Foorum

lightbulb-o Trossid ja lõksud!

Info
22. september 2011 18.20 - 22. september 2011 18.25 #741 kruks
Landi trossid ja lõksud milliseid võib usaldada? ja milliseid mitte? kas üldse kasutada või mitte?
või kasutada rõngast?
Info
23. september 2011 07.06 #745 hannes
See on ka mulle huvitav teema, kuna pole siiani veel selliseid trosse ja lõksusid näinud, millega päris rahule oleksin jäänud. Ma olen paljudest lantidest selle pärast ilma jäänud, et tross läheb viske ajal katki (kuidas selline jama on üldse tootmisesse lastud?!) või lõks tuleb lahti. Viimase stsenaariumi puhul on kõige rohkem halbu kogemusi selle lõksutüübiga:

See on osutunud natuke usaldusväärsemaks:

Igatahes ootaks isegi soovitusi, milliseid / mis firma lõksusid ja trosse kasutada.
Lisatud failid:
Info
23. september 2011 12.53 - 23. september 2011 12.58 #750 kruks
just just selliseid ma silmas pidasingi,et need ei kõlba kuhugi.
ja poes müüakse komplekte,et saaks ise trosse teha aga ma pole neid tange kusagil näinud.
Info
23. september 2011 13.25 #751 leegion2r
Pole mõtet soetada endale trosse mille aas on kinni klammerdatud,viskasin just paar nädalat tagasi
ühe Rappala Minnow Spoon landi igavestele jahimaadele kuna tross lihtsalt purunes klambri juurest.
Info
24. september 2011 18.41 #760 Raido22
Need hannese näidatud esimesed lõksud jah kehvad. Suuremal osal trossidest on just needsamad miskipärast otsas aga ega nad kuskile kõlba. Tiheda lantide vahetamise puhul väsib lõks väga kiirelt ära ja lahti kipuvad ka tulema, isegi siis kui lõks veel mingeid väsimusmärke välja ei näita.

Ise olen samuti ühe minnow spooni taolise lõksuga lihtsalt "minema visanud" ja ühe pleki kaotasin lanti põhjast välja sikutades, lõks tuli taaskord lahti. Samas väga mugav on lanti vahetada taolisega aga landikadu see siiski ei kompenseeri.
Info
24. september 2011 18.43 #761 oinz
Minu lemmik on salmo 7 korda 7 punutud kiudega tross. Üldiselt alt ei vea. Meeles tuleks ainult pidada, et ei ole mõtet loota et üks trossike eluaegne on. Parem ise peale mõnda püügipäeva tross minema visata ja uus kasutusse võtta, kui katki mineku tõttu landsist või halvemal juhul landist ja kalast ilma jääda.
Info
03. oktoober 2011 19.14 - 06. juuni 2012 11.12 #843 raikoj
Minu uus lemmik pöörlaga landilõks . Mõõtmetelt väike, suhteliselt tugev, mõistliku hinnaga ja kuna landi vahetamiseks ei pea lõksu lahti tegema, siis eeldan ka vastupidavust.
Info
10. oktoober 2011 10.11 #935 unemati001
Jah SALMOst saadavad trossid ja landilõksud minugi arvates töötavad. Vististi mingi Lucky John nende landilõksude pakikese peal kirjas oli, neid igas suuruses saada ja ka pöörlate arv lõksul erinev osad saada ka kolmega. Trossid aga vist lahtiselt müüdi, need millega ma rahul, head tugevad ja peenikesed.
Info
05. juuni 2012 18.11 #2375 kalamees17
Mul on küsimus , kas ahvena püügiks võib tross jääda ?
Info
05. juuni 2012 18.16 #2376 kruks
võib ikka ega ahvenat see ei sega ja ega sa ei saa ka kindel olla,et seal ainult ahvenad.
Info
05. juuni 2012 20.44 - 05. juuni 2012 20.45 #2379 Mark0
Kui seda eesti keeli lõksuks nimetatakse, siis vaieldamatult kõige parem on selline:

Väga tugev ja lihtne !
Info
06. juuni 2012 06.46 #2382 hannes
Väikese landiga püüdes on alati parem trossita püüda, sest siis mängib lant paremini. Samas riskid sellega, et kui haug "kogemata" otsa tuleb, hammustab ta liini puruks ja võid landist ilma jääda. Mina ise püüaksin trossita ja riskiksin.
Info
06. juuni 2012 10.56 #2385 Vertu
See kas ahvenapüügil trossi kasutada või mitte selline küsimus millele ühest vastust anda ei saagi. Kõik oleneb kus püüad, mis landiga, suur haugi võimalus on jne. Praegusel ajal saada tegelt igasugu ülipeeneid ja pehmeid trosse ja muid haugi hambale vastu pidavaid vahe lülisid, nii et seda väikse landi mitte mängimist pole vaja ka karta.
Info
22. september 2014 09.55 #5498 Rlk
Mind huvitab tõsiselt, miks osad kalamehed eelistavad poe trossidele ise valmistatuid? Kas need on vastupidavamad, säilitavad paremini landi mängu või on lihtsalt maitseasi? Ise olen kasutanud poe omi (viimased paar aastat Lucky John`i X-Twitch) ja seni rahul. Mulle vähemalt tundub, et X-Twitch`iga saab leotada nii plekki, voblerit kui ka väikest või keskmist jerki. Samas tundub ka vastupidav, vähemalt minul pole õnnestunud veel trossi purunemise tõttu landist ilma jääda. Hea meelega loeks teiste eelistusi ja põhjuseid.
Info
22. september 2014 12.33 #5499 STF
Need Lucky Johni omad on täitsa head, olen ka neid kasutanud. Ostsin läinud sügisel prooviks sõlmitavat trossi ( www.wakefishing.com/en/products/accessories/wire-leader/jawline-wire-leader ) ja võin ka seda kiita. Eeliseks on see, et saad ise valida trossi pikkuse ja meelepärased lõksud-pöörlad. Sõlmimise asemel olen koostamisel kasutanud väikseid vaskhülsse, trossiotsa tõmban hülsist kolm korda (edasi-tagasi) läbi.