Foorum

file kust mida püüda.

Info
05. november 2015 18.01 #7277 mmartin
paljud küll hoiavad oma püügikohti nagu riigisaladust aga on ka neid kes lahkelt jagavad rõõmu teistega.niisiis kes oskab soovitada head püügikohta või on kellegi mõne koha kohta küsimusi siis siin saame üksteist aidata ;)
Info
05. november 2015 19.25 #7278 Napsitrall
Ja püüda soovid mida?Kiiska,lõhet,või lutsu hoopis?
Info
06. november 2015 05.45 #7281 mmartin
nagu pealkiri ütleb kust mida püüda .eeldan et küsida ja jutustada võib igast kalast .
kui keegi on viimasel ajal mustal jõel käinud siis kuulaks hea meelega mis seis seal on .täpsemalt huvitaks taheva kant ja et kus sealt ahvenat lootus saada ja kuda seal praegu üldse võtuga on.
Info
06. november 2015 16.15 #7283 STF
Hea kalamees, oletan, et sa ei lähe esimest korda kalale. Küllap on sul endalgi omad head kalakohad, kus alati hästi näkkab või kust saab nii suuri kolle, et teised ainult ahhetavad. Räägi hakatuseks, kus sinu parimad kalakohad asuvad, ehk siis teised teevad ka suu lahti.
Info
07. november 2015 11.43 #7288 mmartin
no kui kellelgi on küsimusi põltsamaa ümbruskonnaga siis vastan niipalju kui oskan ja tean.ise olen rohkem forellile keskendunud kahjuks ainult 2 hooaega alles, kolmas tulemas :silly: .aga kuna keelu aeg siis ajan ahvenat taga ja seda põhiliselt kamari järvest :fish2: .põltsamaa jõgi on muidugi selline müstiline veekogu minujaoks vähemalt .paljud räägivad et seal lausa peab oskama ilma kalata jääda teised aga ütlevad et se tühi kraav aga noh eks arvamusi on samapalju kui inimesi .ise aga arvan et sellel jõel peab oskama õigel ajal õiges kohas olla .aga seda õiget aega ma veel öelda ei oska :D
Info
07. november 2015 21.31 #7289 Jeekim
Ei hõiska meile marjanaised oma kohti ja ega kalamehedki arutumad ole. Mina küll olen seisukohal, kui keegi teabki mõnda üldisema tähelepanuta jäänud head kalakohta, siis seda kuulutama hakata on täielik lollus ja see koht saaks ruttu olema endine mõnus kalakoht.
Info
08. november 2015 06.23 #7290 Vertu
Olen Jeekimiga samal seisukohal. Netis avalikult heade kalakohtade kohta inffi jagada on lollus.
Info
08. november 2015 10.50 #7291 mmartin
ega keegi ei peaga nüüd oma head kohta reetma .ärge saage asjast valesti aru .mina näiteks asun kesk eestis ja lõuna eesti ei satu just igapäev.siis on juu hea saada väike ülevaade mis kaugemal toimub.kui ma küsin kuda mustal jõel ahvena võtuga on siis ma juu ei palu teil oma häid kohti reeta.niiet ärme hakka riidlema siin :D igaüks kirjutab ikka niipalju kui heaks arvab.jutt käib veekogust üldiselt mitte kindlast kohast ;)
Info
08. november 2015 11.11 - 08. november 2015 11.17 #7292 STF
No näed, Martin, jõudsimegi sinna kohta välja, kust oleks võinud alustada. Üldist teavet saad kasvõi siitsamast: www.kalaportaal.ee/kalastuskohad

Edasi aitab juba internet, siin paar näidet:
Mustjõgi: www.kalale.ee/foorum/kalastuskohad/E4E
Kamari järv: www.kalale.ee/foorum/lahme-kalale/1538
jne
Info
08. november 2015 19.50 #7294 Vertu
Ma siinkohal paluks täpsustada mis "mustast jõest" üldse jutt käib? Eestis on vähemalt kaks ametliku Mustjõge, lisaks veel Kasari kohalikud kutsuvad ühte vanajõe sonni Mustaks Jõeks.
Info
09. november 2015 06.16 #7295 Jeekim
Eestis on vähemalt neli Mustjõge, üks Mustajõgi ja üks Mustoja. Neist üks asub Tallinnas, nireke mis suubub Kopli lahte. Kunagi oli see nire isegi forellioja. Algas ta Tondi lähedalt allikatest ja voolas üle Kristiine heinamaade Paldiski maantee suunas. Sel ojal on ka minu isa enne sõda forelli õngitsemas käinud, sest oja asus vaid poole tunnise astumise kaugusel kesklinnast ja oli võimalik peale tööd ära käija, kui kaugemale ei jõudnud. Koht oli küll kena, kuid erilist püügimõnu polnud, sest kotikala polevat olnud. Kõik vaid väheldase heeringa mõõtu. Natuke allpool asus ojal ka Löwenruh kalakasvatus, kus kasvatati forelli ja karpi. Kalakasvatus lõpetas tegevuse 1957, kui vee kvaliteet ebarahuldavaks muutus. Nüüdseks pole forelle, pole oja, pole kalakasvatust, on Kristiine elamurajoon. Ka veel viiekümnendatel poisikesed Paldiski maantee lähedal õngitsesid forellipoegi. Enne sõda Mustjõe suudme osal kuulus kalapüügiõigus kaupmees Venterile, kes oli ka Tallinna hipodroomi asutaja. Tema või tema rentniku püünistesse olevat peale meretorme ka mereforelli sattunud. Olen seda viimast märkust mõlemas variandis kuulnud ja sellepärast ei saa käsi piiblil kinnitada, et see kõigest kalameeste legend pole.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF
Info
09. november 2015 09.29 #7296 mmartin
jah sorry et ei täpsustanud :) muideks eile jubeda sajuga sattusun võrtsjärve äärde emajõe suudmesse .vaadates ilma siin nagu lootust oli et midagigi liigub aga ei 1,5 tundi vaatasime kuda keegi õrnalt nokib põhjas.ja kuna kiskus üsna märjaks siis pikka passimist ei olnud jäi seekord 0 tulemus . veetase oli ka nii madal et ilmselt seal midagi ilusat et liikunud tol hetkel .
Info
09. november 2015 09.36 #7297 mmartin
pöördun veel tagasi ahvena teemale .kuna ise pole pika staasiga siis küskis mõnelt vanalt kalalt mis sööta ahvena puhul kasutada nii jões kui järves .ise kasutan kas pöörlevat või kummi lutti .ehk oskab keegi targem midagi veel soovitada .ja mustast jõest oli ülevalpool juttu siis läti piiril olevast jõest .kuna suurt kogemust selle jõega ei ole siis huvitaski kas ja kui palju seal ahvenat liigub ja mis seal üldse sagedasemad kalad on .
Info
09. november 2015 09.48 #7298 mmartin
need lingid on kahjuks väga vanad .järv on vahepeal süvendatud ja kalavaru ilmselt veel taastumas .
Info
10. november 2015 11.16 #7306 hannes
Olen ise ka Kristiines sündinud ja kasvanud ning Jeekimi juttu oli väga huvitav lugeda. Täiesti esimest korda kuulsin, et kunagi seal forellid ringi ujusid. Hea oma kodukandi ajaloost midagi uut kuulda.