Õhtune microjigitamine

Käisin õhtul pärast tööd linna vahel microjigitamas. Aega oli vähe, suurt maad läbi käia ei olnud võimalust, seega otsustasin minna sinna, kust olen eelmistel aastatel hästi ahvenat saanud. Tean ühte kohta, kus on varem päris palju ahvenat olnud, vahepeal tuli lausa ketti kuni 400-grammiseid ahvenaid. Mõtlesin, et vaatan üle, mis seis seal praegu on. Võtsin kaasa ainult ühe ridva - Favorite Blue Bird (mitte kõige väiksema testiga, vaid järgmine – 1-7g). Nööri panin veidi jämedama #0.6 Jaapani klassifikatsiooni järgi, sest selles kohas on mõnikord tõugjas ja turb microjigi võtnud, seega peab ridval ja nööril veidi ressursi olema. Eelmine aasta õnnestus samast kohast üks 1,5-kilone turb saada.


Ootused olid kõrged, aga tulemised siiski mitte nii head. Esimesed visked tõid mõned väiksemad ahvenad. Paar ahvenat sain Crazy Fish Vibro Worm silikooniga, paar ahvenat tõi Bait Breath Bugsy, mille rakendasin 3-grammise volframist tšeburaška ja offset-konksuga, kuna selles kohas, kus püüdsin, on põhjas mõned kivid ja oksad. Offset-konksuga jääb seal peibutistest ilma üsna harva, üldjuhul mitte, samas haakimine on väga hea, kui kasutada kvaliteetseid konkse. Tihti kasutan offset-konkse ka vabas vees, kuna haakimisel ei ole suurt vahet, eriti lipsurakenduste puhul.

b2ap3_thumbnail_13667710_1728051414101225_2993447141927097175_o.jpg


Pärast seda oli vaikus. Läksin veidi edasi proovima ja ühes kohas tuli otsa väike säinas, samas kohas läks ka üks suurem ahven ära, aga kuna ma kala koju võtta ei plaaninud, siis nutma ei hakanud – peaasi, et nägin kala ära ja peibutis ning tehnika toimisid. Huvitav, et säinas tuli otsa täpselt selles kohas, kust sain eelmine aasta ühe kilose säina. Vist on tolle säina lapselaps :)

Alexander Andrusenko