Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

Videoblogi: Miks üks kalamees saab rohkem kala kui teised?

blogi

Kätte jõudis järjekordne nädalavahetus, kus pakkisime oma kalastus- ja videovarustuse kokku ning pääsesime kalavetele.

Ärkama pidi varem kui tööpäevadel. 5:30 oli auto juba ees ja 200 kilomeetrine teekond võis alata. Sihtkohaks Turu saarestik.

Silme eest oli veel eelmise nädalavahetuse suured ahvena kogused ja lootused olid laes. Ilmateade lubas vahelduvat pilvisust ning tuulevaba ilma. Andis lootust isegi päiksepaistele mis soosib heade kaadrite saamist. Kohale jõudes hakkasid lootused järjest purunema. Ilmataat "õnnistas" meid pool päeva lumesajuga. Päikest nägime läbi pilve.

Mis puudutab kalasaaki siis kõik läks ikka vana radapidi - kala sai ainult Allan. Mis oli kohati täiesti müstiline. Teised mehed võisid oma augud sättida Allani omade kõrvale ja endiselt sai ainult Vana-meister kala.

Päeva peale said teised mehed ka ikka skoorid avatuks ja kala tuli. Ahven oli ikka väga ettevaatlik ja mängu pidi pidevalt muutma. Korduvalt oli selliseid "suu lukus" olukordi kus kümneid minuteid keegi ei saanud ühtegi kontakti. Sellest ei saa lasta ennast heidutada. Selline see kalapüük juba on.

Päeva kokkuvõtteks saime viie mehe peale 11,5kg ahvenat. Suurimad jäid 250g kanti mis pole nüüd mingid elukalad kuid abiks ikka. Esimest korda selle talve jooksul oli ilm tänu tuule puudumisele kalamehe sõbralik ja keegi ei külmunud ära. Videomaterjali sai korralikult ja kõik jäid rahule. Kogu ürituse lõpuks viimane katsumus oli kahe tunnine autosõit soojas mugavas salongis kus vägisi tahtis uni peale tulla aga jõudsime kõik elusalt koju.

Selline see käik siis oli:

Ole kursis meie tegemistega ning telli kanal: link

Kala õnne!

2
Talihooaja 2018 kokkuvõte
Pauk sogasest veest
 

Kommentaarid

Oled juba portaali liige? Logi sisse
Selle blogi kohta kommentaarid veel puuduvad. Ole esimene ja pane oma kommentaar teele!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/