Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Linask

More
12 years 7 months ago - 9 years 8 months ago #643 by Askokr12
Linask was created by Askokr12
tahaks teada, mida linask teeb praegusel aastaajal, et oli mõte minna 17.septembril püüdma teda . Olege siis head ja öelge millega ja mis ajal.?!?
Last edit: 9 years 8 months ago by hannes.
More
12 years 7 months ago #646 by kalake
Replied by kalake on topic Vastus: linask
Vihmauss , tõuk või mõlemad koos konksuotsa . Praegusel aastajal peaks Linask hakkama rasva koguma ja parve vist tõmbuma , seega võimalus ka suurem teda saada .
laiendaks seda teemat veelgi ja küsiks ,et kas kusagilt on võimalik tonka rakendust laenutada ka ? Või midagi taolist illel rull otsas ja saab edukalt latikat püüda : ) ..

More
12 years 7 months ago - 12 years 7 months ago #647 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: linask
Soovitan maisiga püüda, miski konks 6 v 8 ja mingi 3-5 maisi otsa ja väga hea. Ma ise püüan bonduellega võib ka miski muu magus mais olla, aga linask tahab vähemalt päeva ettesöötmist saada. Päris mäng sellega. Viskad sööda pallid sisse miski 2 tükki ja kui mullid tulema hakkavad siis on teada, et linaskipoisid isutavad. Võid ka ussi proovida aga minul nendega õnne pole old. Maisiga saanud oma linaskid ja ilmselt jätkan ka seda rodu. Olen ka proovinud feederiga aga ei miskit, ainult väike särg otsa tuli. Konks võimalikult põhja lähedale kuna linask põhja kala. Eelistatult meeldib linaskil pesitseda penikeelte vahetus lägeduses.

Aega ei oska öelda, võid proovida nii ommikul kui ka õhtu hiljem. Ilm peaks olema soem, kuna linask eriti ei armasta külma vett, siis poeb põhjamudasse peitu. Eks tal see võtt ole praegu raskendatud, aga täielikult välistada ei saa kunagi. Ise üritan ka veel püüda, eks näis mis saab. Kui miskit veel huvitab anna märku.
Last edit: 12 years 7 months ago by DJ JoYsTiK.
More
12 years 7 months ago #648 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: linask
Tsiteerin kasutaja maxix postitust vanas küsimuses latika ja lianski kohta:
Ei pea ennast ka ei tea mis eksperdiks aga panen mõned tähelepanekud kirja, ehk on abi :)
Veekogu põhi: kuna mõlemad nii latikas kui ka linask on põhjatoidulised siis põhi peaks olema ka vastav (mudane, liivasegune, vetikad jms.). Neile meeldivad ka kohad kus puuoksad veekohale ulatuvad, sealt kukub igasugu nodi vette mida hea maiustada.
ilm ja tuule koha pealt olen mina suht koht skeptik - on kala saadud igasugu ilma ja tuulega, kuid väga suure kuumusega pole ka mõttet püüdma minna, kala suht loid. Heaks ei peeta ka ida suunast puhuvaid tuuli.
Õnge otsa??? oleneb mis varustusega püüad - käsiõnge otsa on minu arust parimad- sita (sõnniku)ussi pundar või mais (terve konks täis toppida), tonkadele head korralikud ööussid, sitaussi pundar või mais. Võid ju poest osta ka latika peibutussööta ja sellega kala meelitada.
Üldjuhul püüa põhja pealt või selle kohalt ja varu kannatust, eriti veel linaski puhul. Kui tahad veel midagi täpsemalt siis küsi, teema ju lai ja kõike seda siia kirja panema hakata oleks kah suhteliselt aega nõudev.
More
11 years 8 months ago #2599 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: linask
On keegi linaski poisse kaemas käind? Ise olen aeg ajalt proovind aga need vihmad on veetaset tõstnud ja pole see vesi nii soe veel. Ehk nüüd augustis saab linaskit ka liikumas näha!
More
11 years 8 months ago #2602 by kalake
Replied by kalake on topic Vastus: linask
ma paar nädalat tagasi käisin Viljandi lähedal . Esimest korda elus püüdsin sellep ka saak nigel , aga kala liikus ja võttis korralikult :) ma lihsalt ei osanud haakida:D . Tasub proovida !
Time to create page: 0.190 seconds
Powered by Kunena Forum