Foorum

Meriforelli hooaeg 2017

Info
19. november 2017 17.16 #9624 oinz
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raikoj, Metsniit
Info
21. november 2017 16.26 - 25. november 2017 21.35 #9626 timo
Täna idast 2,3kg puhast hõbedat. Kala on liikvel ja aeg on püügiks magus!

Pikemat lugemist ja liikuvat pilti nagu ikka:

www.facebook.com/tintset/

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, raikoj, aapua, STF, Karlil
Info
25. november 2017 20.11 #9627 aapua
Täna oli vahelduseks jälle pisut seiklusi kah, noh ütleme nii et erinevat laada. Esmalt üliselge vesi ja megakõrge, nii et põhikari kust püüda tahtsin, oli sisuliselt ligipääsmatu. Mitte aga mulle, jalutasin suht pohhuistlikult sügavast veest läbi, kahlad muidugi vett täis. Mis pole nagu kunagi mulle mingi eriline takistus või probleem olnud. Aga kala polnud. Sest ehkki ma siukse kamikaadzeliku käiguga hiilgasin, jäi kari merepoolne serv ikkagi natuke ohtlikult sügavaks pluss suht kaootiline ja kõrge lainetus. Siis teise kohta, kus tuul puhus esimese kohaga võrreldes 90 kraadi teisest suunast. Maksimaalselt valest tegelikult. Uskumatu, kohtade vahe vast pool kilti ainult. Vesi oli teises kohas küll selge, aga valest suunast puhuva tuule tõttu suht plekk ja lisaks sisaldas minu soovitud püügiala juba 3 püüdjat. Ei hakanud ennast neljandaks pressima ja läksin paar nukki tagasi, kus laine oli ok, veekõrgusega tulin toime, aga sogane natsa liiga. Ikkagi tampisin seal visalt jupi aega, kuni mu märjad jalad olid niivõrd tuimad ja külmad, et lihtsalt pidin sealt ära kopeerdama ja plaanisin ka püügi üldse ära lõpetada. Ent autoni jalutamine sulatas mu rümba niivõrd uuesti üles, et mõtlesin esimesse kohta tagasi minna. Mis ära jäi, kuna seal juba auto ees oli. Tõprad. Ja siin tuleb mängu sõber Raiko, kes rehabiliteeris oma hommikuse jama (mina sellest ei räägi. Lihtsalt infoks, et selline jultumus ja ülbus on lihtsalt enneolematud). Aga ta upitas ennast ikkagi natuke sealt alt sügavalt uuesti üles, ja nimelt sellega, et soovitas mulle kohta, kuhu ma niikuinii täna ei oleks läinud. Aga Raiko arvas, et mine siiski. OK, läksin. Kuni selle hetkeni oli mul tänasest null kontakti. Seal sain kohe kiiresti ühe möödarabamise, siis ühe silma järgi mõõduka otsast mineku ja lõpuks ka ühe 55 cm hõbediku kotti. Pluss landikadu 2 tk. See on ilmselt rohkem kui eelmise hooaja (mitte selle hooaja, vaid just eelmise) algusest tänaseni üldse kokku oligi. Jõhker.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, Karlil, donl, Luix
Info
25. november 2017 21.13 #9628 OM
Olen viimasel ajal ikka uudistamas käinud...

Täna läänes esimeses püügikohas lootust oli, rahvast liikus, kuid ei juhtunud minul ega tundunud juhtuvat ka teistel. Teises püügikohas püüdsime pikemalt, püük hakas üha üksluisemaks muutuma, seisime seal 10 meetrise vahega vööni vees ja arutasime argipäeva pseudoprobleemide üle, et kuidas "sain parkimistrahvi või kuidas mu köögi söögilaua toolilt tuli ära vilt ja tool kraabis mikromõra mu uude tamme parketti", tähtsad dialoogid peatas minu huvitaval kombel vaikne ja tasane jutujätk, et nüüd on küll kala otsas, mis siis, et hetk tagasi olime arutlenud antud püügikohas olevate püügitingimuste üle ja üksmeelselt otsustanud, et kõik on ikka üli hea, kuid siin täna lihtsalt kala ei ole.

Sahistasin aga rulli ja tõin kala üha lähemale, püügikaaslane siis libistas kahva alla ja andis selle sujuvalt mulle üle, ise veel pomisedes, et on jah kehva koht, kala siin ju ei ole! Otsustasin kahvaga kaldale minna, seal natukene mugavam toimetada.
Tegu oli sellise tegelasega...

L55 ja 1540g.

Landiks siis olude sunnil Abu Toby Mackerel, kuna oma Aapuad ja nii mõnedki teised olen erinevatesse kohtadesse merepõhja jätnud siis see oli sellel hetkel üks vähestest valikuvõimalustest.

