Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2348 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tänud kõigile. Tegelikult küüru kui sellist ei olnud. Pildistamise hetkeks olid juba lõpused alt läbi lõigatud ja kalal pea veidike "kuklas", kui nii võib öelda, sellest küüru mulje. Kala oli selja pealt erakordselt paks. Pikkust oli 58 cm (L) või 53 cm (l).

Täna 1,1 kilone kotti ja kaks sellist läksid omavoliliselt otsast. Huvitav on see, et kui sellel lõigul tegelikult väiksed kalad puuduvad, kalu on vähe ja suured, siis täna oli täielik päkapikkude ja supikate paraad. Õnneks ka paar korralikku siiski sattus sekka.
Last edit: 11 years 10 months ago by aapua.
More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2351 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ma siin mail ca 4a tagasi tegin 2 pikka päeva väga forelli ja lõherikkal jõel. iga 2-4 min tagant hüppas välja nii 3-5kg suurune täpiline mu silmavaate ulatuses, proovisin ma igast nippe, usse, lante nii 5-6 erinevat ja grillkana, mitte ühtegi ei saand kätte :D
Siis ilmus lendõngega vana välja ja sai veidi juttu aetud, vana ütles, et neid on siin jõgedes palju, aga kole "targad". Kui eluehe kalamees päevas ühe kätte saab, siis on ta nö "tegija" :D

Sry et siia lisan nüüd (forell aga mitte jõekas), aga kohalik viimane täpiline saadi kätte siin mail selline:
www.irishtimes.com/newspaper/ireland/201...8/1224316807694.html

Eestis ja lapsepõlves jäi minu suurim saak ka 53(l) aga suht kõhnake, seda siis Valgejõel Moe Piiritustehase tagant välja õngitsedes.
Last edit: 11 years 10 months ago by Mark0.

More
11 years 10 months ago #2352 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
aapual ilus kala (Y) Aga ma ei tea kus krdi kohast te neid võtate, ma nüüd käinud kolm korda, teisel korral sai nähtud vaid üht pisikest landi otsas. Eile käisin jälle Järvas, aga täielik vaikus, vist oli tühjaks püütud :D kaldal on muidugi hirmsad kõnniteed ka sees. kõige tipuks lagunes rullik ka ära, ei löö enam klambrit peale
More
11 years 10 months ago #2353 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ronny. Looga vedru siis kaput vist. Aag mis puudutab suurt kala siis see vajab palju enam pühendumist ja 1001 muud asja et selleni jõuda.. seal kus rajad sees seal üldiselt suurt kala ei leia ... ja ig aasi ikka step by step kuigi vahel võib ka jopastuda ja saad alguses kohe kolli kätte.. kaua Aapual selle kala saamiseni aastates läks??
More
11 years 10 months ago #2355 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
wapsik - 4 aastat. Enne polnud kordagi täpikut üritanudki. Nüüd praktiliselt kogu suvehooaeg läheb täpikujahile. 4 aasta jooksul on püügikordi tulnud ikka palju. Eelmine töökoht võimaldas suvalisel ajal käimist, nii et tihti oli 3-4 käiku nädalas. Vist miljon kilomeetrit võsas ragistamisi. Püüan peamiselt mitte eriti tuntud jõekestel, lisaks olen ise avastanud mitmeid jõekesi, kus täpik sees, aga mis pole ei jõgede raamatus ega kudepaikade nimistus. Ehk siis kohad, mida teavad tõesti vaid üksikud inimesed.
More
11 years 10 months ago #2356 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
no mul läheb siis veel vähemalt aasta, sellise käimse juures vast isegi paar et 2 kilo piiri kätte saada.. siiani 1,1. aga kuna mul teatud kohtade vastu väike foobia siis läheb selle 2 kiloga suht raskeks.....ilusat suurt viidikat on ka hea püüda...
More
11 years 10 months ago #2361 by paunvere
Replied by paunvere on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Täna herr Raikoj-ga palju kilomeetreid mõõdetud, küll rohkem autoga. Hommikune paljutõotav lõik läks raisku, kuna üks meeskond oli juba ette jõudnud. 2 lõiku sai päeva peale teisel jõel läbi püütud ja kaevutunnet ei tekkinud. Kaldal käis mitu silgumõõtu tegelast, togimisi ka sekka. Lõpuks kobistasin ühe 37 cm ikke kotti. Pole just kiitlemist väärt, aga selle aasta esimesele mõõdus silgule tegin erandi. Landid mida näriti: Mepps nr.2 kanapask ja kuldne nr.2 pust-punase tutiga(viimane lant jäi lõpuks muidugi jõkke).
Koperdasin ka kummariga okastraati ja ootan huviga töötavaid lappimistehnika soovitusi. Auk mis kummikusse tekkis on umbes 4 mm raadiusega.

