Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5704 by Madis
Cardiff käes, ilus asi ikka. Värv on huvitav, teatud valguse all muutub kuldpruuniks.
Minu rullidest on kindlasti kõige sujuvam ja vaiksem, aga ma ei ütleks, et mingi ülisujuv ja vaikne on.
Lokse on täpselt niipalju, et see asi ringi käiks, st vaevumärgatavad.
Esialgu ainuke pettumus on see, et poolil pole spets sõlme peitmise kohta :(
Kaasas on mingid kleebitavad kiled mida saab sõlmele peale kleepida või siis nöörile alla, et ei libiseks - see võiks küll paremini lahendatud olla.
Siduri käik on mõnus, pool ringi keerad peale ja sidur läheb ainult natuke tugevamaks. Seega saab üpris täpselt timmida.
Kaasas kott, tööristad rulli hooldamiseks, seibid liinilaotuse sättimiseks ja kleepsud poolile.



Keerasin lahti kõik kohad mida kaasa pandud tööriistadega keerata saab, keerutasin ja uurisin natuke aega. Krt eestis maksaks see asi poes ilmselt ~350EUR, siis oleks küll asi räigelt ülehinnatud. ~200 euri eest tundub asja olevat..
Last edit: 9 years 4 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: ceemic, elmerike, Ridiculous
More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5705 by ceemic
Sain ka seda Cardiffi näppida. 2000 suuruse rulli kohta reaalselt ikka päris väike. 2004 suuruses Luvias on oluliselt suurem. 1003 Luvias on vist arvatavasti sama suur. Samas ma ei tea, kas Shimano ja Daiwa suurused üldse korreleeruvadki.

200€ rullilt oleks ehk tõesti veidi paremat käiku oodanud. Samas võib see "sissetöötamisega" paremaks minna. Praegu oli isegi raskem, kui Caldial.
Vändakinnituse laagri loks on ka üsna märgatav. Eks kasutus näitab, kas muutub suuremaks ka.
~400 püügitundi saanud Luvias on väiksema loksuga. Käigu kergus on niiehk naa Luviasel ulmeklassist.

Muidu tore pisike ja kerge vidin.

EDIT: Lõin ikka statistika abil Luviase tunnid kokku, et asi täpne oleks - 417h püügitundi tänaseks.
Last edit: 9 years 4 months ago by ceemic.
The following user(s) said Thank You: Ridiculous

More
9 years 4 months ago #5706 by Vertu
Huvitav et shimano mingid tööriistad ka rulli hoolduseks kaasa paneb. Ma saan aru et kruvikeeraja otsaga saab "hooldus augu" lahti, mis selle mutrivõtme poolega teha annab?
Minus suguse maaka jaoks on seegi üllatus et on olemas poole millel sõlme peitmiseks spets koht. Ju mingi ultra madalate poolide teema. Liini kinnitamiseks poolile on ju selline sõlm et mingit sõlme ega kõrgemat muna ei tekigi ju.
More
9 years 4 months ago #5707 by STF

Vertu wrote: Minus suguse maaka jaoks on seegi üllatus et on olemas poole millel sõlme peitmiseks spets koht. Ju mingi ultra madalate poolide teema. Liini kinnitamiseks poolile on ju selline sõlm et mingit sõlme ega kõrgemat muna ei tekigi ju.


Pole Sa, Vertu, siin ainuke maakas. Ostsin sügisel forellipüügiks Spro rulli (RedArc 10100) ja imestasin, et mis imelik "urg" on pooli põhja uuristatud. Ja ei ole tegemist mingi ultramadala pooliga. Seda vigurit võid näha siit: www.angel-domaene.de/spro-aluminium-ersa...rc-10200--14891.html

Mainitud Spro RedArc hakkas mulle sedavõrd meeldima, et tänaseks on mul juba kolm erinevat Spro rulli. Palju ma nendega püüda pole jõudnud, aga esialgne mulje on väga hea. Hinna ja kvaliteedi suhe on suurepäraselt paigas, disain kena ning ehitus soliidne ehk nagu nad ise kiidavad: Tuff Body.
The following user(s) said Thank You: Vertu
More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5708 by Madis
Vertu, kruvikaga saab suuremad kruvid lahti keerata + õlilisamise augu. Mutrivõtmega saab liinilaotaja süsteemi maha võtta, et antireversile ligi saada. Musta võtmega saab ligi nupule mis vända otsas, õli lisamiseks või siis vändanupu vahetamiseks.

Ceemicu käest saadud Quantumi exo 0.22 tamiili läks peale ca 60m millest minu 3 kuuse tamiilikasutuse jaoks piisab. 0.22 tamiil on isegi jämedavõitu ULi kohta ja sama tugev kui 0.08 nöör mille katki saamine pole liiga lihtne, niiet mulle sobib. 0.08 nöör läheb ilmselt 125m kenasti peale ära.
Aga nagu kõige muuga selguvad head ja vead alles kasutamise käigus, eks aasta pärast saab näha mis nägu rull on.
Pealegi aastates kestab mu cardiff rull ilmselt kauem kui luviase meestel sest vähemalt pool ajast keerleb mul lennukarull, ceemicu 400 püügitundi niipea cardiff ei näe :lol:
Last edit: 9 years 4 months ago by Madis.
More
9 years 4 months ago #5709 by Vertu
Tööriistu kaasa pannes shimano nagu sisuliselt lubaks igalühel siis rulli avada. Mõtlen just seda mutrivõmega rootori maha keeramist , anireeversile, rulliklaagrile ligipääsemist jne. Kuidas garantii sellisel puhul toimib? Rootori täielikuks maha saamiseks ja rulliklaagrile ligipääsemiseks on vaja ju avada ka küljekorpuse kaas, keskvõll ka lahti võtta ja välja tõmmata, Suuresplaanis rull pulkadeks. Niisama hooldada pole seal rulliku, antireeversi juures nagu midagi eriti.
Time to create page: 0.203 seconds
Powered by Kunena Forum