Foorum

Muu varustus kalapüügiks

Info
04. august 2016 00.10 - 04. august 2016 00.12 #8340 hannes
Natuke uudiseid nutimaailmast. USA's baseeruv Anglr Labs tuleb kohe-kohe välja äppiga, mis aitab kalamehel kõiksugu kalapüügi statistikat salvestada. Näiteks salvestab ta püügitrajektoori, võimaldab pidada kalastuspäevikut, aitab märgistada erinevaid kohti (a la "madalik", "rant", "rohune ala" ....) jne.

Aga asi ei piirdu ainult äpiga. Tänavusel ICAST messil tutvustas Anglr Labs üht üpris põnevat vidinat. Nimeks tal "Tracker" ja ta kinnitatakse ridva külge. See vidin saadab äppi igasugu lisainfot - näiteks kui saad kala, siis ta tunneb selle automaatselt ära ja salvestab püügikoha. Lisaks märgib ta ära landi, ridva ja tingimused (juhul kui need on eelsisestatud püüdja poolt). Samuti läheb statistikasse visete arvu ja saagi suhe. Võimalusi lisandub veelgi, näiteks kerimisharjumuste, väsitamisaja ja viskesuuna analüüs.

Tracker saabub maailma kalastuspoodide lettidele Novembris ja tema hind peaks jääma 100 EUR kanti. Nii et kui kalastusstatistika huvi pakub, on tegemist päris nutika lahendusega.

Nende veebilehe link ka: www.anglr.tech/
Info
18. august 2016 10.03 #8383 hannes
Uus lõhna-sööda-visuaalne peibutis, mis peaks kalad kohale meelitama. Ahvatluseks kaladele või kalameestele? :)

www.baitcloud.com
Info
18. august 2016 11.16 #8384 Jeekim
Minu meelest need mitmed tehnilised uuendused (kajaloodid jne.) vähendavad kalastaja enda rolli püügis ja pigem kuuluvad kutselise kalastuse poolde, kus on eesmärgiks vaid suur saak võimalikult vähese vaevaga. See küll kõigest minu tagurlik seisukoht.
Info
18. august 2016 11.47 #8385 axon

Jeekim kirjutas: Minu meelest need mitmed tehnilised uuendused (kajaloodid jne.) vähendavad kalastaja enda rolli püügis ja pigem kuuluvad kutselise kalastuse poolde, kus on eesmärgiks vaid suur saak võimalikult vähese vaevaga. See küll kõigest minu tagurlik seisukoht.

Põhimõtteliselt nõus sinuga, aga samas kui minna kuskile väljamaale naudingut otsima prooviksin ma selle asja ära. Ja noh minu arvamus oleks siis C&R...
PS. Kui keegi kõrvalt kaugemalt vaatab võib see asi meenutada granaadiga püüki.
Info
25. august 2016 13.30 #8424 Ridiculous
Kas kellelgi on isiklikku kogemust Visioni kahlamissaabaste ja Simmsi või Patagonia saabaste suuruste suhestumisest? Ehk kas nt Loikka saapa asemele sobib sama numbriga Simms/Patagonia?

Sama küsimus tegelikult ka kahlakate enda osas.
Info
26. august 2016 22.40 - 26. august 2016 22.42 #8429 Justas
Tallinnas on pood, kus saab proovida Patagonia/Simms - tightline.ee
Ma võtsin kaasa püksid, termo, sokkid ja valisin suurus kohal.
Praegu mul Loikka suurusega 13/46, mu jala suurus 45.
Patagoonia suurus oli ka 13 (mul oli rock grip mudel).
Aga mõlemad omandavad plussid/miinusid.
Siimsi saapade kohta ma ei saa räägi midagi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Ridiculous
Info
31. august 2016 16.16 #8440 kinks
Mõõtude osas soovitan ka minna Tightlines ja proovida Patagonia saapaid. Ja võta kahlakad kaasa, siis saad õige pildi ette. Ma käisin koos kahladega testimas ja võibolla osa tänasest rahulolust ongi just see, et ostsin saapad peale kahlakaid ja numbrid said õiged.
Mul muidu 42-3 jalg enamasti ja saapad läksid vist gramm suurem number (43 midagi). Visioni numbrid olid mul enamvähem samad mis Patagonial. +- pool numbrit ehk, sõltub jalakujust ka.

Muidu Patagonia Ultralight saapad on võrreldes Visioni omadega (mida sai proovitud Eestis olevad kõik tookord ära) oluliselt kergemad, minu jala jaoks väga mugavad. Pigem nagu mugav matkasaabas kui klassikaline naelakast jala otsas. Sobib just hästi mumeelest Eesti jõekapüügiks, kus mööda metsa kõndimist palju. Ja Patagonia seni hästi vastu pidanud, ma ei käi väga palju ka muidugi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Ridiculous
Info
03. juuni 2017 22.57 #9183 ceemic
Kahlamissaabaste teemal:
Täna tuli 1,5 hooaega vanal Loikkal pool talda lahti, niiet muda ja kruus soki all hõõrus.
Mida asemele võtta? Kas astuda samasse ämbrisse ja uuesti Loikkad, mis tegelikult olid väga mugavad, või miskit muud vaadata?
Info
04. juuni 2017 15.42 #9186 ceemic
Soovitusi?
Loikka vs Hopper?
Info
04. juuni 2017 19.24 #9187 Karlil
Maaletooja ise soovitab pigem Loikka Mudelit. Mõtlesin ise ka Hopperid osta, aga need ei pidavat nii vastupidavad ja mugavad olema(eks see muidugi maitse asi), ma olen Loikkadega väga rahul ja uued võtaks pigem samad.
Info
05. juuni 2017 15.46 #9190 Ridiculous
Loikkad mul hästi pidanud. Talla kihid pärast mitut aastat hakkasid omavahel lahti tulema, aga kingsepp liimis kokku ja pärast seda ilusti pidanud. Hopperilt lootsin seetõttu palju (sarnane aga väidetavalt väga kerge), kui esmalt kataloogis nägin. Päriselus proovides meeldis Loikka rohkem ja väga kerged need Hopperid ka ei tundunud. Ei usu, et nö "kergsaapaks" mõeldud Hopper Loikkast paremini vastu peaks. Lisaks Loikka üks parim detail on need pisikesed sisseehitatud naastud aga Hopperil mindud teiste eeskujul nende ise sissekruvitatavate jurakate peale.

Kuigi seljataga alles paarkümmend püügipäeva, siis seni on igati heast küljest näidanud end Simmsi Vapor-id. Ostsin nad tuttavate soovituste põhjal, kes palju saapaid proovinud ja kiitsid just vastupidavust ja mugavust liikuvamal püügil. On tõesti mugavad. Vastupidavusest oskan kunagi hiljem rääkida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic
Info
05. juuni 2017 18.26 #9191 ceemic
Need Simmsid jäävad kahjuks kalliks...
Info
26. juuni 2017 14.13 #9234 kinks

ceemic kirjutas: Kahlamissaabaste teemal:
Täna tuli 1,5 hooaega vanal Loikkal pool talda lahti, niiet muda ja kruus soki all hõõrus.
Mida asemele võtta? Kas astuda samasse ämbrisse ja uuesti Loikkad, mis tegelikult olid väga mugavad, või miskit muud vaadata?

Update enda saapa osas (Patagonia Ultralight). Jätkuvalt väga rahul, kaks hooaega püüdnud (jõel ja ka mereääres). Saabas ühes tükis ja mugavam kui kunagi varem. Ei ole nööre vahetanud ega taldu liiminud :) Julgen soovitada.
Info
26. juuni 2017 16.27 #9235 ceemic
Hannese käest võtsin ikka Hopperid ära lõpuks. Esmamulje on positiivne. Erinevalt Loikkast on nii tald kui ka kummiservad läbi õmmeldud. Pärast paari käiku ei saa ka mugavuse vahest enam aru.