Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Palmse kant

More
12 years 8 months ago #405 by unemati001
Palmse kant was created by unemati001
Tervist kaaskannatajad-kalastajad. Ons teist keegi proovinud ka Palmse kandi järvedest kala püüda? Olen kuulnud et seal ilusat ahvenat ja ka muud kala pidi leiduma. Mõtlesin et uuriks enne tausta kui sinna lendan.
More
12 years 8 months ago #406 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Palmse kant
Sealkandis olen sattunud mõned korrad Oandu järvele. Esimene kord lõppes päris korraliku saagiga: hunnik ahvenaid, 1 haug ja suure joppamise peale 7,2 kg karp, kes otsustas öösel tonka otsas siplevat ööussi krabada.

Teisel korral saime kambapeale supitäie ahvenaid ja viimane kord sai tunnike õngitsetud, tulemuseks 0.

Iseenesest ilus koht ja RMK platsil on mõnus telkida ja natuke "afterfishingut" teha (beer)

Palmse lähedal veel järvi (Oruveski, Laviku), endalgi on huvi selle vastu, kas sinna kaema tasub minna...

More
12 years 8 months ago #411 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Vastus: Palmse kant
Ma arvan,et ma ilmselt see nädalavahetus lähen ja vaatan asja üle. Oruveski vaatan ehk juba täna järgi, Oandu jääks siis laupäevaseks meelelahutuseks. Eks ma siis anna teada kuidas seal kaladega lood on. Ainult nüüd veel jääb üle mõelda millega püüda kas spinningu või siis käsiõngega!?!:unsure:
More
12 years 8 months ago #412 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Palmse kant
Ma tihti sellise probleemi ees ja kui piisavalt ajaresurssi on, proovin mõlemat ;)
More
12 years 8 months ago #426 by tammekas
Replied by tammekas on topic Vastus: Palmse kant
Sai ka eelmisel suvel paar korda Oandut külastatud. Kala ma sealt kätte ei saanud. Esimene kord kaldalt, teine kord olin kummikaga peal. Loopisin igasugu lante, lootuses haugi või ahvenat saada.Vähemalt mulle jäi nende käikude põhjal mulje, et seal võiks hoopis telkida ja grillida, mitte kala püüda :) Võib-olla õnge või tonkaga on teine asi.
More
12 years 2 weeks ago #1925 by Napsitrall
Replied by Napsitrall on topic Vastus: Palmse kant
Oh see Oandu. :-) Ma sellest paisjärvest haugi püüdnud väääääga palju. ei hakka numbrit nimetamagi. Elu haugist jäin ka ilma sealsamas. Ei saanud 10 kg. klubisse seekord,aga küll kuskil mingil teisel homsel ja kuskil mujal tuleb samaväärne havi lanti haarama. Võimas loom oli. Kui ikka sabaga lajatas ,siis pool järve lainetas. Püüdsin metskonna hoone alt paduvihmaga,isetehtud pleksiklaasist landiga.


Enamus havidest seal jeeli-jeeli mõõdus või alla selle,aga on ka korralikke elajaid. Karpi pole enam näinud seal,muidu ikka nagu laevastik seisid pinnas ja teinekord õrritamiseks ka meetri kaugusel seljauime veest välja pistsid. Korraga olen kokku lugenud 33 isendit.

Kui mingil põhjusel haug ei võta järves,siis sissetuleva oja igas käänakas on valvehaug olemas.
Püüda üsna keeruline seal. Arvestada tuleb esmakordsel püügil arvestatava landikaoga. Mul võttis ühe suve aega ,et teadma saada kus on nott,kus muu jura all,kus kopraauk või niisama vesine -pehme koht. Kui paisult päripäeva hakata minema,siis 3-4 tunniga teeb tiiru peale ära ja kümmekond mõõdukala peaks käes olema. 8 kuud tegin paisu vahetus läheduses tööd ja peaaegu iga õhtu sai kalal käidud. Mõnikord 2,teinekord 22, kuis juhtus,aga kalamuret polnud.
Mida keerulisem lanti heita,seda tõenäolisemalt keegi rabab. rmk. platsilt ja muidu hästi ligipääsetavatest kohtadest võib ju lanti pilduda,aga suurt edu see ei too. Need kohad on nii läbi kammitud,et sealt raske isegi taimestikku tabada.
Edu.
Lugupidamisega,
Napsitrall
Time to create page: 0.228 seconds
Powered by Kunena Forum