Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 4 months ago #5761 by aapua
ei lähe. Need paar "teemast pisut välja", ee, arvamuseavaldust, peaksid vastupidi, kommenteerijad õigele teele tagasi juhtima :D

Teemasse tagasi: ceemic või Ridiculous, suurema Luviasega kokkupuudet pole olnud?
More
9 years 4 months ago #5762 by Ridiculous
Ei ole. Ma küll korra kaalusin suuremaks rulliks ka Luviase võtmist, aga ei leidnud sel hetkel 2500st piisavalt suure dragiga (3 vs 7 kg). 3000sele ei näinud vajadust.

Ehk siis lõpuks võtsin 2500 uue Caldia suuremaks püügiks. Sellega olen ca 10x6h püüdnud ja seni on aina paremaks läinud (käik sisse töötades aina sujuvamaks ja kergemaks). Ehk seni igati rahul. Lisaks ei ole Luviasel 3000 suuruse juures enam ka kaalueelist Caldia ees. Ehk siis kui tahad klass kõrgemat kui Caldia, siis ma juba kaaluks ka Certate-i. Üldiselt netist lugedes on jäänud silma, et peeneks püügiks kiidetakse Luviast, merele ja muidu "tummisemaks" püügiks Certate-i.
The following user(s) said Thank You: aapua, ceemic, -antero-, donl

More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5764 by ceemic
Ei ole ma ka suuremat Luviast katsuda saanud.
Koha-haugi-merikarulliks sai mõeldud, aga ei raatsinud nii kallist rulli retsimiseks võtta. Valitud sai Caldia 2508H, kuigi väiksest Luviasest on niivõrd positiivne emotsioon, et tulevikus miks mitte ka suurem Luvias võtta.
Ridiculous'e märkus Certate kohta peab vist paika küll. Lisaks soolases vees püügil võiks MagSealed loogarullik kah kauem vastu pidada.

Muideks, jeen on kah praegu üsna odav. Luvias on jämedalt ~30€ odavam, kui aasta+ tagasi.
Last edit: 9 years 4 months ago by ceemic.
More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5765 by ceemic
Kui vaadata Certate ja Luviase lammutamise videosid, siis põhilised erinevused neil rullidel:
Certatel on loogarullik MagSealed ja kahe laagriga; Luviasel ilma MS'ta ja ühe laagriga.
Certatel rootori ja selle liikuva loogasüsteemi tüki vahel eraldi puks, mis kulumist vähendab (see koht, mis mu Luviasel kulunud oli ja lõtku tekitas).
Certatel jookseb võlli rullisisene kinnitus kahe laagri peal; Luviasel eraldi tifti peal.

Kõik materjalid ja arvatavasti ka laagrid on täpselt samad, seetõttu ka hinnavahe pole väga suur.

EDIT: Certatel on osad siiski kinnised laagrid (roostevabad ka vist?), niiet veel üks pluss.
youtu.be/gj4XJZN_Kjo?t=4m6s Certate
youtu.be/99PzwHSGLWE?t=3m54s Luvias
Last edit: 9 years 4 months ago by ceemic.
The following user(s) said Thank You: aapua, -antero-, Ridiculous, donl
More
9 years 4 months ago #5766 by Vertu
Certatel korpuse materjal ka teine, HardBodys-Z alumiinium. Luviasel Zaionist, mis peaks olema kergem materjal tegelikult. Huvitav tegelt mille järgi seda kerematerjali valitakse, Existil on zaionist, Morethanil jälle alumiinium kere.
The following user(s) said Thank You: ceemic, donl
More
9 years 4 months ago #5767 by Ridiculous
Vertu, ka mina olen sellele mõelnud, just Certate-i lisakaalu kontekstis, kui jõekarulli otsisin. Ega ma vastust ei tea, aga pakun, et küsimus on rulli kasutuseesmärgis. Ehk et Zaion (süsinik) on kergem ja annab paremini vibratsiooni edasi, mis on olulised just peene ja väga tundliku püügi juures (nö "finesse"), milleks ka Luvias näib eelkõige mõeldud olevat. Alumiinium on seevastu tugevam ja ehk pannakse seda rullidele, kus absoluutne minimaalne kaal ei ole nii tähtis kui vastupidavus ja tugevus (nö "rugged"). Certate-i kohta olen mitmetelt kuulnud, et kuigi ta pole nii kerge ja nii kerge käiguga kui nt Luvias, siis samas peetakse seda jälle väga vastupidavaks. Mine siis võta kinni...

Existi puhul on ilmselt üks lihtne argument: see peab tipprullina olema ülikerge ja see saavutatakse vaid Zaioniga.
The following user(s) said Thank You: donl
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum