudakraavis külili lartsatanud. Hea, et mobla ja rahakott veekindlalt pakitud olid.

Kaldal käis paar konnamõõtu täpilist. Ühe arvatavalt mõõdus poisi kobistasin pisut kõrgemalt kaldapervelt vette tagasi, see on see tamiilist välja tõstmine rsk.
Koju tõin ühe 50 cm haugi, kel 25 cm luts maos oli.
Kõik kalad voblääri peale.
Jõgi oli hulpivaid puulehti täis.

Edu kõigile!
Time to create page: 0.136 seconds
Powered by Kunena Forum