Foorum

Püüa ja Vabasta (Loosimine)

Info
17. aprill 2016 15.57 - 01. juuni 2016 07.51 #8043 Pkillar

AUHINNAMÄNG!!
Kui soovid endale võita Lant.ee poolt välja pandud Savage Gear Bushwhacker XLNT2 seeria ritva, siis osale meie loosmises !
lant.ee/savage-gear-bushwhacker-xlnt2-2-43m-154g-20-…
Loosimises osalemiseks on vaja meile saata juunikuus pilt või video, mis on tehtud "püüa ja vabasta" püügimeetodil ning jagada tuleb ka antud auhinnamängu postitust.

www.facebook.com/puuajavabasta/

Auhinna võitjal on võimalik valida Lant.ee -st Savage Gear Bushwhacker XLNT2 seeria ritvade vahelt välja just endale sobiva pikkuse ja raskusega ritv. On ka võimalik ritv valida samast seeriast multirullile.
Iga ritv on perfektsuseni timmitud ja balanseeritud.
Loosimine kestab 01.06.2016 - 31.06.2016 ja võitja selgitatakse välja 01.07.2016
Head loosiõnne !

Tere !
Kirjutan siia sooviga teile tutvustada uut facebooki fännilehte, millega on tahtmine propageerida "Püüa ja Vabasta" püügimeetodit.
Meie eesmärk oleks eelkõige harrastuskalastajatele teadvustada "Püüa ja Vabasta" püügimeetodit ning seeläbi edendada jätkusuutlikku kalapüüki.
Facebooki lehel on võimalik kõikidel fännidel lisada ka enda pilte püütud kaladest, mis on vabastatud ning seeläbi näidata ka avalikult oma hoolivust
ning vastutustundlikku käitumist.

https://www.facebook.com/puuajavabasta

Koduleht: www.püüajavabasta.ee

Lisan ka "Püüa ja Vabasta" eesmärgi pikema kirjelduse:

"Püüa ja Vabasta" eesmärgiks on propageerida ning edendada jätkusuutliku kalastamise püügimeetodit.
Välismaal on selline püügimeetod üsna levinud, kuid Eestis kahjuks veel vähesel määral.

Kalapüük, kui populaarne ajaveetmisviis, on põhjustanud olukorra,
kus on palju kalamehi, kuid liiga vähe kala. Veekogude kalavarude säilimisele aitab kaasa kalapüügi nautimine sportliku hasardiga
ning kala vabastamine peale kinnipüüdmist.

"Püüa ja Vabasta" püügimeetodi järgimine ei eelda koheselt kõikide püütud kalade vabastamist, kuid enese tarbeks püüdmist tuleks teha siiski mõõdukalt.
Hobikalastus on ju eelkõige emotsioonide kogumise viis ning kala vabastamine võib sealjuures olla suurepärane hea tunde tekitaja.
Info
17. aprill 2016 16.43 #8044 Jeekim
Ma ei tea miks, aga mu mõte läks su jutu peale nüüd küll hoopis kõikjal meres ligunevatele võrkudele.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: scuba, sven862, Svennu
Info
18. aprill 2016 23.41 #8053 Madis

Jeekim kirjutas: Ma ei tea miks, aga mu mõte läks su jutu peale nüüd küll hoopis kõikjal meres ligunevatele võrkudele.

Huvitav miks, enamus ju kutseliste võrgud kes ei puutu absoluutselt asjasse
Info
19. aprill 2016 00.41 #8054 Jeekim
Ei teagi miks. Ehk sellest, et suurem osa kaladest tuuakse kuivale ikkagi võrkude abil ja loomulikult ilma C&R-st mõtlemata.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Info
19. aprill 2016 09.16 #8055 Svennu
Madis? Ei puutu asjasse jah? Kala on ju enamasti sama mida püütakse!
Hea näide on tuua eelnevast sügisest, kui Pärnus tormi tõttu jälle vett tõstis. Paljudel kaluritel jäid mõrrad sisse ja kui lõpuks ilmad rahuneisd ja neile järgi mindi, olid kalad neis mõrdades ummuksile jäänud ja hukkunud. See inimene, kes mulle seda rääkis käis konkreetselt sel korral ise merel kaasas ja ütles, et ühest mõrrast visati merre tagasi hinnanguliselt tonn surnud ahvenat. Ühest mõrrast! Kes Pärnus käinud teab, palju neid mõrdu ja võrke siia väikesesse lompi kokku topitud on - seega on kohati halenaljakas lugeda neid lugusid, kui leitakse rannast tonnide viisi surnud kalu ja siis kesskonnateadlased omi versioone välja toovad, miks kalad hukkusid. Ju need ikka kuskilt mõrdadest pärit on.
Nüüd Madis mõtleb ise, mitu kilo ahvenat ta enda elu jooksul õngekesega püüdnud on ja kas seda kogust ühe elu jooksul ületada suudaksid? Niiet jah, sarnaselt Jeekimine läks ka minu mõte kohe võrkudele. Mitte, et CR üleüldiselt pointless on aga kohati on see seda kindlasti, sest selle üksiku ahvena tagasilaskmine ei anna küll mitte mingisugust tulemust ja ei suurenda küll kuidagi tulevikus kalavarusid, kohtades kus kutselised võrkudega kõrval toimetavad!
Info
19. aprill 2016 16.30 #8059 Vertu
Sarnaseid näiteid võiks tuua lõputult. Mitmeid kordi näinud kuidas ühes 70m võrgujupis on 10-15 alamõõdus merikat ennast üles poonud, või igas silmas alamõõdus säina poeg. Erilist vahet pole kas on selle võrgu pannud kutseline või harrastaja.
Info
19. aprill 2016 21.16 #8061 Madis
Selge see, et suurema osa kahjust teevad kutselised. Kuid mis on sellel seost harrastajate C&R-iga aru ma ei saa. Siis ei saa te ilmselt ka aru, miks harrastaja kala müüa ei või, või miks politsei võib vilkuritega mööda linna kimada ja eraisikud ei tohi...
Info
19. aprill 2016 22.10 - 19. aprill 2016 22.11 #8063 Jeekim
Nagu C&R-i üleskutse autor ütleb, eesmärgiks on "edendada jatkusuutlikku kalapüüki", siis selles on jäme ots ikkagi võrgumeeste käes. Ei ole kuidagi C&R-i vastu, kuid selle vähese osa, mida meie tagasi laseme, jääb tühiseks. Ülepingutades võiks öelda - nohu profülaktika katku ajal.
Info
20. aprill 2016 09.34 #8065 Madis
Et siis Preedi jõel pole mõtet jõekat tagasi lasta kuna liivi lahes kutselised püüavad võrguga ahvenat või? :woohoo:
Info
20. aprill 2016 10.43 - 20. aprill 2016 10.44 #8066 Jeekim
Miks Liivi lahte ja Preedit kokku soustida? Üleskutses on ju on loodetud muuta kalastamine C&R abil jatkusuutlikuks ja selle ainsa meetme piisavuses ma küll kahtlen. Lisaks Preedile on Eestis üle 100 jõe, kus kohatakse forelli. Püük kontsentreerub heal juhul vaid paarikümnele jõele ja just selline tendents pole küll jatkusuutlik ka C&R puhul. Mida teha ülejäänud kiratsevate jõgedega enne kui need miniasurkonnad hääbuvad inbriidingu tõttu? Kuidas taaselustada jõgesid? Näiteks Taanis restaureeritakse maaparanduse rikutud jõgesid taas vanadesse sängidesse. Meie muidugi pole heaolumaa, kel sellised võimalused. Küsimus on ju palju laiem ja pelgalt C&R-ga me küll ei suuda tagada jatkusuutlikku kalastust.
Info
20. aprill 2016 22.17 #8069 Madis
Liivi laht soustiti siia sisse juba mitu postitust tagasi. Lisaks soustiti siia sisse kutseline kalapüük. Milleks seda sousti vaja on, küsid minu käest? Kõik minu postitused on just selle mõttega olnud, et inimesed ei ajaks sousti!
Jah C&R-ist üksi ei piisa. Nagu ka kõige muuga elus on asjad komplektsed, tuleb lihtsalt ühest otsast pihta hakata ja C&R propageerimine oleks hea algus.
Samamoodi prügi prügikasti panemine ei tee maailma prügist puhtaks, aga see on hea koht kust pihta hakata.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, Ilves, Tallakulutaja, raulj
Info
21. aprill 2016 10.47 #8073 Svennu
Madis vaata asja laiemalt. Kalapüük ei ole vaid Preedi jõgi. Loe teema esimene postitus uuesti läbi. Seal selgelt kirjas, mis eesmärkidel taoline propakanda käima lükati.
Või Sinu väide on see, et Liivi lahes ei toimugi harrastuslikku kalapüüki?
Kordan veelkord, et mina ei ütle, et CR oleks oma olemuselt pointless ja täiesti ebavajalik aga teatud olukordades pole sel mingit mõtet, kui vaadata asja jätkusuutlikkuse seisukohalt.
Mismoodi ma peaksin oma 6a lapsele muulidel ahvenat püüdes seletama seda, et nüüd on meil 10 ahvenat olemas ja rohkem me ära süüa ei jaksa, loobime ülejäänud tagasi, sest nad kasvavad siis suuremaks. Samas näeb ju laps neid triiki täis möödasõitvaid kalapaate ning võrkudest täistopitud merelahte. Arvad, et ta iseseisvalt ei oska loogikaga kokku viia, et sel tagasilaskmisel väga nagu mõtet ei ole? Milleks üldse sellist illusiooni temas tekitada, kui reaalsus on midagi muud?

