Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

Kuremaa võistluse kokkuvõte

Kuremaa võistluse kokkuvõte

Kuna Lehar ei saanud tulla, siis oli mul vaja teist paarilist. Õnneks oli Andres Duubergil ka paariline puudu, seega otsustasimegi seekord koos võistelda. Treeningutest oli natuke eelinfot, leidsin 3 potentsiaalset kohta, kus tasub haugi proovida. Kogu järve ma treeningutel läbi püüda ei jõudnud, keskendusin vaid ühele kaldajoonele, mis, nagu hiljem välja tuli, oli viga.

Enne võistlust võttis omajagu energiat mootoriga jamamine, mis ei tahtnud töötada nii, nagu vaja. Mootor polnud meie oma ja puudusid sellega kogemused. Tühikäigul ei võtnud pöördeid üles. Uurisime mitmekesi, mis tal viga on, aga hiljem tuli välja, et nii peabki tegelikult olema. Kui käigu sisse panime, siis võttis pöörded ilusti üles ja töötas korralikult, aga närvidele ei mõjunud see enne võistlust üldse hästi.

Ilm oli nagu võistlustel ikka – tormine. Tavaliselt ongi nii, et nädala sees, kui kalale ei saa, on ilm väga ilus, aga nädalavahetusel, kui võistlus on, hakkab torm, rahe, äike, meteoriidid.. Laine oli päris kõrge ja olime pidevalt läbimärjad, aga tugeva tuulega peaks kala ju ikka paremini võtma - ainult see lohutaski.

Kui stardipauk käis, võtsime suuna esimesse potentsiaalsesse kohta. Esimese viskega tuli alamõõduline haug. Teise viskega tuli veel üks alamõõduline. Natukese aja pärast tuli ka kolmas, aga ikka alamõõduline. Võttis palju aega enne, kui saime paadi nii sättida, nagu vaja oli. Tuulega oli raske ankurdada sinna, kuhu vaja. Püüdsime veel natuke, rohkem sealt midagi ei saanud ja hakkasime edasi liikuma. Liikusime järgmisesesse kohta, kust olin treeningutel mõõdus haugi saanud, kuid sealt ei saanud ka midagi. Otsustasime liikuda mööda ranti ja proovida igal pool. Liikusimegi ja ühes kohas õnnestuski lõpuks üks 50cm haug välja meelitada. Kell oli selleks ajaks juba umbes12:30.

Samast kohast tuli mõne minuti pärast twitchingu peale ka teine täpselt samasugune haug. Twitching oli pigem agressiivne. Andsin töötava voobleri Andresele ja tema sai ka mõõdus haugi. Mul on kõik parimad landid dubleeritud juhuks, kui kaotan ühe ära või on vaja paarilisele anda. Väga halb tunne on, kui pean võistlustel püüdma landiga, mis sel veekogul hästi toimib, aga mul on seda ainult 1, seetõttu peavad parimad landid olema vähemalt kahekaupa. Kui voobleri peale enam võtte ei tulnud, panin otsa rohelise 5-tollise Keitechi ja sain sellega alamõõdulise haugi. Jigi jaoks oli mul spetsiaalselt kaasa võetud eraldi ritv Favorite Variant testiga kuni 16g. Sellega on väga mugav loopida silikooni nii avatud vees kui ka vetikate vahele, samuti ka plekke ja pöörlevaid. Kui ahvenat püüda ei ole plaanis, siis võtangi tavaliselt 2 ritva, üks testiga kuni 28-30g ja teine testiga kuni 14-16g. Need kaks ritva katavad üldjuhul kõik variandid ära, millega ma püüda kavatsen.

Rohkem selles kohas võtte ei olnud. Tegelikult ei olnud sel päeval meil enam peaaegu üldse võtte, välja arvatud 15 minutit enne finišit, kui meil üks mõõdus haug ära läks. Liikusime küll mööda sama ranti edasi, aga haug enam ei võtnud. Teistega pärast võistlust rääkides, jäi mulje, et haug võtabki Kuremaal kella järgi. Mingi aeg teeb suu lahti ja siis saab järjest palju, siis paneb suu lukku ja enam ei saa midagi. Kui järgi mõelda, siis treeningul sain ka samamoodi – terve päev nullitasin ja ühes kohas sain järjest neli haugi, pärast seda jälle 0. Tundub, et edu võtmeks oli see, kui sattusid võtu ajal heasse kohta. Kui sattusid võtu ajal veidi halvemasse kohta, kus oli vähem kala, said selle lühikese ajaga vähem. Tundub, et meie seekord kõige paremas kohas ei olnud, parimad kohad jäid teise kaldasse, kus ma trenni ei teinud ja kohti ei tundnud. Võib-olla ei ole see 100% korrektne järeldus, aga selline mulje jäi.

Igatahes, meie 50cm, 50cm ja 52cm haugid andsid meile 5. koha. Võitjatel oli kala ikka oluliselt rohkem. Aga vähemalt õppisime selle järve kohta päris palju ja järgmine kord läheb ehk paremini.

0
Tamula Purika võistlus esimesel katsel
Kuremaa järvel treeningul
 

Kommentaarid

Oled juba portaali liige? Logi sisse
Selle blogi kohta kommentaarid veel puuduvad. Ole esimene ja pane oma kommentaar teele!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/