Viimane aeg polegi siia miskit toksinud, ei viitsind enam tursa hooajast igapäevaselt samu elamusi siia toksida vist.
Nüüdseks on tursa hooaeg läbi, jaanuari lõpuga sai see pidu läbi ja ka ise puhkasin ritvadest paar kuud.

Viimase paari nädala jooksul on 3 korda rannas käinud nüüd ja eile naeratas õnn ka minu õuele.
Mere ahvena hooaeg algab siin mail kuskil aprilli keskpaigas, kui vesi soojemaks läheb. Kalastajal on lubatud püüda 2 kala 24h jooksul ja miinimum suurus 40cm. Väga raske on neid kalu kätte saada, kui tunnevad vähimatki survet söödal, lasevad kohe suust välja, mitte nagu tursad, kes aplalt jätkavad neelamist.
Räägivad siin, et poole kilo juurde võtmiseks kulub mere ahvenal 5 aastat. Ja maitseb see kala väääga hea. Minu jaoks parem kui lõheline, millest on vist küllastus.
Eile vurasin siis randa ja vehkisin kaldas kokku nii 2.5 tundi. 2h enne ja pool tundi peale tõusu tippu. Kala haakis ennast konksu otsa 1.5h enne tõusu tippu ja mõlemad, mis kotti sain, umbes 15 minutilise vahega.
45cm ja 900g esimesena ja siis 56cm ja 1.8 kg. Oi seda rõõmu, sellist õnne pole mul siin veel naeratanud.
ca pool tundi enne tõusu tippu sain yhe hailise (dogfish) mille tagasi lasin ja kohe oli veel 1 väga hea võtt, sain tagasi kerida ehk meetreid 10, kui ritv tundis kergendust, krt sööta kaldal vaadates oli konks söödale väga külge vajunud ja haakuvust ei olnud. Peale tõusu tippu, kui vesi hakkab taganema, ei ole tõesti mõtet enam pyyda, ei mingit võttu ega funni. Täna veel korra uuele katsele, enne paari nädalast puhkust taas.