Raikoj-l oli tegevust rohkem ja saab ka täna saia peale midagi panna. Aga eks ta vast ise kribab millega ja kuidas.
More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2364 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Sai jälle palju erinevaid lante katsetatud, enam ei oskagi valida. Tundub, et kala toob ikkagi see lant, mis parasjagu otsas on.

Esimese lõigu peal väärib mainimist ainult, et läksin täiesti mittevisatavasse kohta ja ujutasin seal Lovec-Rapy musta põrnikat puudevahelt allavoolu. Kerima hakates nägin kuidas üks hele allveelaev tuli järgi, aga viimasel hetkel nägi vist mind ja mõtles ümber ning läks minust paari meetri kaugusele peitu. Ühegi landiga teda enam välja ei suutnud meelitada.

Teisel lõigul oli kohe esimese viskega kala otsas. Kala oli täpselt mõõdus, aga aapua jõeka pilt silme ees, lasin selle tagasi ujuma. Järgmine vise samasse kohta jäi kinni ja läksin oma lanti päästma. Eumeri toruputukas on päris kallis, nii et riske eriti ei võta. Sain putuka kätte ja tegin sealt samast kohe viske. Päris korralik tegelane oli otsas, näitas oma seksikat profiili paar korda ja pani minema. Seejärel läksin natuke allavoolu kärestiku juurde ning viskasin ka landi allavoolu. Kohe oli üks natuke allamõõdu tegelane otsas. Liikusin ülesvoolu edasi, aga peale supikate paari tunni jooksul kedagi rohkem ei näinud. Tagasi auto juurde liikudes tegin viimase viske seal samas kus esimesed kontaktid olid ja jälle oli üks täpselt mõõdus otsas. Seekord oli siis landiks poola kuldne pöörlev. Kuna oli väga pikk ja närvesööv päev olnud, siis panin seekord kala kotti.
Last edit: 11 years 10 months ago by raikoj.
More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2367 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
www.kalaportaal.ee/blogid/taepikujaht-20....html/blogger/aapua/

Lõpuks sain jutukese valmis. Parem hilja kui mitte kunagi, onju?
Last edit: 11 years 10 months ago by aapua.
More
11 years 10 months ago #2373 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Täna käisin tund aega sama koha peal, kus üleeile oli palju kontakte. Nagu oleks kaevul olnud. Vaid üks järeletulemine voblerile. Vobleril jäi just see vise tamiil esimese konksu taha ja tuli vee pealt nagu vurr.

Nägin täna ka esimesi üksikuid ühepäevikuid.
More
11 years 10 months ago #2374 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Nõksa alla kilo tegelane kotti täna hommikul. Lisaks üks huvitav äraminek tamiili katkemise tõttu. Keerutas pinnas kui hull ja lihtsalt ujus sisuliselt kinnise siduriga vastuvoolu. Tegelikult isegi loodan, et see oli haug. Täpiku puhul ei tahaks seda kaalu isegi oletada mitte...
More
11 years 10 months ago #2423 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tiir tehtud. Üks kala kotis. Võttis oranži eumeri toruputukat.

Mitme koha peal nägin veel kuidas forellid toitusid ühepäevikutest, aga need ei tundnud ühegi landi vastu huvi.
More
11 years 10 months ago #2437 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Nohh raffas, jalka on jõekad peast välja ajanud? Endal lihtsalt paar projekti töövälisel ajal käsil, seetõttu on ka jõe ääres kondamine kuidagi tahaplaanile jäänud. Nädalavahetusel küll kindel minek, aga sinna veel oioi kui mitu päeva aega...
More
11 years 10 months ago #2438 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
ma ootan järgise nädala teist poolt.. neljapäev -laupäev...siis teen ühe korralikuma tripi Loobu äärde.. püüan maadelda oma kopraaugu ja soise pinnase foobiaga ning ühelt 200 meetriselt lõigult selliseid 40-50 cm tegelasi 10 kond välja püüda...
More
11 years 10 months ago #2447 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kiire õhtune käik tehtud. Kala konksu otsas ei käinud. Vesi oli hullult maas. Ühe hea koha rikkusid ära saunast tulnud paljad naised, teiselt lendas part minema.

Paari koha peal nägin kuidas forell vee pealt toitub. Iga kord olen neid erineva taktika abil konksu otsa proovinud lollitada, seni tulutult. Praegu mõtlen jälle lendõnge peale. Samas nende jõgede ääres kus ma käin, on selliseid kohti, kus lendõngel suur eelis oleks, vaid üksikuid. Peab veel nuputama.
More
11 years 10 months ago #2448 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kuidas saavad saunast tulevad paljad naised midagi ära rikkuda? :D
More
11 years 10 months ago #2449 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kiljumisega hirmutavad kalad minema: "Ei mister, ärge pildistage!" Kui tõsiselt rääkida, siis tegi ikka tigedaks küll, see oli sellel lõigul ainuke sügavam kiire vooluga koht.

