Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kahlakate liimimine

More
10 years 7 months ago #3805 by sven862
Kahlakate liimimine was created by sven862
Mis liimi kasutate ja millised on töövõtted :D ? Ise pole peale Moment kummiliimi midagi kasutanud,kuid see kahjuks nii kehv liim. :S
Tavaliselt liim peale ja siis pitskruvide vahele, tulemus on alati üsna kesine :s
More
10 years 7 months ago #3806 by ceemic
Replied by ceemic on topic Kahlakate liimimine
Olen sõbraga PVC kahlakaid ja PVC pikki kummikuid paiganud. Mitte ükski paik pole veel järele andnud.

Kasutanud oleme Moment "Cristal" liimi (pean täpsema margi kodus üle vaatama, vb oli midagi muud ka peal kirjas).
Oluline on see, et nii paik, kui paigatav koht oleks eelnevalt liivapaberiga karestatud ning korralikult puhastatud.
Liimiga tuleb katta nii paik, kui paigatav koht. Paigatav koht siis veidi suuremal alal, kui paik ise on.
Liimi kiht peaks olema piisavalt õhuke, kuid kindlasti ühtlane.
Peale liimiga katmist tuleb ~minut oodata, kuniks liimi pind veidi kuivab ja hägusem tundub.
Seejärel tuleb paik peale suruda.
Äärmiselt oluline on kohe võimalikult suur surve paigale saada.
Ise olen seda teinud näiteks voodi jala all, ise voodi serval vähemalt 20min istudes.
Edasi olen jätnud paiga surve alla veel vähemalt pooleks päevaks.

Edu katsetamisel. Kui tegutsema asud, võid mulle ka helistada.

More
10 years 7 months ago #3807 by ceemic
Replied by ceemic on topic Kahlakate liimimine
Näiteks kui paikamist vajab jala sisekülg, kus on see materjali kokkujootmise "muster", siis see tuleks enne jämedama liivapaberiga maha lihvida.
More
10 years 7 months ago #3808 by aapua
Replied by aapua on topic Kahlakate liimimine
Krt, küll mõnel vennal on aega, et saab lausa pool tundi voodi äärel jalgu kõigutada... :D Kahlade liimidest on asjalikud muidugi need, mis on pükstega kaasas (ülipisike tuub), lisaks olen ostnud ehituspoodides (kindlasti ka mujal) pakutavaid Bison kummi- ja PVC liime. Minul on paikamise edukus selgelt sõltunud vigastuse suurusest ja asukohast. Rebend kuskil, kus erilist hooramist kahla ei saa (suvalise koha peal õmblusest ja liitekohtadest kaugel) ei ole probleeme. Kohad, mis saavad pidevat venitamist ja hõõrumist (hargivahe, põlved) või liitekohad ja õmblused kestavad mõned korrad, siis tuleb üle lappida. Asi lõpeb enivei sul uute kahlade ostuga.
More
10 years 7 months ago #3809 by ceemic
Replied by ceemic on topic Kahlakate liimimine
Oleks mul korralikud pitskruvid olnud, poleks pidanud nagu kana õrrel seal istuma :D
More
10 years 7 months ago #3810 by ceemic
Replied by ceemic on topic Kahlakate liimimine
Pilt kah liimist: ceemic.pri.ee/kalastus/moment_liim.jpg

Julgen ikkagi väita, et kui korralikult paigata, siis jääb asi väga vastupidav.
Mul olid paigad täpselt hargivahes ning jalgade sisekülgedel, mis koguaeg hõõrumist said. Lisaks põlve all.
Mitte ükski paik ei hakanud lekkima. Sõber on kolmandat hooaega oma pikkade kummikutega ja ka temal pole mitte ükski paik alt vedanud!
Lõpuks murenes PVC ise niivõrd ära, et polnud enam midagi paigata.

Oluline on:
pindade karestamine
puhtus
surve
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum