Foorum

question-circle Kalastusluba ja kalastuskaart

Info
03. veebruar 2017 10.01 - 03. veebruar 2017 11.41 #8753 tere112
Jõeforelli aastane kalastuskaart - ma ei saa aru kas mina teen midagi valesti või ei toimi mobiilimaksega loa ostmine?
Info
03. veebruar 2017 10.49 #8755 Hein
Mis juttu fembot räägib, kui osta püüad?
Info
03. veebruar 2017 11.05 #8757 tere112
1322*558*isikukood ja pannes helistama siis ütleb et nr ei ole kasutusel.
Info
03. veebruar 2017 12.00 #8758 Justas

tere112 kirjutas: 1322*558*isikukood ja pannes helistama siis ütleb et nr ei ole kasutusel.

pilet.ee'st "..rikete ja probleemide korral helista 6118000"
Info
03. veebruar 2017 12.50 #8759 sven862
"Loa ostmine mobiiliga (vajalik ID-kaart)
NB! Alates 1. jaanuarist 2014 peab mobiilimakse jaoks olema aktiveeritud kasutajakonto pilet.ee kodulehel. Luba saab osta vaid sellelt telefoninumbrilt, mis on registreeritud kasutajakontol."

Äkki asi selles ?
Info
04. veebruar 2017 11.26 #8760 tere112
Ei tea milles asi. Pilet.ee-s sai konto ka tehtud, id kaardiga tuvastatud, mobiili number lisatud - tulemus ikka null. Helistasin sinna neile ka et ei saa teha, öeldi et prooviks tärnide asemel trelle ja telefoni võiks välja lülitada korraks. Polnud tolku. Sai postkontoris käidud ja seal luba soetatud.
Info
04. veebruar 2017 21.36 #8762 Svennu
Üritasin ka mobiiliga loa osta nagu iga aasta seda teinud. Seekord, peale ID kaardi 4 viimase numbri sisestamist ütleb, et viga ja luba ei saa. Proovisin vist oma 5 korda kuniks avastasin, et ID kaart lõpetas kehtivuse 2 päeva tagasi ehk 30 jaanuar 2017.
Arvuti tagant ja läbi netipanga makstes sain loa siiski soetatud :)
Info
04. veebruar 2017 23.44 #8763 tere112
Mul ID kaart kehtiv kuni 2020.
Info
05. veebruar 2017 08.40 #8764 Vertu
Kuidas te aruandeid esitate? Ühtki kala kaasa ei võta, ka mõõdukalu mitte, siis loale ikka aruandesse 0 läheb? Korra keskkonna ametist küsisin selle kohta siis öeldi jah et kala kaasa ei võta siis 0, vahet pole palju saad ja tagasi lased. Tulemus oligi et neli päeva jutti käisin ühel kalastuskaardi järvel nullimas:)
Jutte kuulata siis cr jõekameeste seas ka popp, aastas paar kala kaasa jne, seega aruandeid ja statistikat vaadates peaks pilt selline olema et cr populaarsuse kasvuga jõgedes saagid pidevalt vähenevad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: JimBob
Info
05. veebruar 2017 20.33 #8766 Justas

tere112 kirjutas: Ei tea milles asi. Pilet.ee-s sai konto ka tehtud, id kaardiga tuvastatud, mobiili number lisatud - tulemus ikka null. Helistasin sinna neile ka et ei saa teha, öeldi et prooviks tärnide asemel trelle ja telefoni võiks välja lülitada korraks. Polnud tolku. Sai postkontoris käidud ja seal luba soetatud.

Ka peab olema luba teenused osta telefoni teel. See aktiveeritakse/seadistakse oma numbri iseteeninduses. Või lihtsalt helista oma operatorile ja küsi kas sul on luba teenused osta telefoniga?
Info
05. veebruar 2017 20.42 #8767 Justas

Vertu kirjutas: Kuidas te aruandeid esitate? Ühtki kala kaasa ei võta, ka mõõdukalu mitte, siis loale ikka aruandesse 0 läheb? Korra keskkonna ametist küsisin selle kohta siis öeldi jah et kala kaasa ei võta siis 0, vahet pole palju saad ja tagasi lased. Tulemus oligi et neli päeva jutti käisin ühel kalastuskaardi järvel nullimas:)
Jutte kuulata siis cr jõekameeste seas ka popp, aastas paar kala kaasa jne, seega aruandeid ja statistikat vaadates peaks pilt selline olema et cr populaarsuse kasvuga jõgedes saagid pidevalt vähenevad.

Ma aastal 2015 küsisin sama asi Jarko Jaadla käest, sest ma ei võta kala - vastus oli, et ikka on vaja aruandes näidata püütud kalad.
Kaal kirjutan "umbes", sest tavaliselt tean ainult L pikkus.
Sama lugu kui püüan lõhet ja merikat jõest.
Info
05. veebruar 2017 23.08 #8769 Vertu
Läänemaa Keskkonna ametist keegi piiga igaljuhul tahtis näha ainult neid kalu mis kaasa võtan. Ilmselt ei tea ametnikud ise ka mida täpselt tahavad, läbi mõtlematta värk :cheer: Kalastuskaardiga jõel on lubatud kaasa võtta ju kaks meriforelli või lõhet. Loogiline et tihti saad rohkem, lased tagasi, loale märgid et said 4-5 meriforelli ja oledki nagu seadust rikkunud.
Info
08. veebruar 2017 15.17 #8779 Hein
Selge sõnaga on ju öeldud, et kui püügil ei käinud või saaki ei saanud, raporteeri null ehk raporteerid vaid kaasa võetud kalad.
Info
09. veebruar 2017 21.29 #8783 Svennu
"Saaki ei saanud" ei saa minu silmis lugeda võrdeks olukorraga, kus tabasid 2alamõõdulist, sest 2 alamõõdulist on ju justkui ikkagi tabatud saak? Seega tegelikult ma ei imesta, et inimestele see segadust külvab - võikski olla selgesõnaliselt kirjas, et raporteerida tuleb vaid kaasavõtud kalu või vaid mõõdus kalu või kõiki tabatud kalu.

Minule kunagi ammu ( vast ca 6-7a tagasi, kui veel lube sai ainult KK kontorist) ütles KK spetsialist, kes Pärnus loa väljastas, et kaardile tuleb kanda kõik kättesaadud kalad, ka alamõõdulised ja ka tagasilastud mõõdulised. Lihtsalt kaalu paned siis ligikaudse. Nii ma ka mitu aastat tegin, kuni tuli välja, et täiselt tühja tegin...