Foorum

lock Meriforell

Info
13. september 2011 17.49 - 05. november 2011 22.06 #652 unemati001
Tervist kaaskannatajad-kalastajad! Küsimus ka siia portaali sellise kalakese kohta. Kas olete juba käinud see aasta sügise hakul proovimas?
Teema on lukustatud.
Info
14. september 2011 03.51 #654 DJ JoYsTiK
Ma küsiks siis kohe ära, et kuda seda meriforelli kakutakse ja millega??
Teema on lukustatud.
Info
14. september 2011 12.28 #658 Artur
Kunagi sai seda võrguga välja võetud ja olen vaadanud videosid et peaks ka landiga saama. Ise pole proovinud, peaks vist minema vaatama kas neid pakrite ja mandrivahel on.
Aga selles osas ootan ka soovitusi, et mis lanti kasutada jms?
Teema on lukustatud.
Info
14. september 2011 12.58 #660 aapua
Kannatage natuke veel, vara on praegu. Saada muidugi võib, kala juba liigub, seda näitavad võrgud ja usaldusväärsetel andmetel ka üks landikala, aga tegemist pigem juhusega.

Lantidest soovitan hõbetatud "kiluimitatsiooni", mida nädala-paari pärast on minult ka täiesti mõistliku hinna eest võimalik saada. Ise ainult sellistega püüangi, ja üht-teist ka saanud.

Aga see või järgmine nädalavahetus, olenevalt ilmast ja veel tuhandest tegurist, plaanin oma esimese sellesügisese katsetuse ära teha. Paistab, kuidas olukord on...
Teema on lukustatud.
Info
15. september 2011 09.25 #676 hannes

aapua kirjutas: Kannatage natuke veel, vara on praegu

Jep, tsiteerides punaseässa Truumetsa, siis sobivaim veetemperatuur selle kala püügiks on 9-13 °C
Praegu vesi põhjarannikul ca 15-16 °C

Olen ise merikapüügiks 2 aastat hoogu võtnud ja kavatsen lõpuks sel aastal sellega algust teha...tegelen praegu väikestviisi lantide soetamisega ja viin teooriaga kurssi. Ei paista see püük olema just kõige lihtsamate killast ja olen juba endale lubanud, et kui õnnestub üks mõõdus kala kätte saada, loen algava hooaja kordaläinuks :)
Teema on lukustatud.
Info
15. september 2011 15.55 #681 võtas-uxu
Kavatsen ka see hooaeg :fish: kotti pista aga.... pole kunagi veel selle kala püügiga tegelenud.
Ehk siis, jagage natuke tarkust.
Kui sügavalt püüdma peaks, kas paadiga või jalgsi, kas kivine või liivane rand, mis lant.... jne.

Tänud ette. (Y)
Teema on lukustatud.
Info
18. september 2011 13.22 #692 aapua
Saadaval on 2 väga head teost, kus punase püük merest on nii lahti seletatud kui veel vähegi saab. Üks on Meriforelli raamat, teine on 20 kalastuskohta, kas 1. või 2. osa, ei mäleta, igatahes teemaga Andineemes punase jahil. Loe need läbi, on põhimõtted selged. Edasi algab tõeline kool.
Teema on lukustatud.
Info
19. september 2011 16.03 #700 oinz
Aapua mis ridvaga merikat taga ajad? Nöör või tamiil? Jämedus?
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2011 10.22 #708 Eufoorik
kuna suure usinusega täpiku jahile see aasta ei jõudnudki siis nüüd varustus täiustatud ja paneks leekides merika jahile.... on siit keskitmiskit kes sooviks liituda minuga mingi ommik? :silly:
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2011 11.51 #710 hannes
võib millaski üle rääkida, kui minek on.... endalgi plaanis vett piitsutama hakata
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2011 13.19 #713 Eufoorik
Ok... Mul kõik hommikud üldiselt vabad. Kes veel huvi tunneb andku aga teada :silly:
Teema on lukustatud.
Info
20. september 2011 20.47 #720 Raido22
Vara ei ole veel merikapüügiks? Või on vesi juba niivõrd jahe?
Teema on lukustatud.
Info
21. september 2011 06.25 #721 aapua
Täna uuritud veitsa tausta. Pole vara midagi, mõnedes kohtades kala juba rannas nähtud, hüpped olemas ja mõnedel ka kalad kotis.
Teema on lukustatud.
Info
21. september 2011 12.08 #725 Raido22
Selge selge, see hea uudis :) Ka ise üritan niipea kui tallinna saan kolitud meriforelliga tutvust teha ja hakkan põhjarannikut avastama. Teooria selgeks tegemine on poole peal, eks näeb kuidas asi välja kukub.
Teema on lukustatud.
Info
29. september 2011 10.19 #791 Eufoorik
nu seltsimehed kalahärrad ja muud tegelased. pole keegi merikat püüdmas käinud? :)
Teema on lukustatud.