Foorum

Linask

Info
12. september 2011 12.16 - 03. august 2014 19.15 #643 Askokr12
tahaks teada, mida linask teeb praegusel aastaajal, et oli mõte minna 17.septembril püüdma teda . Olege siis head ja öelge millega ja mis ajal.?!?
Info
12. september 2011 16.22 #646 kalake
Vihmauss , tõuk või mõlemad koos konksuotsa . Praegusel aastajal peaks Linask hakkama rasva koguma ja parve vist tõmbuma , seega võimalus ka suurem teda saada .
laiendaks seda teemat veelgi ja küsiks ,et kas kusagilt on võimalik tonka rakendust laenutada ka ? Või midagi taolist illel rull otsas ja saab edukalt latikat püüda : ) ..
Info
12. september 2011 17.30 - 12. september 2011 17.31 #647 DJ JoYsTiK
Soovitan maisiga püüda, miski konks 6 v 8 ja mingi 3-5 maisi otsa ja väga hea. Ma ise püüan bonduellega võib ka miski muu magus mais olla, aga linask tahab vähemalt päeva ettesöötmist saada. Päris mäng sellega. Viskad sööda pallid sisse miski 2 tükki ja kui mullid tulema hakkavad siis on teada, et linaskipoisid isutavad. Võid ka ussi proovida aga minul nendega õnne pole old. Maisiga saanud oma linaskid ja ilmselt jätkan ka seda rodu. Olen ka proovinud feederiga aga ei miskit, ainult väike särg otsa tuli. Konks võimalikult põhja lähedale kuna linask põhja kala. Eelistatult meeldib linaskil pesitseda penikeelte vahetus lägeduses.

Aega ei oska öelda, võid proovida nii ommikul kui ka õhtu hiljem. Ilm peaks olema soem, kuna linask eriti ei armasta külma vett, siis poeb põhjamudasse peitu. Eks tal see võtt ole praegu raskendatud, aga täielikult välistada ei saa kunagi. Ise üritan ka veel püüda, eks näis mis saab. Kui miskit veel huvitab anna märku.
Info
12. september 2011 17.37 #648 DJ JoYsTiK
Tsiteerin kasutaja maxix postitust vanas küsimuses latika ja lianski kohta:
Ei pea ennast ka ei tea mis eksperdiks aga panen mõned tähelepanekud kirja, ehk on abi :)
Veekogu põhi: kuna mõlemad nii latikas kui ka linask on põhjatoidulised siis põhi peaks olema ka vastav (mudane, liivasegune, vetikad jms.). Neile meeldivad ka kohad kus puuoksad veekohale ulatuvad, sealt kukub igasugu nodi vette mida hea maiustada.
ilm ja tuule koha pealt olen mina suht koht skeptik - on kala saadud igasugu ilma ja tuulega, kuid väga suure kuumusega pole ka mõttet püüdma minna, kala suht loid. Heaks ei peeta ka ida suunast puhuvaid tuuli.
Õnge otsa??? oleneb mis varustusega püüad - käsiõnge otsa on minu arust parimad- sita (sõnniku)ussi pundar või mais (terve konks täis toppida), tonkadele head korralikud ööussid, sitaussi pundar või mais. Võid ju poest osta ka latika peibutussööta ja sellega kala meelitada.
Üldjuhul püüa põhja pealt või selle kohalt ja varu kannatust, eriti veel linaski puhul. Kui tahad veel midagi täpsemalt siis küsi, teema ju lai ja kõike seda siia kirja panema hakata oleks kah suhteliselt aega nõudev.
Info
26. juuli 2012 10.15 #2599 DJ JoYsTiK
On keegi linaski poisse kaemas käind? Ise olen aeg ajalt proovind aga need vihmad on veetaset tõstnud ja pole see vesi nii soe veel. Ehk nüüd augustis saab linaskit ka liikumas näha!
Info
26. juuli 2012 17.51 #2602 kalake
ma paar nädalat tagasi käisin Viljandi lähedal . Esimest korda elus püüdsin sellep ka saak nigel , aga kala liikus ja võttis korralikult :) ma lihsalt ei osanud haakida:D . Tasub proovida !
Info
04. juuli 2014 18.18 #5144 Matu
Kas linask kudeajal toitub?Peaks vist ikka veel kudema või kuidas?
Info
12. juuli 2014 00.38 #5201 Madis
Möödunud nädalal emajões ja tartu kandi järvedes kudes nii, et vett lendas. (Y)
Info
12. juuli 2014 12.05 #5204 Wapsik
Madis.
Ehk annad paar soovitust kust oleks ehk kõige kergen viis alustada siin Tartu kandis linaski jahtimise kunsti õppimist. Püüan oma esimest linaskit juba 2 aastat kätte saada, aga.... viska siis privaati vastus ... ole pai...
Info
12. juuli 2014 12.33 #5206 Askokr12
Ei kurda, esimene LINASK olemas ... tuli tavalise saia otsa, püütud käsiõngega ;) 32cm pikk ;)
Võttis konksu nii kui tamiil jõudis sirgeks minna ;)
Lisatud failid:
Info
23. juuli 2014 11.23 #5254 Wapsik
mulle soovitati linaski püügikoha sisse söötmiseks kasutada latika ja/või kogre sööta+ linaksile mõeldud lõhna aineid. Oskab keegi nende kohta midagi kosta? Mida nimelt proovida.?
Info
23. juuli 2014 11.47 #5255 Askokr12
alles eile Kalailmas oli, et kas kogre või latika söödad sobivad, et need mis hästi põhjas püsivad. Linask pidavat olema laisk kala ja kui tuleb sinna toituma, siis ega ta eriti kaugele ei liigu sealt
Info
24. juuli 2014 17.48 #5259 Zoom
Tegin samuti traditsioonilise ööpüügi linaskile... Tulemuseks 1 isend, napilt 1.5 kg. Ussiga (harilikuga, ööussid jäid koju) Ette söötmisel Trapper Carp segu + maisi manna, neljavilja pudru helbed ning konservmais.

Mobiili kaamera kvaliteet (Y) :whistle:
Lisatud failid:
Info
24. juuli 2014 18.53 #5260 Wapsik
palju sööta ühe püügikorra peale on normaalne? 2 kg kusagil?
Info
24. juuli 2014 20.10 #5261 Zoom
2kg on minu arvates normaalne + konserv mais või kui rohkem aega siis tükeldatud vihmausse.
Olen alati uskunud ka seda, et kui kasutada poe söödasegusid siis tuleks mingisugune lisand juurde panna (manna vms helbed...) et kalal oleks midagi uut / teistsugust. (Kasvõi müüdavaid siirupeid vms)
Paar aastat tagasi sai proovitud ka ca. 7 kilo söödaga aga ega see tulemust ei parandanud.

PS! Olen harv õngitseja, heal juhul paar korda aastas ja paljud arusaamad on loogilise mõtlemise tulemid ning võivad valed olla :silly:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Wapsik, lestamolu