Hakkasin kalda peal oma toimetustega lõpetama, kui kuulsin hüüet, et teinegi kala seal augus ikka oli, jalad hakkasid kiiremini liikuma kuna kahvaomanik vajas selle päeva pärastlõunal oma kahva tunduvalt rohkem, kui päeva esimesel poolel, ei tea kas tal oli ka kahju, et kahv mida ta alati on kaasas kandnud ei olnud sellel hetkel koos temaga :whistle: Kui läbi vee kivide vahel laveerides temani jõudsin siis oli tal kala juba näppude vahel, kala pikkus jäi mõned sentimeetrid alla mõõdupiiri.

Natukene aega hiljem sain uuesti rõõmustada, et kala taga, kummalisel kombel ütles teine mees kõrval mingisuguseid koledusi ja kõlvatusi, mis olid suunatud minu varustuse, püügioskuse ja vaimse olemuse pihta, mis tegelikult üldse ei vastanud tõele, kuid kõik see sobis sellisesse olukorda ja tingimustesse samahästi kui meriforell vööni meres seisva kalamehe landi otsa :woohoo: Visuaalsel hinnangul pakusin, et suurem, vabanemisponnistuste põhjal ütlesin, et kõvasti suurem, kuid analüüsi läbi viia millegi põhjal, mis pikalt ei kesta ja pole vaadeldav ega füüsiliselt katsutav on raske.

Ümbrus hämardus ja külmast kanged ihuliikmed sundisid minema lähimasse tanklasse kohvi järele ja saigi selleks korraks püügipäev läbi.

Edu!

Ott
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, timo, Karlil, Foreman
Info
25. november 2017 21.36 #9629 aapua
Mõnus on lugeda postitusi, kus on ehedad emotsioonid välja toodud. Omalt poolt teeks ikkagi ühe julge soovituse: proovi järgmine kord ilma kahvata. Vaata kella ja pane märk maha: minimaalselt 5 minutit. OK, 3 siis. Usu, kui oled kord-kaks nii teinud, ajad kahvamehe järgmine kord ise kurjade sõnadega endast eemale. :-) PS - ära seda jumala eest kriitikaks pea, ei ole mina see inimene, kes hakkab tegusid "õigeteks" ja "valedeks" liigitama. Lihtsalt adreka hulgas on point.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: OM
Info
27. november 2017 19.51 #9631 Lumetaat
Tore, kui kala liigub. Aapua - oskad pakkuda, miks ma laupäev nullitasin seal kus kohtusime? Saarele ei pääsenud kõrge vee tõttu. Püüdsin ühelt poolt ja teiselt poolt neeme. Ühel pool vahutas, teisel pool praktiliselt klaas, aga selge mõlemal poolel ja saare ümber. Peale ühe geo-peituse karbikese muud ei leidnudki.
Info
28. november 2017 09.10 #9635 aapua
Kusjuures pääses küll saarele. Läksin sinna ka ise, just nimelt laupäeval, aga 3 püüdjat juba ees. Vaja on "suurema ringiga" minna. Kala leidmine on enivei paras loterii, ise nullitasin terve hommiku kohas, kus nii laine kui vee puhtus olid täiesti ideaalsed. Pika lõigu võtsin läbi ilma ainsagi kontaktita. Ju siis see hetk polnud seal kala kus sa püüdsid. Arvesta, et ikkagi terve nädal on hoidnud lõunakaarte tuult. Oleks rohkem toov tuul, oleks kala rannas kindlasti ka rohkem.
Info
28. november 2017 09.17 #9636 Lumetaat
OK. Siis ei olnud vähemalt viga minu oskustes :) See eest toppisin pühapäev 8-se lõhe kotti.
Info
28. november 2017 09.52 - 28. november 2017 09.57 #9637 timo
Lumetaat - selle 8kg lõhe pildi võib siia merika teema alla panna küll merika pähe ja ütleme et on hübriid :woohoo:
Info
28. november 2017 19.01 - 28. november 2017 19.03 #9643 Cloned
Täna sai läänes käidud. Esiteks luuramise sõbraga Lohusalus kuid puhast vett oli seal suhteliselt vähe ja kalaga kontakti ei saanud. Edasi Paldiski pool olid olud juba märksa paremad aga päris seda vohhh! siin tasub juba püüda/kala olla vee leidsime alles keskpäeval. Õpiku (tuul peale, kari, selge vesi, väikest kala) järgi kohas kohe kalaga kontakt ja sõbral 5-6m pealt 2,2 kg L 60 ilus hõbe kotti. Edasi ei toimunud suurt midagi ning otsustasime edasi liikuda järgmisele karile, mis oli kordades suurem ja selget vett nähes olin üsnagi kindel, et siit nüüd ka mina täna oma hõbediku kätte saan. Paar viset ja Aapua hõbe/roosa landile ilus kala järgi, siis vahetasin lanti (roosa stripper) ning vise ja kõmm!ilus kotikala otsas. Max 10 sek. ja läinud ta oli. Mõtlesin ise, et jesss hakkab pihta :/
Kari tippu jõudes sain teise viskega kaugelt togimise ja siis veel ühe ning lõpuks päris ligidalt tuli juba väga massiivne KÕMMAKI! Ei jõudnud midagi mõelda ning ainukese võimalusena arvasin, et 4-5+ kg kala peaks ehk kaldale tõmbama?!? Pole sellist monstrumit enne võtma saanud ning adrekas oli vägagi laes. Hoidsin kala endast umbes 6 m kaugusel ning ta leppis sellega päris okeilt. Ei teinud ühtegi hüpet, hoidis põhja peale, aegajalt käis pinnas selga ja saba näitamas ning paar korda käristas sidurit(fantast suure kala mäng). Just enne väikest kaldavalli hakkasin kergelt hoogu üles võtma ja samal ajal arvas kala, et talle aitab ja tegi pöörde mere poole ja siis tamiil katkes. Sõber püüdis veel kätega kalast kinni haarata aga ei miskit. Kõik.pidu.läbi. Otsisin veel kivide vahelt, et äkki on kuskil paigal või näen landi järgi ära. Hiljem sama kari pealt tagasi kaldale liikudes mõtlesin, et vaatan veel korra selle koha üle ja nägin lanti ilusti põhjas vedelemas. Sellest läks meel ikka paremaks, et kala sai minema ilma landita.
Läänes ujub üks 4-5+kg täishõbe merikas rahulikult edasi ;)

