Foorum

lightbulb-o Kahlakate liimimine

Info
15. august 2013 07.07 #3805 sven862
Mis liimi kasutate ja millised on töövõtted :D ? Ise pole peale Moment kummiliimi midagi kasutanud,kuid see kahjuks nii kehv liim. :S
Tavaliselt liim peale ja siis pitskruvide vahele, tulemus on alati üsna kesine :s
Info
15. august 2013 08.25 #3806 ceemic
Olen sõbraga PVC kahlakaid ja PVC pikki kummikuid paiganud. Mitte ükski paik pole veel järele andnud.

Kasutanud oleme Moment "Cristal" liimi (pean täpsema margi kodus üle vaatama, vb oli midagi muud ka peal kirjas).
Oluline on see, et nii paik, kui paigatav koht oleks eelnevalt liivapaberiga karestatud ning korralikult puhastatud.
Liimiga tuleb katta nii paik, kui paigatav koht. Paigatav koht siis veidi suuremal alal, kui paik ise on.
Liimi kiht peaks olema piisavalt õhuke, kuid kindlasti ühtlane.
Peale liimiga katmist tuleb ~minut oodata, kuniks liimi pind veidi kuivab ja hägusem tundub.
Seejärel tuleb paik peale suruda.
Äärmiselt oluline on kohe võimalikult suur surve paigale saada.
Ise olen seda teinud näiteks voodi jala all, ise voodi serval vähemalt 20min istudes.
Edasi olen jätnud paiga surve alla veel vähemalt pooleks päevaks.

Edu katsetamisel. Kui tegutsema asud, võid mulle ka helistada.
Info
15. august 2013 08.33 #3807 ceemic
Näiteks kui paikamist vajab jala sisekülg, kus on see materjali kokkujootmise "muster", siis see tuleks enne jämedama liivapaberiga maha lihvida.
Info
15. august 2013 09.19 #3808 aapua
Krt, küll mõnel vennal on aega, et saab lausa pool tundi voodi äärel jalgu kõigutada... :D Kahlade liimidest on asjalikud muidugi need, mis on pükstega kaasas (ülipisike tuub), lisaks olen ostnud ehituspoodides (kindlasti ka mujal) pakutavaid Bison kummi- ja PVC liime. Minul on paikamise edukus selgelt sõltunud vigastuse suurusest ja asukohast. Rebend kuskil, kus erilist hooramist kahla ei saa (suvalise koha peal õmblusest ja liitekohtadest kaugel) ei ole probleeme. Kohad, mis saavad pidevat venitamist ja hõõrumist (hargivahe, põlved) või liitekohad ja õmblused kestavad mõned korrad, siis tuleb üle lappida. Asi lõpeb enivei sul uute kahlade ostuga.
Info
15. august 2013 09.25 #3809 ceemic
Oleks mul korralikud pitskruvid olnud, poleks pidanud nagu kana õrrel seal istuma :D
Info
15. august 2013 10.44 #3810 ceemic
Pilt kah liimist: ceemic.pri.ee/kalastus/moment_liim.jpg

Julgen ikkagi väita, et kui korralikult paigata, siis jääb asi väga vastupidav.
Mul olid paigad täpselt hargivahes ning jalgade sisekülgedel, mis koguaeg hõõrumist said. Lisaks põlve all.
Mitte ükski paik ei hakanud lekkima. Sõber on kolmandat hooaega oma pikkade kummikutega ja ka temal pole mitte ükski paik alt vedanud!
Lõpuks murenes PVC ise niivõrd ära, et polnud enam midagi paigata.

Oluline on:
pindade karestamine
puhtus
surve
Info
15. august 2013 21.22 #3811 sven862
Hmm, head nõuanded. Mul see jama, et ma pole eriti kuldsete kätega :D ja ei viitsi väga jännata nende lappimistega. Praegu viskan enam-vähem miskit peale ja kui vaikselt niriseb siis pole lugu :D:D Olen viimase kuu "kahlanud" niisama....lühikese kummikuga. Suur eelis on see, et pm piiri pole kui sügavale saad minna :D Kaenlaalused on mulle piiriks. Aga krdi Järvamaal on jõed nii krdi külmad....kardan, et võtab munad ära :D

Kas panete paigas ainult sisse? Panid põlvedele mõlemale poole, nii igaksjuhuks. Mul rebenes kummiku koha pealt ja see kummik ei ole ei pvc ega kumm vaid miski plastiku sarnane (see imekerge värk) ja limm ei hakka peale. Viisin kingsepa juurde täna...arvas, et teeb korda. Ütles, et edaspidi viiks kohe sinna mitte ei hakkaks ise mäkerdama ja pindasi rikkuma. Kingsepa arve lappimise eest on vast lagi 3-5 euri. Vist sammun edaspidigi sinna.

Ei raatsi lihtsalt hooaja lõpus uusi osta...saan ehk kolme paariga ikka läbi. Talvel panen tiba rohkem kõrvale ja proovin miskit kallimaid proovida.
Info
15. august 2013 21.48 #3813 ceemic
Oot mismoodi sa neid paiku veel sisse paned?
On sul ikka need tavalised "Pihkva polümeeri" PVC omad ju?
Seal on seespool õhuke kangas. Seest ei saa paigata. Paik tuleb ikka väljapoole panna. Ning paigal tuleb liimiga katta samuti PVC pool, niiet kangas jääb välja.
Info
16. august 2013 13.27 #3814 sven862
Mul miskid sellised, millel väljas õhuke kangas ja seespool nagu pvc....
Info
16. august 2013 14.21 #3815 ceemic
Hmm...
Äkki sul siis hoopis nailonist kahlakad?
Info
16. august 2013 19.29 - 16. august 2013 19.30 #3816 sven862
Tont seda teab....väljas miski veekindel riie ja siis pv või kumm....Magazinist ostsin...59€. Kummikud on need hästi kerged, päris hea on matkata. Pärnu Konksust öeldi, et pole vahet, mis kahlakad osta..alla 100€ püksid pidid kõik sama liini pealt tulema, lihtsalt erinev nimi läheb peale.
Info
16. august 2013 22.03 #3817 aapua
See päris õige ikka ei ole, et püksid ühe liini pealt tulevad, liiga erinevad on nad. DAM-il on sellised, kus on pvc sees ja riie pealpool. Behrid on seest ja väljast kummeeritud, kasutatud on kahte erinevat materjali. Vene tõsistel kahladel on paks kumm väljas ja riie sees.
Info
24. veebruar 2014 21.26 #4385 Matu
Nüüd kaldun küll teemast natuke kõrvale aga tahaksin teada millised oleksid need head ja vastupidavamad kahlakad ning kust neid osta ning mis hinna klassis need on.
Info
24. veebruar 2014 21.43 #4386 sven862
Magazini kauplus, valik hea ja hind ca 45€. Okastraat tõmbab 200€ püksid sama moodi lõhki.

Pärnu Koksus üks müüja oskas mulle väita, et alla 100€ kahlakatel pole mingit vahet, tulevad sama liini pealt, logo erinev põhimõtteliselt. Ise kaldun sama arvama, kallimate pükste üks eeliseid oleks vb veekindel tasku ja vöö.
Info
24. veebruar 2014 23.11 #4389 Madis
Hea kahlaka liim on "Shoe Goo", seda müüb näiteks Surfhouse. Haigelt tugev asi samas väga painduv. Mõeldud jalatsite armeerimiseks.