Ilm on praegu selline, et vägisi tekib seos eelmise aasta sama aja nullitamisega. Ilmselt ootan nüüd "paremaid" ilmasid.
More
11 years 10 months ago #2450 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Nii mõnigi mees oleks visanud ridva kus kurat ja hoopis naistega sauna läinud ;)
More
11 years 10 months ago #2451 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Täna hommikul käisin ühel uuel lõigul. Tea kas asi oli selles, et seekord püüdsin tamiiliga või millegis muus, aga alamõõdulisi käis otsas päris suur hulk, iga paarikümne meetri kohta üks. Mõõdukala kahjuks ei saanud. Tea, kas peaks suurt kusagilt mujalt otsima... Ja natuke peale seitset sai kogu võtmine otsa, pärast proovisin sama lõigu peal, kus algul ja täielik vaikus.
More
11 years 10 months ago #2454 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tegime sõbraga eile ööpüüki. Õhtul hilja alustasime. Päris lahe on, ei näe, kus on hein, kus kaldaaugud, kus roikad... Ühe mõõdulähedase sain kella 12 tuuris kaldale, edasi vaikus. Kõige suurema pimeda istusime niisama ära, kell 2 jätkasime. Sõbral veel üks rabamine, edasi vaikus. Valges oli näha - jummalast verivärsked jäljed ees. nojahh, mida sa veel tahad. Läksime teise jõe peale. Roika alt, kus mul siuke üle pooleteistkilone täpik kord oma teed läks, taas rabamine. Aga väike. Mõõdukala, aga ei enamat. Nohh, panin selle siis kotti. Ja taas, mingist hetkest alates ei muffigi ei toimunud enam. Kuni põhjusele järgi jõudsime: üks härrasmees spinnaga. Kas ta oli meile vastu jalutanud, ja siis ümber pööranud ja tagasi läinud, või tuli meie kannul, kaarega mööda ja edasi juba meie ees, ei tea ja vahet pole. Igatahes kell 12 päeval olin juba kodus.
More
11 years 10 months ago #2455 by Ronny
Replied by Ronny on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ma käisin täna eilsest lõigust alla voolu. Ca 10 sentimeetriseid käis kümmekond laanti uurimas, aga ei ühtegi suuremat, hiljem selgus, et kaks vene meest läksid ees, need pold ka midagi saanud.
Vene meeste kaubikust paarsada meetrit eemal leidsin ühe unna ka (N)
More
11 years 9 months ago #2469 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
6 km õhtune matk tehtud, kott tühi, aga tuju ei olegi kõige hullem. Oli palju väikeseid kordaminekuid. Esiteks sain kohe kolmanda viskega uue toruputukaga veidi allamõõdu kala kätte. Olin ostnud punase peaga lilla Eumeri toruputuka ja eelmine kord see tulemusi ei andnud. Värvisin kodus pea mustaks ja kohe oli võtt. Seejärel kilomeeter tühjust, aga ühe sügavama kurvi juures viskasin seda sama putukat kurvi taha. Sellised visked on väga resultatiivseks osutunud, kui nad muidugi kinni ei jää. Elu kala oli otsas paar sekundit. Silma järgi umbes 50 cm.

Lõpus nägin kuidas üks forell ühepäevikuid jahib ja seni pole õnnestunud selliseid kätte saada, aga seekord sain ta otsa. Esialgu tundus, et on hull koll, aga kui nägin teda lõpuks siis olin veidi segaduses, kala oli veidi allamõõdu. Konks oli pea all lõpustesse kinni jäänud. Allavoolu tagasi liikudes nägin veel kalu, aga neile ei suutnud kuidagi sellises võsas hääletult läheneda. Kui päike puude taha läks hakkas jões hull elu pihta, aga pimedas mulle püüda ei meeldi - asjatu närvikulu.

Tegelikult kartsin, et tänane ilm ei ole kõige parem, kuid eksisin. Liiga palav ei olnud, metsas oli isegi tuult ja mets oli lõhnu täis, ilmselt homse vihma ootusest. Vesi oli endiselt külm ja kõrgem kui ta vahepeal oli. Ühepäevikudki veel lendavad ja isegi alamõõdulised olid ennast põrsaks söönud.
More
11 years 9 months ago #2474 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
respect raikole, järgmine kord ainult too elukas kaldale, saad mõõdud täpsemalt kirja panna! Selline 1,4 - 1,6 kilo kala teeb ikka päris lahedat tantsu.

Ma üritan oma tänasest käigust väheke pikema loo täna-homme kokku klopsida.
More
11 years 9 months ago #2476 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Küll ma toon. Lõpuks taandub kõik statistikale, nagu jalgpallis. Mida rohkem Ronaldo vastu posti lööb, seda suurem on tõenäosus, et järgmise löögiga tuleb värav.
More
11 years 9 months ago #2482 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Minek... Tuhat kivi mulle kottidesse, kui ma tühjade kätega koju peaksin tulema!
Time to create page: 0.266 seconds
Powered by Kunena Forum