Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 7 months ago #2783 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Silmamõõt on ikka täiesti paigast ära... Tänane kala, arvasin, et kilokakssada, mitte enam... 1470 g oli kaal hoopis. Üks umbes samasuur ja üks pisut väiksem läksid veel otsast, lisaks veel üks äärmiselt muljetavaldav rabamine. Puutumatu jõgi. Või nireke pigem. Vettki polnud õieti. Jõgi suht lõuna-eestis, isegi kui ütleks jõe nime, keegi niikuinii ei usuks. Täiesti mõttetu ja uskumatu nire. Aga näed, suured kalad sees. Hauginolke kah mitu. Kahe leechi kaotus miinuspoolele. Selline päev oli siis täna.
More
11 years 7 months ago - 11 years 7 months ago #2784 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2

OK, paari sõnaga pikemalt sellest käigust. Nire on selline, mis suubub niresse, mis suubub jõekesse... Umbes nii see käib. Aga nendes peajõgedes on täpiline sees, küll kirjanduse andmetel ainult, keegi pole vist sealt kunagi kala saanud, aga asi seegi. Sõitsin eelmine aasta sealt nirest üle, ja oli meeldiva välimusega. Kuna minu hommikune retk ühele teisele nirele lõppes sellega, et lihtsalt jalutasin, kuni lõpuks üle viskas (jõgi nii rohtu täis ja õõtsikute kallastega, et isegi testviset ei olnud võimalik teha), siis mõtlesin, et miks mitte, lähen ja jalutan ka teise jõe ääres. Läksin mitte suudme lähedale, vaid keskjooksule (nojah, pikkust sellel jõel pole ka eriti, nii et seal veel alam-, kesk- ja ülemjooksu eristada on tegelikult naljanumber). Jama lugu. Jõgi on, aga vett netu. Nohh, labajala jagu. Tumedapoolne. Aga läbipaistev. Põhi kivine, suured kivid vaheldumisi savi ja saviliivaga. Aga veepuudus oli häiriv. Samas, kui ma juba seal olin, tegin jäärapäise otsuse väheke matkata. Mingis kohas, kus vesi sügavaks läks - peaaegu põlvini lausa - tuli üks pliiatshaug. Ja järgmises "süvikus" teinegi. Aga siis, ühe roika all, oli tõeline auk, vast kõhuni vesi. Enne ja pärast alla põlve. Aga näed, üks tõeline sügav koht jões siiski leidus. Hüpitasin sealt mööda oma leechi, kui toimus rabamine. Paar sekundit laamendamist ja läks. Oli selge, et see pole haug. Ehkki täpik teist korda ei raba, viskasin uuesti ja teisel katsel rabas ta uuesti, seekord jäin mina võitjaks. Esimene täpik käes. Mõõdukas, aga saatsin tagasi. Siis, eemalt nägin kohta, kus 2 palki vees. Kauge vise jäi palkide taga olevasse roikasse kinni, leechi vabastades suutsin astuda kolmanda roika peale, mis nende 2 palgi alt paralleelselt kaldaga läks. Korras, mõtlesin. Isegi kui seal oli keegi, on ta nüüd läinud. Vise, paar hüpitust ja löök. Tüüpiline haug, aga sellise jõe kohta vägagi kopsakas. Paar aeglast vonklemist, siis paar teravat tõmmet, siis pikk sööst. Olin ise teisel pool roikaid, tõin kala enda juurde, et vaadata, kuidas tamiil tal suus on. Ausalt, isegi veidi ehmatasin. Polnudki haug, täpik hoopis. Siis läks mul kiireks, kähku üle roigaste ja üritasin kala hoida vabas vees. Imelikul kombel ei otsinudki loom oksi vaid just vaba ja sügavamat vett. Arvan, et see oli tema esimene reaktsioon. Otsustasin teist reaktsiooni mitte oodata ja vedasin ta kohe kalda äärde. Seal kukkus ta märatsema, aga sain ta siiski ilusti välja tõstetud. 1470 grammi isane, nagu hiljem selgus. Pildi panin kah. Edasi oli veel üks väga ilus rabamine: täiesti müstiline auk oli jões, kahlakate piirini vesi. Sealt üle kerides järgnes leechile tõeliselt võimas laine ja siis jäi leech hetkeks kinni. Ja kõik. Järgmise viskega sain vähemalt laine uuesti liikuma, aga enam ei rabanud. Ja rohkem ei juhtunud midagi. Siis läks vesi sogaseks. Nii sogaseks, et ei näinud lantigi. Arvasin, et aitab, üks vise veel ühte taimeauku ja kõik. 1x1 meetrit see aken vast oli. Rabamine oli hetkel, kui leechi hakkasin välja tõstma, samas mõõdus nagu see suur oli silma järgi. Otsas vaid sekund ja läinud ta oligi. Ootasin kümmekond sekundit ja tegin uue viske. Ja rabaski! Tundus, et normaalselt otsas, aga pani heintesse ja nii see lõppeski. Siis tuli veel üks umbes kilone, mis jäi eriliselt meelde sellega, et haakis ennast otsa küljenahaga. No ei saa pinda. Keerutab ja kihutab kui segane. Lõpuks läks nahk katki ja kala oma teed. Vot selline seiklus oli nires, kus ei tundunud esimesel pilgul mingit elumärki olevat.
Attachments:
Last edit: 11 years 7 months ago by aapua.

