Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

Soome kevadised havid

Soome kevadised havid

Seekordne reis Turu saarestikku pani mind enne reisi natuke kukalt kratsima – ega's ometi me valel ajal sinna satu? Küsimused, mis peas keerlesid, olid näiteks sellised: 1) miks Helsingi sadam paar päeva varem jääs oli? 2) kas haug on kudema läinud? 3) kas on nii külm, et peab lausa talvekombe kaasa võtma?

Vastused saime esimesel päeval: 1) jääst ei haisugi 2) haug ei paistnud veel kudevat 3) talvekombet vaja ei lähe

Kohale jõudes pandi mängima see lugu: https://www.youtube.com/watch?v=nu9Wht6_MRU , avati esimene õlu ja hakati rulli ridva külge kruvima. Õhtune tiir vee peal andis natuke lootust, et kalal suu päris lukus ei ole: mõned kalad paadis ja suurim 4,6 kg. Koju tagasi, saun sooja ja natuke haljast hinge alla. Mõne härra niitis „värske õhk“ niimoodi jalust, et ta põrandalt voodisse ei jõudnudki ja padja ülesannet täitis öösel puuhalg.

Hommikul uuesti merele. Loobime kõvasti aga midagi eriti ei toimu. Minul otsas suur 21 cm Svartzonker McRubber  "Search and Destroy“,  mis on rakendatud rohuvaba konksuga. Kuna konks on sellise rakendamisviisi juures täiesti peidus, siis üldiselt saab ta vaid kala suhu kinni jääda. Niisiis, toimus kinnijäämine ja seejärel suuremat sorti rabelemine. Kohe võis arvata, et tegemist on suurema kalaga, kuna pinda ta ei üldse tulnud. Väsitamine kestis nii 15 minutit. Võtsime vabalt, kahvamees jõudis vahepeal ka suitsu teha.

Toimetasin väsinud kala lõpuks paadi juurde ja kindla käega sõber sai ta kahva. Paati vinnates avastasime, et kahvavõrk on katki. Samasuguse avastuse tegi ka haug, kes üritas augu kaudu vehkat teha. Õnneks blokeerimisme tal teekonna ära ja hoolitsesime selle eest, et ta edaspidi rahumeelsem oleks.

Kaldale jõudes näitas kaal 7,7 kg. Täitsa korralik haugiemand.

Järgmine öö oli selline, et sadas lumelörtsi ja tuul tahtis meie asjad rõdult kaasa viia. Sellised ilmamuutused tavaliselt kalavõttu ei paremaks ei tee. Ja nii oligi – järgmine päev vaid üksikud kalad paati. Täpsustan vahepeal, et olime viiekesi ja kahe paadiga.

Viimastel päevadel läks ilm paremaks, kuid hakkasime täheldama midagi uut. Nimelt kostus roostikust sulpsatusi. Varem polnud see meie kõrvu hakanud. Järelikult hakkas haug kudele minema. Võtt oli õhtul ja väga lühikese perioodi jooksul. Eelviimase päeva hommikul nägime selges vees ujumas mitukümmend haugi, kuid kätte saada oli neid väga raske. Järgiujumisi oli palju, kuid võtud ei olnud konkreetsed. Õhtul oli asi veel keerulisem, kala otsa ei jäänudki. Asi oli selles, et haugi toit enam ei huvitanud, pigem katses ta territooriumit ja peletas lante eemale.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi ootasime natuke rohkem actionit, siis iga mees sai koju paraja kotitäie kala. Ja mis elul viga, kui laua peal on selline kauss värske ja suurepäraselt maitsva kalamarjaga?

 

1
Lowrance kajaloodide katsetamine
Paadi uuendused selleks hooajaks
 

Kommentaarid

Oled juba portaali liige? Logi sisse
Selle blogi kohta kommentaarid veel puuduvad. Ole esimene ja pane oma kommentaar teele!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/