Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell

More
11 years 11 months ago #2228 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Kahladega on mul kuidagi eriliselt "soe" läbisaamine - iga aasta tuleb 2-3 paari... Aga üldiselt on asi nii, et pikast kummikust jääb üldjuhul väheks. On kohti, kus saab lausa kaldalt püüda, olen ka ise selliselt kala saanud, aga neid kohti pole just liiga palju. Eriti kevadel. Hilissügisel on kala rohkem madalas. Praegu on ikka kahla vajalik asi. Neopreen või kumm või hingav - palju sul raha on, sellest oleneb. Minul veel universaalsuse vajadus, tähendab, mitut paari osta ei jõua, aga suvel forelliniredel vaja samuti käia. Seetõttu mina kummi valisin. Kas riie sees ja kumm peal või vastupidi, minu arvates vahet pole. Mudeleid on erinevaid. Palju on DAMi olnud, nüüd võtsin Bobost Behrid. Viimased on jupike kergemad, samas ka õhemad. Dam oli küll aus, aga sellise hooramisega nagu mina neile vatti andsin, väsisid ikkagi poole aastaga ära. Et lühidalt - raha kaasa ja poodi, küll müüjad sulle erinevat reklaami teevad.
More
11 years 11 months ago #2230 by kalamees17
Replied by kalamees17 on topic Vastus: meriforell
Eks ta vajalik ole, tänud :)

More
11 years 11 months ago #2253 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Ilm oli täiesti tuuletu ja vesi peegelsile. Siiski õnnestus üks kätte saada: L57 ja 1,9 kg. Landiks oli 22 g sinine Hansen Stripper . Väga hea agressiivne mäng on sellel. Kerisin väga aeglaselt ja iga paari tõmbe tagant tegin väikese pausi. Haaramine toimus suhteliselt lähedalt. Kaldal olevate turistide rõõmuks oli kala üllatavalt jõuline ja loodetavasti on kusagil netiavarustes üks forelli väsitamise fotoseeria.

Vesi on ikka väga külm veel ja tundub, et püügiaega jätkub.
More
11 years 11 months ago #2254 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Naissaare all täna vesi 8 kraadi. Sõbral üks mõõdupiiril tegelane jupike aega meeletult otsas märatses ja oma teed lõpuks läks, ise jäin nulli peale. Idas on püüki veel 2 nädalat julgelt, vesi on täiesti püütav igatahes
More
11 years 10 months ago #2284 by paunvere
Replied by paunvere on topic Vastus: meriforell
Eile herr Raikoga väike patrull tehtud. Üllatuseks ründasid minu pakutud lante (Hansen Stripper ja üks kodukootud hõbedane) tuulehaugid.
4 tükki kotti, pikkus varieeruvalt 70-74 cm. Merikast ei haisugi.
Viimati nägin merikat, mil Raiko 20. mail ühe kotti pistis. Samal päeval võttis üks mu sõber kahvaga ühe 2 kg. kammelja oma jalge lähedusest ära, see emalaev lihtsalt sõitis talle pakutavasse kahva sisse. Mina piirdusin tollel päeval 3 ogalikuga. Ja veel, madalas vees olen näinud matsakaid kogrepoisse parves ringi laveerimas.
Kas vaikselt hakkab merika hooaeg läbi saama? Jonni pärast teen vähemalt ühe retke veel vast.
Edu kõigile ja loomulikult kivid kottidesse!
More
11 years 10 months ago #2285 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Lääne pool Tallina on asi vist läbi tõesti. Idas on kohti, kus vesi julgelt alla 10 kraadi - seal asi alles täies jõus. Viimastel päevadel kusjuures päris korralikke ja päris mitu tükki saadud... Endal selline meeldiv asi nagu töö... Rsk ma ütlen...
Time to create page: 0.247 seconds
Powered by Kunena Forum