Foorum

heart Lantide teema

Info
01. juuli 2011 15.34 - 27. aprill 2013 21.26 #164 Raido22
Räägime lantidest lähemalt.

Milliste lantidega kõige parema meelega püüate? Mis on kellegi põhi- või lemmiklandid läbi aegade ja kuda saaki on toonud?

Milliste lantide peale ei soovita raha raisata, jne?

Teema on ajendatud sellest, et landikarpi lahti tehes vaatab sealt vastu nutune seis. Olen praktiliselt pooled oma landid viimasel ajal suutnud ära kaotada. Nüüd siis kavatsen landikogu natuke jälle täiendada aga ei taha lihtsalt nüri katsetamise peale ka raha raisata.

Lisasin pildikese ka nendest üksikutest lantidest mis alles on. Kala olen saanud neist Rapala Clakin Cranki ja Savageari põõrlevaga. Teised edukad landid olen ära kaotanud.
Oskab äkki keegi soovitada, mis esmajoones juurde osta enne haugi/ahvenat/forelli püüdma minekut?

Ja äkki oskab keegi ka kõige all oleva landi tuvastada? Tirisin selle Ermistu järvest koos tamiili ja trossiga välja. Huvipärst tahaks teada mis landiga täpselt tegu võib olla.
Lisatud failid:
Info
01. juuli 2011 16.32 - 20. juuli 2011 12.27 #165 hannes
Hea teema (Y)

Haugilantide puhul on karbis teatud landid, ilma milleta kalale ei lähe. Nendeks on:

1. rohuvaba ehk Rapala Minnow Spoon (ilmselt kõige rohkem haugi toonud lant), sest mulle meeldib kõrkjatevahesid ja maltsaseid kohti pommitada.

2. Stormi Sub Wart - neid on kaks tükki: üks suurem papagoi värvides ning teine väiksem loomulikemates toonides. Minu meelest asendamatu relv madalas püüdmisel.

3. Meppsi ja Vibraxi pöörlevad. Nendest lemmikud on kuldne Mepps siniste täppidega (nr 3), mis on kõige rohkem kala toonud ja Vibraxilt punane mustade täppidega (nr 5)...samuti hea lant.

4. plekkidest Kuusamo Proffessorid, Räsanen ja Rein Truumetsa soovitusel üks Piraat (hetkel tootja ei meenu).

Siis on veel karp täis igasugu odavamaid vooblereid, väiksemaid jerke (Salmo Slider näiteks), kummilutusid (Sepaonu soovitusel oranži-mustaga sirpsabad), paar spinnerbaiti, vene plekke ja muud stuffi. Viimased käivad otsas natuke harvemini.

Forellilantidest on karbis põhiliselt nr 2 pöörlevad.

Nendest asendamatud on kanapasa ja vikrivärvides Meppsid. Samuti papagoivärvides Mepps. Tumedas vees fluorestseeruv valge. Viimastel kordadel sai lemmikuks üks hõbe-kuldne Poola vurr, millel polnud ei nägu ega tegu, kuid kala tõi kenasti. Kahjuks sai selle eelmine kord vetevana endale. Siis veel Vibraxi kuldne pöörlev - samuti kala toonud lant.

Forelli voobleritest on mul karbis põhiliselt Salmo omad - Hornetid, Bullhead, pisike Tiny (polegi seda viimast Eestis müügil näinud, pilt on allpool)

ja siis veel erinevad Poola vooblerid, paar Eesti landimeistrite (Edi ja Are) ja Rapala vooblerit (Countdown ja pisike Husky Jerk).

Vooblererid on nii ujuvaid kui uppuvaid - vastavalt vajadusele...