More
11 years 7 months ago #2785 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Vägev kala!!

Ise jäin haigeks ja kardan, et see aasta enam jõe äärde ei jõua.
More
11 years 7 months ago #2790 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tänase hommikupooliku võib vist nii kokku võtta, et kui enesetunne ei ole kõige parem ja sa otsustad ikkagi jõeforelli minna püüdma, siis you gonna have a bad time. Valisin küll lühikese lõigu, aga kurnas nii ära, et vahepeal oli hing nööriga kaelas. Tervitan ka põdrakärbseid, keda oli rohkem, kui suvel sääski on. Kala kotti ei saanudki, oli paar togimist ja üks veidi allamõõtu tegelane hüppas voblerile külge siis, kui olin selle juba veest välja tõstnud.

Nii palju siis sellest aastast. Kolmekilone jäi jälle tulemata, palju õnne Toomasele, kes võitis argpüksliku kihlveo, kus ta ise ühegi lubadusega ei julgenud välja tulla. Kui aus olla, siis vist jäi isegi kilone tulemata, suuremad jäid ilmselt täpselt sinna piiri alla, kuigi ma ei kaalunud neid. Küll läks väga palju kalasid otsast minema, väga suuri kalasid, raisk. Enamus neist saab oma kogenematuse arvele panna ja nüüd järgmiseks aastaks, ma loodan, on kogemused juba olemas.

Järgmine aasta tahaks veelgi rohkem erinevate jõgede peal käia. Osadel mugavatel lähedasematel kohtadel on ikka tohutu koormus, päevas umbes kolm patrulli käib peal. Ja kõige müstilisem on see, et ka nende kohta pealt tuleb kala. Vahel on isegi huvitavam käia selliste kohtade peal, sest mulle tundub, et seal on kalad ikka mega ettevaatlikud. Erinevalt neist kohtadest, kus nad inimest võib-olla korra aastas näevad.
More
11 years 7 months ago #2791 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ja saigi läbi see ääretult meeldiv hooaeg :fish: (Y)

Täna õnnestus veel üks kilokala ka koju vedada. Oli au esimest korda leechi kasutada :cheer:
More
11 years 7 months ago #2792 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
mis värvi leech otsas oli? Päris huvitav see nõksutamine, kas pole? Kas kasutad lühikest ja tihedat nõksutamist või pikemaid tõmbeid?
More
11 years 7 months ago #2793 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kasutasin sinu lemmikut (Jüri sõnade kohaselt) halli.
Lühike ja tihe nõksutamine aeglase kerimisega tundub asjalikum ja nii ka see kala tuli...
More
11 years 7 months ago #2794 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Selge pilt. katsun mingitel lähipäevadel leechiga püügist väikse jutukese blogidesse lisada. Et siis kokkuvõte sellest aastast just leechi koha pealt, õppimisest jne.
More
11 years 7 months ago #2795 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Lükkan siia ka oma selle hooaja jõeka statistika:

Püügipäevi kokku: 34
(Neist lisalehega jõgedel 18)
Hooaja esimene püügipäev: 16. veebruar
Hooaja viimane püügipäev: täna
Keskmine püügipäeva pikkus: 9h23min
Kaotatud lante: 22
Murtud ritvasid: 3
Kohtumisi karuga: 0
Kohtumisi teise kalamehega: 3
Erinevaid jõgesid, kust mõõdukala kaldale: 6
Erinevaid jõgesid, kus kontakt forelliga: 21
Keskmine mõõdukala tabamise kella-aeg: 10:59
(Seejuures varaseim 04:35 ja hiliseim 20:20)
Keskmine "Solunari" võtuaktiivsus (0-3): 1,2
Mõõdukalu kaldale: 29
Mõõdukalu kotti: 23
(Vobleriga 21, pöörlevaga 7, leechiga 1 (leechi kasutasin esimest korda täna))
Mõõdukalade keskmine pikkus: L40,8
Mõõdukalade keskmine mass: 780g
Suurim kala: L46,5 1,20kg

:fish:
More
11 years 7 months ago #2797 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Päris korralik statistika (Y) Oled seda igal aastal teinud?
More
11 years 7 months ago #2798 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Erinevaid infokilde on seal veel, aga need rohkem endale tulevikuks referentsiks.

Esimene aasta, kui "päevikut" pean. Ja minu jaoks ka esimene nö täisväärtuslik jõeka-jahi aasta, kus muule kalale üldse võimalust pole andnud. Eelmine hooaeg sai ka ikka käidud, ning ka mõned mõõdukalad, kuid see oli rohkem püügi ja püügikohtade tundmaõppimine.
More
11 years 5 months ago - 11 years 5 months ago #2878 by Shotter
Replied by Shotter on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ise mingi aastat mõniteist hõrnast passinud.Põhilised jõed on mul kodukandi jõed.Prandi,Esna,Preedi ja Oostriku oja.Prandi on mul lemmik,kuna sealne loodus on väga ilus ja kohati ka läbipääsmatu.





Väike näide talveunne läinud lantidest.
Praegult käin filmimas jõege iludust.


Attachments:
Last edit: 11 years 5 months ago by Shotter.
More
11 years 5 months ago #2879 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Pea 1,5 kuud juba piineldes kulunud, aga ikka kistakse haavad lahti :D

Shotter, on sul mõnd filmiklippi näidata ka?
Ise nägin aasta tagasi esimest korda oma silmaga forellide kudemängu ja sain ka videosse veidi. Tõsiselt kena vaatepilt ikka.
Võimalik, et õnnestub äkki algaval nädalal ühe sinu loetletud jõe peale kaema minna. Kudelõike tean, seega ehk miskit juba toimetavad täpilised.
More
11 years 5 months ago #2882 by Shotter
Replied by Shotter on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Klippe on mitmeid,kuid kahjuks liiga suured mahult.Filmin GoPro kaamerga ja see salvestab HD kvaliteediga.Mingi aeg annan need ühe inimese kätte,kes teeb neist vaadatava mahuga klipid,et saaksin kuhugile hosti ülesse riputada.Eks ma annan siin ka teada.
Ma ise olen Prandi peal ka puu otsas passides saanud väga ilusaid kaadreid hõrnase mängudest.

Ma ise täna jälle Juminda kanti. Vanajumal lubas ka tänaseks kena ilma anda.;)
More
11 years 5 months ago #2883 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
@ shotter

Kui suuremahulised klipid on ?
Maailma kõige lihtsam on kasutada Windows live movie maker -t. see peaks olema windoosaga tasuta kaasas.
Kui avad programmi, ava soovitud video klipp. Seejärel salvesta aga siis "save as" ja lisa oma valitud nimi klipile, sellisel juhul jääb originaal fail ka alles. Kõige parema kvaliteediga salvestades peaks fail nii 10 x väiksemaks saama ja kenasti youtubi üles laaditud saama.

Terv
Marko
More
11 years 5 months ago #2884 by Shotter
Replied by Shotter on topic Vastus: Jõeforell vol. 2

Mark0 wrote: @ shotter

Kui suuremahulised klipid on ?
Maailma kõige lihtsam on kasutada Windows live movie maker -t. see peaks olema windoosaga tasuta kaasas.
Kui avad programmi, ava soovitud video klipp. Seejärel salvesta aga siis "save as" ja lisa oma valitud nimi klipile, sellisel juhul jääb originaal fail ka alles. Kõige parema kvaliteediga salvestades peaks fail nii 10 x väiksemaks saama ja kenasti youtubi üles laaditud saama.

