Foorum

file Iirimaale kalale

Info
29. mai 2012 15.48 - 29. mai 2012 15.54 #2314 Mark0
Kui kellegil võimalus oma lennupiletite ja kohapeal söömise eest (mis odavam kui eestis) tasuda, siis juuni lõpp, kuni aug alguses on võimalik minu kandis aega veeta.
Majutuse eest ei kasseeri, kui aga merele kalaleminek paadiga, siis tuleb see endal kinni maksta, ca 60 euri nägu, hommikul 10-st õhtu viieni merel, püügiaega julged 6h.
Kaldas püüdmine tasuta. Oma sööt ja söök ise osta ainult !
Kaldas püüdmiseks parim sööt krabid, 10 euri 12 krabi ja jagub julgelt üheks õhtuks. Ookeanil tõmmatakse algselt välja makrelle hulgi, milleks pole sööta vaja ja neid kasutatakse siis suuremate elukate välja tõmbamiseks. Kalata ei jää mitte keegi mitte kunagi !

Mida siis mina pakun ?

Kes tahab siin mail kalastuse ära proovida, you are welcome !
Isiklik buss mul 9 kohaline, kalakohti on just lõuna Iirimaal hulgi, majutuse eest ei taha midagi, (kui just õlledega ise ei kostitata), kui iga vend suudab enda eest ise kasida ja ise ennast toita ja nõud pesta (masin ka olemas) :D

Makrelli tõmbab sel ajal kaldast ühe viskega rohkem, kui haugi eestis terve õhtu jooksul :D
Õngesi ja varustust ma ise teile ei paku veel, ehk järgmine aasta, kui oma paadi, varustuse jms kokku ostan. Samas, kui grupp kokku panna ja ookeanile minna, siis on kogu varustus hinna sees !

Kui mingi huvi või küsimusi, andke aga tuld !

Mul pere puhkab suvel eestis, seega ei häiri kalamehed mu eraelu, kui just teid ennast mu 42kg bokser ei häiri :)
Info
29. mai 2012 18.43 #2316 ceemic
OT: mida head selle makrelliga püütakse? Tundub seal nagu selline "prügikala" olevat, mis vaid söödaks kõlbab :D
Mina siin Norras aga just makrelli püüdma lähengi tavaliselt, kuna mu meelest üks maitsavamaid kalu üldse :)
Info
29. mai 2012 23.43 #2317 Mark0
Makrell on söödaks enamus suurematele kaladele siin nagu:

tursk, pollok, heik, mereangerjas (kuni 2+m pikad siin), hiidhuulkala ?, molva, tuulehaug, igasugu hailised, railised, lestad, kaheksajalad jne ..
Väike list piltidega sel lingil, enamus on püütavad paadist ja just makrelli söödaks kasutades.

munster-provincial-council.webs.com/fishspecies.htm
Info
19. juuni 2012 16.30 #2458 Mark0
30 juuniks panin meie kohalike eesti meeste pundile kinni ühe neist paatidest:

Info
01. juuli 2012 13.09 - 01. juuli 2012 13.19 #2512 Mark0
Kõige kalarikkam päev ei olnud, aga :
Makrelle ni saja ringis kokku ehk pundi peale, cod, ling, pouting, conger eel, pollock, gurnard olid päeva välja püütute nimekirjas.

Üks ca 1.5 meetrine angerjas lasi jalga kahjuks, kuna 1 ühendus pealiini ja rakenduse vahel andis järgi, ca meetrine tuli paati.

Info
03. juuli 2012 09.36 #2520 hannes

Mark0 kirjutas: Kõige kalarikkam päev ei olnud, aga makrelle nii saja ringis kokku

Julm värk :woohoo:
Info
03. juuli 2012 09.44 - 03. juuli 2012 09.44 #2521 Mark0

hannes kirjutas:

Mark0 kirjutas: Kõige kalarikkam päev ei olnud, aga makrelle nii saja ringis kokku

Julm värk :woohoo:

Paari kome nädala pärast, kui päris hooaeg hakkab, tõmbab iga mees 100-200 tk näkku välja vabalt, kui viitsib :D
Info
04. juuli 2012 08.02 #2527 ubinas
Kedagi siit lehelt ka kohal oli?
Info
04. juuli 2012 09.00 #2529 Mark0

ubinas kirjutas: Kedagi siit lehelt ka kohal oli?

Eip, kõik kohalikud 10 eesti meest.
Info
06. juuli 2012 15.31 - 06. juuli 2012 15.32 #2545 Mark0
Lääne Iirimaal siin mõned head jõed, kus 2-4kg forell v lõhe on tavaline, lendõngega oluliselt suuremad võimalused neid välja sikutada.
Septebris kindlasti seal iga 2-3 minuti tagant sellises kaalus ka välja sulpsamas ja putukaid nosimas.
Info
07. juuli 2012 10.26 #2548 aapua
Huvi pärast, palju forellijõe külastus üheks päevaks maksab? Ja kunas algab keeluaeg? Midagi kindlat ei saa lubada, aga praeguse seisuga olen sept lõpp-okt algus britis, sellises "suurlinnas" nagu Sevenoaks. Teoorias pole vist Iiri põikamine pärast seda üheks-kaheks päevast just võimatu sündmus
Info
07. juuli 2012 12.43 #2550 Mark0

aapua kirjutas: Huvi pärast, palju forellijõe külastus üheks päevaks maksab? Ja kunas algab keeluaeg? Midagi kindlat ei saa lubada, aga praeguse seisuga olen sept lõpp-okt algus britis, sellises "suurlinnas" nagu Sevenoaks. Teoorias pole vist Iiri põikamine pärast seda üheks-kaheks päevast just võimatu sündmus

Headel jõgedel on jõemaks ca 20-25 euri päev + siis riiklik litsens selleks veel vajalik:
www.fishinginireland.info/regulations.htm
Info
01. juuni 2013 16.09 - 01. juuni 2013 16.13 #3534 Mark0
Taaskord see aeg käes, kus pere läheb eestisse puhkama paariks kuuks ja majas rohkem ruumi.

Enda plaanid: 15 juuni algab taas mereahvena hooaeg, keeluaeg saab läbi, korraldada vähemalt 1 reis rendipaadiga (kapteniga) merele suurtemate elukate järgi (mereangerjas 2m pikad väga tigedad isendid), makrellihooaeg algab taas ja üldse nautida suve :)

St et siis 15 juuni kuni 15 august, see aeg võin mõne külalise vastu võtta ja siinset kalamaailma tutvustada :)

Ainukese vahega nüüd, et bussi mul enam pole, vaid 5 kohaline "avant/combi tüüpi" väikekeskklassi autu. Aga ka sellest saab ümber, kuna alati on miskit võimalus välja mõelda :)