Kui mahti saan, katsun landikogust ülesriputamiseks ka väikese pildi teha.
Lisatud failid:
Info
02. juuli 2011 19.44 #167 oinz
Üritan kah pildi ära teha ja siis lähemalt lahti seletada mis mille ja kelle jaoks mõeldud on
Info
04. juuli 2011 19.47 #174 oinz
Pilt galeriisse ülesse lükatud
Info
08. juuli 2011 15.06 #197 rohuvabakolmik
Haugi lantidest kasutan põhiliselt meppsi pöörlevaid ja rapala husky jerk pole ka tihti alt vedanud...stormil on üks ahvenavärvides kummikas millel konksud juba ostes küljes, ka see on hästi püüdnud.
Info
27. juuli 2011 08.53 - 27. juuli 2011 09.42 #302 DJ JoYsTiK
oskab keegi selle 2011 kuusamo aasta landi kohta miskit kosta?
Kliki mind!!!
Info
27. juuli 2011 11.56 #303 Taavir
Ma olen kogu aeg mõelnud, et see lant sobib mõnele kalamehehest sõbrale kingituseks.
A muidu on ju kuusamo plekid väga head ja ka see peaks kala tooma.
Info
29. juuli 2011 09.48 #322 kalavees
Mul kunagi sõbrad kinkisidki sellise Kuusamo aastalandi. Alguses mõtlesin et jääbki riiulile. Siis ükskord oli enne kalale minekut landipõud ja poest ei jõudnud läbi minna. Võtsin ta kaasa ja kuna teda peale esimest püüki enam karpi ei kannatanud panna, jäingi sellega püüdma. Kala ma temaga sain ja üks haug oli päris korralik. Jäin tast ilma trossi purunemise tõttu. Tegi nukraks küll kui kõrge kaarega mu silme all lihtsalt minema lendas. Soomes peaksid minu teada need landid odavamad olema
Info
29. juuli 2011 18.12 #325 muhomor2
Raido22
tahaks teada mis veekogudes sa püüad , kui sügavad na on ja kas paadist või kaldalt , loobid või trollid ?
Info
29. juuli 2011 20.24 #326 Raido22

muhomor2 kirjutas: Raido22
tahaks teada mis veekogudes sa püüad , kui sügavad na on ja kas paadist või kaldalt , loobid või trollid ?

Põhilised püügikohad on olnud Sauga ja Pärnu jõgi, kaldalt loopides. Sauga jões sügavust maksimaalselt kuni ~1.3 meetrit, Pärnu jões ei tea, aga enamasti ikka päris sügav :)
Info
29. juuli 2011 21.04 #327 muhomor2

Raido22 kirjutas:

muhomor2 kirjutas: Raido22

Põhilised püügikohad on olnud Sauga ja Pärnu jõgi, kaldalt loopides. Sauga jões sügavust maksimaalselt kuni ~1.3 meetrit, Pärnu jões ei tea, aga enamasti ikka päris sügav :)

mina soovitaks alustada jigi püügist (kummi lantiga) see on odav ja kindel tegija , ainult ära osta kokku kõike kummi , kindel tegija on Relax ja mõned teised firmad , mida peast kahjuks ei mäleta , aga võin vaadata . landi mõõdust kujust ja värvidest ütlen et see on päris pikk jutt ja sellest hiljem kui huvitab ...
Info
29. juuli 2011 23.04 #328 Raido22
Kui viitsid värvidest ja kujust natuke lähemalt seletada ja näpunäiteid jagada, oleksin tänulik ja usun, et paljudele teistele oleks ka abi :) (beer)
Info
30. juuli 2011 06.43 - 30. juuli 2011 06.43 #332 Askokr12
Noh minu vaieldamatu lemmik on Strike Pro Wigglin' Oscar

car
Lisatud failid:
Info
30. juuli 2011 06.44 #333 Askokr12
Selle landiga olen siis saanud kokku 4 haugi, aga kahjuks aind alammõõdulised. Küll hakkavad ka suuremad tulema :whistle: Eks varsti jõuab siia ka pilt mõnest suuremast haugist;)
Info
30. juuli 2011 16.46 - 31. juuli 2011 11.37 #338 muhomor2

Raido22 kirjutas: Kui viitsid värvidest ja kujust natuke lähemalt seletada ja näpunäiteid jagada, oleksin tänulik ja usun, et paljudele teistele oleks ka abi :) (beer)

kõige tähtsam on ikkagi suurus - mida suurem seda rohkem mõõdus kala saad , landi kuju on ka suhteliselt tähtis , eriti saba kuju - saba peab laia amplituudiga võnkuma ja landi keha ka mängima panema . kõige edukam landi mängitamine on kerimine , paus , kerimine - lant siis mängib astmeliselt . jigi pea valitakse vaadates sügavust ja voolu kirust , näiteks 2 meetrit vett ja kerge vool , sobib 10 -14 gr. (oleneb landi suurusest) , 5 meetrit vett ja sama vool 16 - 21 gr. ja n.e. ... vot landi värv on see asi mida keegi kalameestest täpselt ei ütle , sest reegleid ei ole olemas , siin töötab kalamehe enda loogika , näiteks : kui veekogus on tume põhi ja tume vesi , siis kõik loomad ja kalad mida sööb haug on tumedad , aga see ei ole reegel , sest haug võtab ka heledat lanti - see ajab teda närvi ... see on siis lühidalt kummi landist , aga kui pikalt tahad siis pead minule külla tulema :woohoo:
P.S. unustasin ütelda et see jutt käis ainult haugi kohta ...