Terv
Marko


Minu jaoks see samal tasemel nõidusega.:)
Ma järgmine kord proovin oma klipid panna siis lingina,siis peaks segadus ära jääma.Aga tänud suured näpunäidete ja segaduse likvideerimise eest !
More
11 years 5 months ago #2905 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Aapualt põhjalik kirjatükk leechi teemal (Y) , olgu siis ka siin teemas link ära toodud:

www.kalaportaal.ee/blogid/leechipueuek-a-ja-b.html
More
11 years 5 months ago #2908 by siim714
Replied by siim714 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Tere forellikütid. Sai täna maja taga metsas jalutamas käidud. Voolab läbi üks pisike ojake,meeter lai, kärestikuline, sügavust max 60cm kalda uuretes. Ja korraga vaadates ojapõhja vahib mulle vastu ema forell. Pikkust umbes 40cm või enam. Tõmbas kalda alla minema kui olin poole meetri kaugusel. Ok liikusin edasi, kümmekond meetrit edasi kärestik ja keset seda järgmine kala seljauim veest väljas vonkles seal voolus. Suuruselt oli umbes 2kg haugi pikkune. Paarikümne sendiseid isendeid oli iga kääru peal. Väheke edasi minnes olid kõrvuti järgmised kaks mõõdus forelli siis oli natuke tühja maad ja järgmine forellide kogum, üks suur ja neli väiksemat tiirles ümber. Ühesõnaga minu kalamehe staazi juures oli see elu adrenaliini laks. Peab vist järgmiseks hooajaks forelli varustust soetama hakkama. Kõige naljakam aga see, et alati forelli teemat lugedes olen omaette vandunud "krt miks siin ühtegi forellijõge pole" ühesõnaga täiesti müstiline värk. Näen täna öösel vist und ka nendest kaladest.
More
11 years 5 months ago #2910 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Sattusid forellide kudemängule peale :)
Suure tõenäosusega neid mõõdukalu selle koelmu vahetust lähedusest sa 1. veebruaril ei leia.
More
11 years 5 months ago #2912 by siim714
Replied by siim714 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Ma loodan pigem seda, et keegi kahvaga sinna ei satu.
More
11 years 5 months ago - 11 years 5 months ago #2913 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
nnbnbNujah, täitsa võimalik, et saad järgmisel hooajal maja tagant kõvasti punast saia peale :)

Samas vaata igaks juhuks üle ka see leht , et veenduda, et seal keeluala pole.
Last edit: 11 years 5 months ago by hannes.
More
11 years 4 months ago #2970 by hannes
More
11 years 4 months ago #2971 by dannyboy
Replied by dannyboy on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
igati positiivne uudis ju :)
More
11 years 4 months ago - 11 years 4 months ago #2972 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Artiklis küll mainiti, et jäeti jõepõhja "mõned" palgijupid. Mina olen küll veidi skeptiline, kas (suurem)forell siiski ikka tahab niivõrd lagedas lõigus elada.
Üks asi on, kui eemaldatakse osad kukkunud puud ja lammutatakse koprapesad, mis jõge paisutavad ja tõesti kalarändele takistuseks. Aga kui tõmmatakse paljaks ka kaldad, siis kuhu see kala varjuda saab.
Olen ühel U tähega jõel näinud seda lõiku, mida EU rahade eest "puhastati". No mis krdi kalale peaks see lage tantsuplats meeldima.

Kas keegi sinnakanti ei satu lähiajal? Ehk saaks mõne pildi sellest tööst, mis seal tehti.
Last edit: 11 years 4 months ago by ceemic.
More
11 years 3 months ago #3060 by siim714
Replied by siim714 on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
No nii asjatundjad särage. Mida te kasutate tamiili, nööri monofiili ja mis mõõdus? Nagu dilemma ees ja ei tea mida koju vedada.
Time to create page: 0.163 seconds
Powered by Kunena Forum