Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

"Latika püük"

Kuna külajutud teadsid rääkida, et meie kalastus kohas eufoorikuga olevat latikat nähtud siis oli plaan seda ise kaema minna. Kell 20.00 õhtul siis saime kokku eufoorikuga. Mina kevasin oma kunagi ostetud latika eelsööda välja ja segasin sinna riivasaia ja maisi. Eufoorik see vastu panustas poest ostetud nisukliidele, riivsaiale kamale ja kes teab mida kõike ta sinna veel segas... hirmus haput haisu sealt tuli igatahes. Jõudsime siis pärale miski 21.30 ja siis hakkas läbi metsa pealampidega rännak veekogu juurde. Tuul oli teinud meile muidugi paar päeva enne karu teene ja puid tee peale ette lükanud... see meid muidugi ettesöötma minekul ei takistanud... Veekogu ääres tegime oma koogel-moogeli siva valmis ja viskasime mõlemad miski 4-5 palli sisse.. söödakastid jätsime kohapeal kuna neid hommikul vaja nii või naa ja kes neid enam tagasi tassida viitsib.  Eufoorik lootis muidugi mõmmikut näha aga ei pold teda. Koju jõudsin miski 22.30 Eufoorik muidugi kaevas veel ööussigi enne magama minekut. Leppisime kokku veel, et saame miskit 5.00 ajal kokku. Ma muidugi kodus veel filmi vaatasin ja siis kui 1.00 ajal voodi sain siis oli vaja mõelda kui suure kala mina saan ja mis mina temaga teen jne... ühesõnaga adrenaliin oli nii suur et magada sain vist miski 2-3h. 04.10 äratus kohvi kaasa ja riidesse.. villased sokid ja jope ja kummarid... kohale jõudsin siis pidin veel Eufoorikut (Edaspidi Siim) ootama mingi 10 kond minutit. Kalastustavaar näppu ja metsa seiklema kopraaukude ja maha murtud okste vahele.. päris jama kui tamiil takerdub okste külge ja käe selja taha venitab koos muu stuffiga mis käes.. aga ei lõpuks ikka saime kohale..  Koha peal siis kiirelt 2-3 palli sisse ja samal ajal varustust lahti pakkima. Ma siis ütlen kohe ära.. et latikat me ei näind.. kuni kella 7.00-ni ei miskit. Kui mitte välja arvata see, et miski enne 6.00 hakkas metsas keski ragistama. küll läks üks oks pooleks ja sisi teine ja aina lähemale tuli.. õnneks läks varsti valgemaks ja ragistamine kadus.. siis oli kuulda ainult miskit norskamist. siim selle peale ütles, et ole tasa põder magab. Peale 7.00 jõudis ahvena parv oma kontroll reidiga meieni.. 1h jooksul mis see parv meiega oli siis 3 kala kotti ja 5-6 kala tagasi kosuma.. ja peale seda jälle vaikus ei miskit liikumist. Ühesõnaga oleks võinud kohe tulla kell 7.00 ja ahvenat püüda.. aga ma arvan, et me ei jäta jonni.. tuleb veel korra või kaks ettesöötmas käia ja siis püüda latikat ehk siis meile õnn naeratab.. kui aga siis ka ei ole kala nimega latikas siis on tuleb külajutte mitte kuulda võtta :D aga ei istusime kuni 11 veel koha peal ja ei old seal kedagi enam... Kui muidugi nüüd väiksed vihma sabinad välja arvata siis oli väga pro kalal käik kuna kala oli nähtud ja ka kaasa võetud :D

1
Mõningaid mõtteid merepunase püügist
Eesti suurim kala Muhu vetest
 

Kommentaarid 1

Oled juba portaali liige? Logi sisse
hannes | Teisipäev, 25. oktoober 2011 05:12

Pimedas sissesöötmine, väike uni ja varsti lampidega veekogu ääres tagasi - kohe näha, et mehed on hingega asja juures Ja usun, et ega sellise pühendumisega see latik ka ükskord tulemata ei jää..

0
Pimedas sissesöötmine, väike uni ja varsti lampidega veekogu ääres tagasi - kohe näha, et mehed on hingega asja juures :) Ja usun, et ega sellise pühendumisega see latik ka ükskord tulemata ei jää..

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/