Kellelgi nööri soovitusi???

Ette tänades,
Ott T.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Foreman
Info
28. november 2017 20.44 #9644 madist
magus meeleolukas päev ju:) Ex need äraläinud kollid teevadki yhtpidi meele mõrux, aga on ka parimax motivaatoriks. Suurte aeg täiega peal. Jäi vist liiga lyhikese köie otsa ja vaikne käitumine lasi teha hästi tugeva vastassuunalise sööstu, mis saigi määravaks või oli sõlm vana vmt. Pigem jääda ikka tamiilile, äkki kraad kangem peale panna, aga see annab ikka venima ja suure puhul see v oluline, kui väsitamine käsil, samuti kohe miinuskraadid, mis nöörile käe ette paneb. Nöör ka katkeb vastu pae/kalju/kiviservasid lihtsasti. Isiklikult pyyan sygiseti 0,3 ja 0,32, ikka vahetan liini ka vastupidi poolile kerides, et mõlemad lopud vordselt vatti saaksid, sest elu on opetanud...
Info
28. november 2017 21.04 #9645 Cloned
Jah, uurinud nööri teemat nüüd ja no eks tuleb tamiilile jääda. Muidugi jäävad mõlemad kalad kripeldama, samas hea teada kui sellised edasi ujuvad. Mul hetkel 0,28mm peal ja no hommikul sai piitsutatud raskemate lantidega ning sealt see kulumine ilmselt tuli. Kotis 0,30mm ootab oma aega ning tundub, et see aeg on tulnud...
Katki oli läinud 1-2 cm enne sõlme. Eks järgmine kord(kui see üldse tuleb) peab veits läbi mõtlema, enne kui kuskile jooksma hakata :side:
Info
05. detsember 2017 12.50 - 05. detsember 2017 12.54 #9649 Luix
Täna hommikul ilm ilus, kahlakad jalga kott selga ja kalale. Vesi mitte kõige selgem aga prooviks. Esimesed 50 minutit täis vaikus, sai kogu landikogu ära proovitud. Kui üks pikem vise ja poole kerimise peal juba ärritusin, jälle kinni ju siis landist ilma, kui hakkas tegevus peale. Pinnale tuli alles 1m enne kallast. Sõitu tegi ilusti sai adrenaliini portsu ikka kätte. Landiks Aapua nigli. Lant oli kõigi kolme konksuga ilusti kinni. 53cm 1.4 kg

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, timo
Info
08. detsember 2017 21.32 - 08. detsember 2017 21.33 #9653 timo
Panin selle sügise käikudest ühe klipi kokku, niisama käeharjutus. Kes tahab, see vaatab!

quik.gopro.com/v/XinOewoKv8/

Timo
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Karlil, elmerike, Svennu, Luix