Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 2 days ago #8935 by Vertu
Aus olla siis minu küsimuse point oligi lihtsalt see et äkki püüdja ise ei tea et sai meriforelli. Midagi halvustavat ei mõelnud. Kui jõekas, siis jõekas. Ma ei hakka sellel teemal vaidlema. Ma olen saanud Jägalast pealtpoolt juga, kus meriforelli välistaks , kaks kilost forelli ilma ühegi punase täpita ja merest kaks klassikalise jõeka tooni forelli. Seega mul pilt selge et ainult täppide järgi kala liiki ei määra. Aga kuna ma enamus aega olen püüdnud jõgedes kus merikas kaugele-kaugele ülemjooksudel välja ronib ja korduvalt näinud kuidas merikaid jõekateks peetakse , siis tekkis huvi antud kala kohta.
The following user(s) said Thank You: scuba
More
7 years 2 days ago #8936 by Vertu
Ütleme nii et kui ma saaks sellise kala nagu Raineri pildil kuskilt jõest kus kasvõi teoreetiline mereühendus olemas, siis ei hakkaks oma pead vaevama vaid loeks sellise kala meriforelliks.

More
7 years 2 days ago #8937 by makrell
Mis point on? Svennu ma tahaks kohe kuulda sinu enese käest mis point siin olla saab üldse. Mees püüab kala ja ütleb, et see on tema jaoks seni rekordjõekas. Meie siin oleme aga Vertuga nii õelad ja kadedad, et tahame tema tuju täitsa ära rikkuda ja nimetame selle hoopis merikaks see pärast. See on ju päris naljakas kohe eks ole. Ilmselt olen mina ja Vertu merikat jões piisavalt palju kohanud, et suuta neid kaht eristada lihtsamini. Neid saab solgutatud igal aastal.
tsiteerin: Ütleme nii et kui ma saaks sellise kala nagu Raineri pildil kuskilt jõest kus kasvõi teoreetiline mereühendus olemas, siis ei hakkaks oma pead vaevama vaid loeks sellise kala meriforelliks.
Ma vaatasin veel selle kala pilti ja ma tõesti tahaks väga teada kus see kala tegelikult püütud on. Kui püüdja oleks nii kena ja annaks mulle sellest teada oleksin tänulik. Mind väga huvitab see info ainult selle kala välimuse pärast. Aga ma tahaksin teada vaid sulatõtt. On juhtumeid kus püütakse kolmene merikas kusagilt Paide alt, kuid hiljem saab püügikohaks põltsu lisajõgi. Mis pärast võite ise arvata.
More
7 years 2 days ago - 7 years 2 days ago #8938 by Svennu
Ja jälle peab keegi midagi kellelegi tõestama. Paneme aga privasse GPS koordinaatidega foto, et lõpuks uskumatud uskuma hakkaks. Mees ju kirjutas, et kala on pärit jõest, mis Peipsisse lõpuks jõuab. Miks sellest ei piisa? Mis vahet seal enam on, millisest käänakust see kala püütud sai? Mida Sa teed selle teadmisega, kui jõgi nimetatakse? Mis teed siis? Vastad, et ahah, ma olen forelli nii palju püüdnud ja erinevaid vorme kohanud, et oskan neid kaht hästi eristada aga selle kala puhul oleksin küll ämbrisse astunud oma eristamisoskusega? Või mis seisukoha sa siis võtaksid, kui Sulle jõgi nimetataks ausalt ja igasugu valedeta? Või vastadki ise ka lõpuks, et kahel vormil ongi võimatu vahet teha, ERITI vaid fotot vaadates?
Last edit: 7 years 2 days ago by Svennu.
The following user(s) said Thank You: ceemic
More
7 years 2 days ago #8939 by makrell
Jah nüüd tahan kellegi salajasi püügikohti kavalusega välja urgitseda. Et siis selles oli hoopis point. Uhaksin kohe sinna ja kukuksin kolle kakkuma. See vaidlus ei lõpeks vist eales. Kui keegi näeb igas kalas jõekatonti, siis järelikult ta muust ei mõtle. Ta tahab näha ainult seda kala, ehk ongi pesa peas.
Lõpetuseks ütlen veel siiski. Kui peaksin sellise välimusega kalad jõekaks lugema, siis poleks ilmselt probleem kümmekond 2+ jõekat hooaja jooksul püüda isegi hetkel väheste käimiste juures.
Rainer väga ponks kala, õnnitlen rekordi puhul.(Y)
Rohkem ma seda teemat ei puuduta, üks vanasõna tuli meelde.
More
7 years 2 days ago #8940 by KKKKKK
Pildilt vahel muud aru ei saagi kui kerekuju järgi võid ennustada eluka sorti. Eriti kui pilt teha välguga, mida hämaramas ikka vahel vaja on. Välguga pildistades ja pärast fotot mitte normaalseks töödeldes läheb enamus jõeka värvi kaduma. Reaalis ilusad, rohekad-kollakad-täpikud jõekad lägivad välguvalgel enamasti üsna hõbedaselt.
Time to create page: 0.281 seconds
Powered by Kunena Forum