Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Shimano Catana 1000 RB

More
11 years 6 months ago - 11 years 6 months ago #2744 by KKaaleste
Tere,oskab äkki keegi selle rulli kohta midagi öelda? Shimano CATANA 1000 RB?
Last edit: 11 years 6 months ago by KKaaleste.
More
11 years 6 months ago #2745 by hannes
Catana on omas hinnaklassis korralik rull ja Shimano rullide puhul ei pea sa ka kvaliteedi eest eriti muretsema..

Catana kohta saad üldist juttu lugeda siit: e-pood.kalaportaal.ee/shimano-rullid/shimano-catana-fc-rull

1000 suurusega rull on päris pisike - tamiili sinna peale eriti palju ei mahu, iga vända pöördega kerid poolile suht vähe tamiili ja kui suurem kala otsas, siis selle väljakerimisega on tükk tegu...

Kui otsid universaalsemat rulli, siis pigem võta 2500 - sobib haugi, ahvena, jõeforelli jne püügiks. Kui püüad vaid suuremaid kalu, näit haug, koha, meriforell jne...siis soovitan võtta juba 4000.
The following user(s) said Thank You: KKaaleste

More
11 years 6 months ago #2749 by kalamees17
endal ka 2500, jääb väga rahule, kvaliteetne ja sobib hästi igasugu kalakeste püügiks, siiani pole veel aastaga alt vedanud.
The following user(s) said Thank You: KKaaleste
More
11 years 6 months ago #2750 by KKaaleste
Oleks pidanud selle catana 2500 kohe ära ostma,aga lõunakeskuse müüa soovitas seda(ise,loll nagu ma olen uskusin teda). Tean ,et forellipüügiks peab olema väiksema testiga ritv,aga mis see test peaks olema? Endal test 10-40,see paras haugipüügiks jne? Forellikas 7-..? Või veel väiksem?
Kas sellist universaalset ei ole ,millega kannatab forelli taga ajada ja samas ka haugi tõmmata?
Kas see catana 2500 sobib test 10-40 ja samas siis ka 7-.. ??
Suhteliselt võhik veel,aga kui ei küsi ega uuri,siis ei saagi teada.
Nööri sain ka lõunakeskusest 0.20mm ja 21kg. JAXON COMBAT XTY,kas see normaalne? Suuremate kalade püügiks vist kõlbab? Mis tamiil forellipüügiks muidu hea on? Tänud ette ära!
More
11 years 6 months ago #2751 by raikoj
Ma arvan, et sa saaks selle 1000se kettaga ka esialgu hakkama, kuigi 2500 on haugi silmas pidades universaalsem. Forelli jaoks paned ühe pooli peale 0,2-0,23 monofiili (vastavalt siis 140 või 100m), näiteks Sufix XL Strongi kasutan ise ja teise pooli peale paned haugi jaoks mingi nööri. Kui ühe pooliga peaks püügi ajal midagi juhtuma, siis saab teisega hädapärast emba-kumma püüki jätkata.

Universaalne ritv on 5-25 testiga, kuigi forelli jaoks peaks olema pigem 2-10 ja haugi jaoks pigem 10-30 ning universaalne pikkus on 2,1-2,4, samas jälle maitse asi. 10-40 testiga ridvaga on forelli väga raske püüda, kuigi see on võimalik, lihtsalt viske pikkus ja täpsus jätab soovida, sest enamus lante kaalub 3-8 grammi. Ketast ja ritva peab alati koos proovima, aga shimano omad tavaliselt sobivad hästi omavahel. Mulle tundub, et Shimano kettad on oma hinda väärt samas kui Shimano ridvad on kergelt ülehinnatud - sama raha eest saab paremat.
The following user(s) said Thank You: KKaaleste
More
11 years 6 months ago #2752 by KKaaleste
Selge selge,siis vist teen nii,et ostan juurde ühe rulli ntx catana 2000-2500 ja ühe ridva testiga 3-10 vms. Catana 1000 rb sellele forellikale peale ja teine 2500 siis sellele millel test 10-40.
Nii peaks siis sobima? Sobib see catana jõeka püügiks? Üks ütleb,et sobib,teine jälle et ei sobi.
Mina arvan,et peaks sobima sinna peale küll?
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum