Kui öösel kell 3 äratuskell helises, lootsin olla virk ja kraps, kuid eilne surfilauaga vees möllamine oli veel kontides ja voodist välja saamisega oli tükk tegu. Tänu kohvile sain sõba silmalt ja 5.30 paiku tegin jõe ääres esimest viset.

Kohe püügi alguses on üks magus auk, kust alati midagi tulnud on. Senimaani küll alamõõdulised. Seekord oli asi natuke parem. Kolmanda viskega täpik otsas. Vinnasin kala kaldale ja mõõdupuu näitas L38. Landiks väga argessiivse mänguga Lovec-Rapy Power Perch (6 cm), mille olin spetsiaalselt hommikul kaasa võtnud, kuna sisetunne ütles, et see võib kala tuua (sarnase mängu ja värvitooniga landid on seal ennegi ilma teinud).

Ajalugu on näidanud, et sellelt jõelt suuri isendeid saab harva ja kala rändas kotti. Jätkasin püüki.

100 m hiljem korralik võtt ja ka korralik täpik (visuaalselt hinnates L 40-50 cm vahel). Ja siis – tamiil tegi „plinn“ ja läinud ta oligi. Koos landiga. Kui kalast oli kahju, siis landist oli isegi veel rohkem kahju, sest tundus, et see peibutis on täna kaladele meeltmööda. Aga noh, C’est la vie ja rühkisin edasi.

Järgmine tunnike möödus havipulkade visiite vastu võttes. Õnneks oli neid eelmise korraga võrreldes vähemaks jäänud.

Ühe pikema sirge peal sain teha korraliku viske mahalangenud puu lähedusse. Landivalik oli puhas improvisatsioon. Kuna esimesed võtud olid voobleriga, siis jätkasin sama rida ja parasjagu oli otsas Lovec-Rapy pisike konnaimitatsioon. Kuna päriskonnasid hüppas seal ringi hulgim, siis tundus nagu võiks see voobler sobida...

Ja sobiski. Praktiliselt pinna pealt haaras lanti väga ilus kala. Sekundi pealt läks mölluks. Küünlaid tuli hulgim ja sidur kärises nii et vähe ei olnud. Viskasin selja- ja vöökoti maha, sest oli selge, et tuleb vette järgi ronida. Ronisingi vette. Ja siis juhtus see, mis ei oleks tohtinud enam juhtuda. Tamiil rsk jälle katki ja kala läinud koos landiga! Seekord sajatasin igasse ilmakaarde. Ausalt öeldes ei mäleta ma kogu oma jõekakarjääri jooksul, et tamiil kala väsitades katki oleks läinud ja nüüd veel kaks korda järjest! Siiamaani ei saa pihta, milles asi. Mõlemal juhul läks katki suvalise koha pealt, mitte sõlmest. Tamiil on väga korralik Shimano Technium, mis tugevusnäitajate poolest igati tip-top. Enne püügile asumist võtsin ka meetri jagu jupi maha, et asi ikka värske oleks. Nukraks tegi ka see, et visuaalselt hinnates oleks tegemist olnud mu rekordkalaga... kuigi jah – eks lõplik tõde oleks selgunud kaldal. Aga noh, oleks on ju paha poiss...

Lohutasin end sellega, et midagi on kotis ja jalutasin edasi. Järgnes ca 30 minutit püüki ja paar kontakti kaladega, kes otsa ei tahtnud jääda.

Pommitasin edasi ja ühe mõnusa juurika kõrvalt meelitasin välja päeva teise kotikala. Seekord vist mingi kõrgem vägi halastas mu peale, sest avastasin, et väsitamise käigus oli lant suust lahti tulnud ja haakinud end forelli selja külge. „Tragisin“ ta välja ja võtsin strateegilised mõõdud. L47 ja 1100 g.  Landiks uus Lovec-Rapy mudel (Dingbat). Üks kesise kvaliteediga pilt ka:

 b2ap3_thumbnail_forkaL47.jpg


Kokkuvõtteks võib öelda, et isiklikult parim käik, mis selle jõe peal tehtud. Enne oli üle L40 forell seal haruldus, nüüd suuremate kaladega kahe püügikorra peale 5 kontakti. Ja ühe uue veidra rekordi tegin veel – mitte ühtegi korda ei jäänud lant puu oksa külge kinni :)