Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

Püügiretk Suurele-Emajõele

Suure-Emajõe retkest ka natuke pikemalt...

Alustasime oma kolmepäevast kala- ja õlletrippi Viljandi surnuaiast. Kuuldavasti peidavad selle linna rasvaseimad ööussid end just kalmistul ja sinna me oma sammud esimesena seadsimegi. Redutasime kaks öist õõvatundi kalmisturadadel ja andsime nobedatele näppudele valu. Vahepeal ilmus meile ka üks taskulambiga konkurent, nii et tõepoolest paistab, et valgusvihud öises surnuaias on Viljandlastele tavaline vaatepilt.
Kuna kalmistu ussinoos polnud teab mis kiita, suundusime sealt staadionile, kus sattusime tõelisele usside kullasoonele. Olime korjamisega parajalt ametis, kui meid kõnetas Eesti Politsei, kellele pakkus huvi, miks kell kolm öösel kolm meest taskulampidega, nina maas, mööda rohuvälja ukerdavad. Korrakaitsjad arvasid, et me oleme midagi ära kaotanud ja tahtsid pakkuda abi otsimisel. Kui rääkisime ussidest, olid nad veidi üllatunud, kuid soovisid head kalaõnne ning läksid siis oma teed.

Purgid usse täis, võtsime suuna Emajõele. Kui Võrtsjärve Külastuskeskuse juurde lõpuks kohale jõudsime, hakkas väljas juba koitma. Paat kokku, asjad peale ning kaks esimest meest sõitsid mööda jõge sobivat laagripaika otsima. Möödus kaks unist tundi, enne kui paat uuesti paistma hakkas. Selgus, et pühapäev on jõele toonud üsna palju kalamehi ning esimeste kilomeetrite parimad laagripaigad olid juba võetud. Egas midagi, ees ootas 7 km pikkune sõit pisikeses mootorpaadis, reisijateks kaks üsnagi kustunud olemisega kalameest, üks tubli kalanaine ning hulk kompsusid, kotte, ritvasid ja muud kraami. Nägime välja nagu kamp mustlaseid.

Kui kohale jõudsime, panime kohe tonkad kokku ja püük võis alata. Kuna käes oli varahommikused tunnid ja kalapüügiks väga magus aeg, ei pidanud tonkakellade kõlisemist kaua ootama. Paari tunniga olid esimesed latikad, ahvenad, särjed ja nurud juba sumbas, neist kõige suuremat rõõmu pakkus kilokanti säinas.

Hommikune püük tehtud, kukkusid väsinud kalamehed järjest telki ära ja peagi kajas üle laagripaiga ühtlane norin.

Mõned tunnid und, kiirnuudlid soojaks, matkatool kokku, õlu kätte ja uus püügisessioon võis alata. Ja nii kaks ja pool päeva järjest. Mida sa hing ikka ühelt puhkuselt rohkem ootad...kuramuse mõnus ju.

Olgu siin ära toodud püügipäevade elamusterohkeimaid momendid:

1. Vapper kalanaine tõmbas käsikaga välja umbes kilose havipoisi, keda võib näha siin: http://www.kalaportaal.ee/kommuun/172:maxix/photos/photo?albumid=37#photoid=83

2. Isiklik esimene angerjas:
http://www.kalaportaal.ee/kommuun/82:hannes/photos/photo?albumid=33#photoid=86

3. Intsu ja Janno (Maxix) kaklemine tigeda haviga, mille võitjaks osutus tige havi (osaliselt oli süüdi ka minu niru kahv).

4. Haug trollinguga, kaalu tal 1,8 kg, võttis uppuvat Rapala Shad-Rapi

5. Veeteede Ameti praam, kes otsustas meie laagripaika nähes kiirust jumala eest mitte vähendada, nii et selle tagajärjel võis kaldal märgata veesamba eest ära hüppavaid inimesi ning telgi ukseni löövat lainet. Kas see organisatsioon ei peaks meile hoopis eeskuju näitama?

6. Ja muidugi öine tonkakellade kõrvupaitav heli ning sellega kaasnevad äkilised ridvaotsa liikumised, kui angerjad otsas siplesid (kamba peale kokku 5 angerjat).

Kokkuvõttes siis igati tip-top kalaretk, mida jäi varjutama vaid kesvamärjukese ja hundijalavee otsalõppemine viimase päeva õhtupoolikul.

Kuna hing ihkab juba tagasi, on augustikuu plaani võetud uus samasugune kalaretk ning hakkan juba vaikselt tonkasid valmis siduma. Loodan, et ka näljased angerjad, latikad, haugid ja muu kalarahvas ootavad seda retke samasuguse innuga.

0
Guruga Forelle jahtimas 22 juuni 2011
Forellitamine 22. juuni

Vaata lisaks...

 

Kommentaarid 1

Oled juba portaali liige? Logi sisse
maxix | Reede, 01. juuli 2011 18:16

õnged valmis, august kohe käes ja kalad ootavad meid, tean seda. Sai nendega juba eelmine aasta kokku lepitud üks väga kõva koht ootab meid, seal on alati saak olemas

0
õnged valmis, august kohe käes :) ja kalad ootavad meid, tean seda. Sai nendega juba eelmine aasta kokku lepitud :D üks väga kõva koht ootab meid, seal on alati saak olemas ;)

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/