Kel pole võimalust Peipsile paadiga minna, soovitan kindlalt kalda veeres tundliku ridva ja erinevate pöörlevate lantidega ahvenat taga ajada.

Ise käisin Kodavere kandis mitmed hommikut ja ei kahetse.

Ridvaks oli 2,4 m Jaxon Sensitive 2-12g testiga ritv, tamiiliks 0,21 Trabucco ja erinevad pöörlevad landid.

Lemmiklandid, mis ahvenad pöördesse ajasid olid: mepps aglia streamer (pikema karvatuustiga, mis vees kalakuju võtab) ja ka mepps comet mino väiksemad mudelid

(sellel on pisike kummikalake pööriku järel), hästi töötasid ka blue fox täppidega pöörikud.

Minek olgu hommiku väga vara, eriti selle praeguse leitsakuga. Tasub otsida põhja, kus mudane põhi vaheldub kiviklibu ja limuskikarpidega, loomulikult tasub loopida läbi kõik kõrkjaservad.

Kala leiab kergelt, hommikusel ajal kus pisike kala pinnas põgeneb ja laiali kargab ja suuremat mulistamist näha on, seal see ahven hommikust pidusööki peab.

Enamus kalasid tuli alla põlvesügavusest veest, kala tuli ka sügavamalt, mõnda küürakat ahvenat oli näha veest välja hüppamas nagu delfiini.

Päikese tõusust kuni umbes kella üheksani on 20-30 korralikku panniahvenat garanteeritud. Sekka satub vabalt 200-300 grammiseid juba peipsiküüruga isendeid.

Õhtusel ajal on samuti tore käia, aga siis ahven togib rohkem. Õhtusel ajal olen saanud head saaki juba suve lõpupoole ja sügise alguses.

Loomulikult pole see võrreldav sügisese ahvenamöllu ajal, mil paadiga peal käiakse ja peipsi rakendusega lammutatakse, aga spinnaga hommikul 3-4 tundi kahlates on

püügimõnu küllaga. Hetkel ka Kalale jee-jees mehed kurdavad, et kala kaldas ja järvel on saagid väiksed.

Üks kord oli paar nädalat tagasi ka võimalus paadiga peal käia, korraliku ahvenat tõi paati ainult maimuga püük.

Nii et igatahes tasub Peipsit vallutada ka ilma paadita.

Kahjuks pole pilte lisada, aga piitsutada tasub.