Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Iirimaale kalale

More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2314 by Mark0
Iirimaale kalale was created by Mark0
Kui kellegil võimalus oma lennupiletite ja kohapeal söömise eest (mis odavam kui eestis) tasuda, siis juuni lõpp, kuni aug alguses on võimalik minu kandis aega veeta.
Majutuse eest ei kasseeri, kui aga merele kalaleminek paadiga, siis tuleb see endal kinni maksta, ca 60 euri nägu, hommikul 10-st õhtu viieni merel, püügiaega julged 6h.
Kaldas püüdmine tasuta. Oma sööt ja söök ise osta ainult !
Kaldas püüdmiseks parim sööt krabid, 10 euri 12 krabi ja jagub julgelt üheks õhtuks. Ookeanil tõmmatakse algselt välja makrelle hulgi, milleks pole sööta vaja ja neid kasutatakse siis suuremate elukate välja tõmbamiseks. Kalata ei jää mitte keegi mitte kunagi !

Mida siis mina pakun ?

Kes tahab siin mail kalastuse ära proovida, you are welcome !
Isiklik buss mul 9 kohaline, kalakohti on just lõuna Iirimaal hulgi, majutuse eest ei taha midagi, (kui just õlledega ise ei kostitata), kui iga vend suudab enda eest ise kasida ja ise ennast toita ja nõud pesta (masin ka olemas) :D

Makrelli tõmbab sel ajal kaldast ühe viskega rohkem, kui haugi eestis terve õhtu jooksul :D
Õngesi ja varustust ma ise teile ei paku veel, ehk järgmine aasta, kui oma paadi, varustuse jms kokku ostan. Samas, kui grupp kokku panna ja ookeanile minna, siis on kogu varustus hinna sees !

Kui mingi huvi või küsimusi, andke aga tuld !

Mul pere puhkab suvel eestis, seega ei häiri kalamehed mu eraelu, kui just teid ennast mu 42kg bokser ei häiri :)
Last edit: 11 years 10 months ago by Mark0.
More
11 years 9 months ago #2316 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Iirimaale kalale
OT: mida head selle makrelliga püütakse? Tundub seal nagu selline "prügikala" olevat, mis vaid söödaks kõlbab :D
Mina siin Norras aga just makrelli püüdma lähengi tavaliselt, kuna mu meelest üks maitsavamaid kalu üldse :)

More
11 years 9 months ago #2317 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Iirimaale kalale
Makrell on söödaks enamus suurematele kaladele siin nagu:

tursk, pollok, heik, mereangerjas (kuni 2+m pikad siin), hiidhuulkala ?, molva, tuulehaug, igasugu hailised, railised, lestad, kaheksajalad jne ..
Väike list piltidega sel lingil, enamus on püütavad paadist ja just makrelli söödaks kasutades.

munster-provincial-council.webs.com/fishspecies.htm
More
11 years 9 months ago #2458 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Iirimaale kalale
30 juuniks panin meie kohalike eesti meeste pundile kinni ühe neist paatidest:

More
11 years 8 months ago - 11 years 8 months ago #2512 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Iirimaale kalale
Kõige kalarikkam päev ei olnud, aga :
Makrelle ni saja ringis kokku ehk pundi peale, cod, ling, pouting, conger eel, pollock, gurnard olid päeva välja püütute nimekirjas.

Üks ca 1.5 meetrine angerjas lasi jalga kahjuks, kuna 1 ühendus pealiini ja rakenduse vahel andis järgi, ca meetrine tuli paati.



Last edit: 11 years 8 months ago by Mark0.
More
11 years 8 months ago #2520 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Iirimaale kalale

Mark0 wrote: Kõige kalarikkam päev ei olnud, aga makrelle nii saja ringis kokku

Julm värk :woohoo:
Time to create page: 0.188 seconds
Powered by Kunena Forum