Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Forelli ja ahvena spinning

More
10 years 4 weeks ago #4559 by huskyjerk
Tahaks teada kas shimano catana 1000ra sobib forelli ja ahvena püügiks ja mis ritv võiks olla
More
10 years 4 weeks ago #4560 by STF
Replied by STF on topic forelli ja ahvena spinning
Küllap sobib. Ma ise püüan forelli 1000-se Abu rulliga. Hea kerge, aga oma töö teeb hästi ära. Ritv tuleks valida vastavalt püügikohale ja muidugi peaks see klappima rulliga ning viskejõu poolest lantidega. Tavalsemad peibutised kaaluvad 2-3 grammi või veidi enam. Mina alustasin forellipüüki 180 cm tokiga, aga varsti vahetasin selle 210 cm ridva vastu välja. Lühemaga on hea võsas liikuda ja loopida, aga veidi pikemaga saab paremini lanti juhtida. Maitse asi.

More
10 years 4 weeks ago #4561 by huskyjerk
Ma arvan et võtan 1,8m aga kas 2,1m 1000-selle rullile suur ei ole
More
10 years 4 weeks ago #4562 by rommi
Replied by rommi on topic forelli ja ahvena spinning
Mul on olnud kombinatsioon 2,1 ritv + 1000 rull ja polnud häda midagi.
More
10 years 4 weeks ago #4566 by aapua
Replied by aapua on topic forelli ja ahvena spinning
Kordan üle. Sa ei osta rulli ja ritva vaid komplekti. Kui rull on olemas ja lähed ritva valima, võta rull kaasa. Paned valitud ridvale rulli külge ja imiteerid heitmist ja kerimist. Asi peab andma sellise tunnetuse, et tegemist on tervikuga. Kus on raskuskese, kuidas üldine kaal, mis tunne endal on. 210 ei ole pikk kindlasti, isegi 240 võib OK olla. Või 180, kuidas tahad. Otsustad eelnevalt, mis pikkust vaja ja siis valid oma rulli juurde sellise ridva, mis sobib. Lihtne.
More
10 years 4 weeks ago #4570 by huskyjerk
Ostsin Salmo taifun jig spin 3-12g ritva
Time to create page: 0.137 seconds
Powered by Kunena Forum