Foorum

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

Info
21. november 2011 09.41 #1219 hmekk
Nohnii,

sellsit threadi polnud ja eks paljudel (niipalju kui inimesi siin peaks üldse olema) võib olla kõsimusi jms tarkusi jagada. Igatahes kiida ja laida nööri või tamiili ja küis küsimusi.

Minu küsimus oleks see, et kas kellelgi on kokkupuuteid Spiderwire invisibtaid nööriga - tugevus, kuidas kulub ja kuidas lendab).

Eesti Feederdajate Klubi - www.feederdajad.ee
Info
21. november 2011 13.31 #1220 ceemic
Eelmisest suvest on kogemus Spiderwire Stealth 0,30mm nööriga. Tõmbetugevus oli küll muljetavaldav, kuid muutus kiirelt "karvaseks", ning samuti polnud eriti ümar.

Kasutanud olen paljusid PowerPro nööre, ning seni äärmiselt rahul olnud. Ümaramaid nööre pole poelettidelt veel leidnud. Samuti on kulumisele üsna hästi vastu pidanud.

Lisaks on kogemus Ron Thompsoni Hyperstrong 0,10mm nööriga, mille spetsiaalselt jõekapüügiks ostsin. Tõmbetugevus sellise diameetri juures tundub üllatavalt hea, ning eriti meeldib selle nööri "lennuomadus". Mõningast kulumist/karvaseks muutumist olen täheldanud.
Info
21. november 2011 15.20 #1221 hmekk
Spiderwire invisi braid peaks ideepoolest olema kah täiesti ümer ja kaetud migni x teemaga ning tänu sellele ei lähe karvaseks. Kuskil tartu poodides ei paista kah olevad - tahaks käega katsuda.

Info
21. november 2011 16.07 #1223 kaups
mul ka mitmed nöörid kiiresti karvaseks kiskunud, kõige hullem oli üks berkely oma. Nüüd ostsin power PRO, see paistab ka nagu mingi parema kattega kaetud olevat ja praegu olen sellega rahul.
Info
21. november 2011 16.30 #1224 ceemic

hmekk kirjutas: Spiderwire invisi braid peaks ideepoolest olema kah täiesti ümer ja kaetud migni x teemaga ning tänu sellele ei lähe karvaseks. Kuskil tartu poodides ei paista kah olevad - tahaks käega katsuda.

Schotterisse vaatasid?
Info
21. november 2011 17.12 #1225 hmekk
Schotter on koht kuhu ma absull ei jõua, pole kunagi sinnapoole asja olnud. ehkupeale ei tahaks minna kah ja kodukas neil on noh ... hea

Info
21. november 2011 17.39 #1226 ceemic
Kesklinnast ju kaks sammu astuda; pole vähemalt pärapõrgus...
Info
21. november 2011 17.59 #1227 hmekk
Piisavalt, et tööajal pole aega käia ja pannakse siis kinni kui tööpäev lõppeb.

Info
21. november 2011 21.30 #1229 raikoj
Nööridest ei tea ma midagi. Samuti kallima otsa monofiilidest, lihtsalt ei ole raatsinud kallimat kraami osta, sest muu varustus on ka lahjapoolne ning kui sinna juurde liita veel oma rumalus, siis tulemuseks on liigagi tihti clusterfuck, mida ma siis pool tundi arutada proovin, aga lõpuks ikka katki lõikan.

Küll aga olen ära proovinud suurema osa mõistliku hinnaga monofiilidest ja nende erinevus on tohutu. Sarnaste parameetritega monofiilid erinevad oma tegeliku läbimõõdu ja tõmbetugevuse poolest vägagi. Kuna püüan spinninguga, siis kasutan "low memory" omadustega monofiile (parem haakida ja tunnetada lanti) ja hetkel olen pidama jäänud Sufix XL Strongile. Ma ei tea isegi seda sõnavara, millega monofiili kirjeldatakse, aga temas on sellist libedust, täna millele saab teha pikki heiteid ja pehmust, tänu millele ei viska eriti üle pooli. Nii häid selliseid omadusi pole teiste odavamate monokate puhul tähele pannud.
Info
22. november 2011 08.24 #1231 ceemic
Sufix XL Strong 0.28mm on endalgi ühe lisapooli peal olemas, kuid kasutust teenimatult vähe saanud...
Info
22. november 2011 17.05 #1234 hannes
Mingid vennad teadsid rääkida, et nöör võib karvaseks minna siis, kui ridval on odavad rõngad (keraamilised?) peal. Seda, palju selles väites tõde on, pole ma ise testida saanud.

Endal praegu poola Team Dragoni nöör peal (tegelikult on see tehtud japside Toray tehases, mis üks kiidetumaid nööri/monofiili tootjaid maailmas). Praegu olen rahul - hea libe ja tugev nöör ning paistab, et ka päris kulumiskindel (Y)

Monofiil ka sama tootja oma ning ei saa ühtegi halba sõna öelda.
Info
22. november 2011 21.14 - 22. november 2011 21.21 #1237 pehkucho
Endal praegu Diamond Braid 0,20mm nöör ja selle üle kurta ei saa, ex aeg näitab.Aga jh olen seda isegi kuulnud , et kehvad rõngad pidid nööri kulutama.Üldse peaks nööri tamiili vastu vahetama kuna on tunda jäätumise märke.
Info
23. november 2011 03.47 #1239 DJ JoYsTiK
Mul ka tonkaridva peal 0,18 Sufixi nöör. Täpset marki ei tea aga ka siuke libeda poolne. Siiamaani ainuke mis katki näris oli tross mis oli veetud ülejõe ja kui ma üle selle viskasin ja kätte tahtsin saada purunes nöör hetkega. Aga muidu väga rahul, pole ühtki komplekti tonkal vette jätt selle pärast.
Info
04. mai 2012 16.38 #2124 hannes
Hr. Wapsik andis uue panuse Käsiraamatusse, võttes vaatluse alla nöörid. Nöörijuttu saab lugeda siit .

Selle artikli valguses on ka uudis e-poest - nimelt on tänasest saadaval uued läbimõõdud Sufixi 832 supernööri . Uued läbimõõdud on nimelt 0.10 , 0.15 , 0.18, 0.24 mm.
Info
04. mai 2012 20.05 #2125 raikoj
Väga hea! Sain palju targemaks. Polnudki veel ennast viitsinud selle teemaga kurssi viia.