Tore, et on ettevõtlikuid inimesi ja sellise teema tegid sooviga asju paremaks muuta ja loodetavasti see seda kuidagi mingil määral teatud oludes ka teeb aga minu seisukoht on jätkuvalt selline, et kogu selle ürituse effekt terve Eesti mastaabis on kui "piisk merre", ehk mõju olematu. Järgnevad põlved tõenäoliselt selle mõju küll kuidagi ei tunne, seni, kuni kõrval toimuvad palju suuremad probleemid.
(Võrgupüük, salapüük keelatud vahenditedga, veekogude reostamine jms.)
Palun mõista, et vereülekannet vajavale haigele ei piisa vaid ühest piisast verest, et teda terveks teha ning selle tilga andmiseks kulunud energia ja ressurss on täielikult pointless, kuna effekti ei saavutata.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, Jeekim, sven862, srs
Info
21. aprill 2016 11.13 - 21. aprill 2016 11.21 #8074 Madis
No täitsa pekkis :woohoo: . Ütled siis lapsele seal muuli peal, et tapame kõik ära vahet ei ole, teised tapavad veel rohkem või? Ei ole ju reaalsus midagi muud.
Kalapaadid MÜÜAVAD oma kala. Kalapaadi omanikud ostavad selle eest endale leiba, piima ja elektrit. Kuidas sa sellest aru ei saa, et see on inimesel tõenäoliselt ainuke sissetuleku allikas millest ta elab. See on midagi muud kui harrastuspüük.
Ja tra milleks sa seda merd siia sisse topid, sai said aru küll mis on teema mõte ära aja mingit mere jama palun? Räägi palun sellest kus sa reaalselt enamuse aja kalal oled, forellijõgedest. Kuulates sinu tänas juttu olen suht kindel, et oled üks nendest meestest kes paneb kõik kotti ja näitab lapsele ka veel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj
Info
21. aprill 2016 11.25 #8075 Madis
Täiesti mõttetu on harrastajate teemas kutselisest püügist rääkida aga no kui ei saada aru...
Kutselist kalapüüki meres on tehtud sadu aastaid, niikaua kuni seda tehakse õigesti, ehk merd püütakse nooremaks ongi asi jätkusuutlik.
Samamoodi nagu metsa raiutakse nooremaks, mitte ei raiuta maha, on ka kaladega.
See teema räägib ilmselgelt harrastajatest, kes püüavad 95% sisevetel, seega rääkigem harrastusest mitte kutselisest palun.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja, raulj
Info
21. aprill 2016 11.34 #8076 Svennu
Huvitav, et nii leili läksid nüüd? Mille peale? Ma topin siia merd sisse seetõttu, et olen inimene, kes üritab mõelda enda mätta otsast kaugemale. See ei loe, et ma suure osa ajast forelli püüan. Teine mees kõrval püüab suure osa ajast rannikumerest - kas tema jaoks see üleskutse ei kehti siis? On tema mittekeegi Sinu silmis?
Ja lapsele võib ka öelda nii, et tänaseks oleme oma söögikoguse kätte saanud ning lähme nüüd püütud kalu endale söögiks valmistama, mitte ei pea neid edasi püüdma tekitades temas illusiooni, et kui me püüame edasi ja laseme saadud kalad vabadusse, tekib 2-3 põlve järel sellest tegevusest suurte kalade invasioon. Sa ise ka ju mõistad, et seda EI TEKI.
Kalur teenibki leiba ja ma pole väitnud, et kalurid tuleks kõik seina äärde mahalaskmisele panna. Mina väidan, et teatud oludes pole sellel propakandal vähimatki pointi, eesmärke ei saavutata lihtsalt.

Mina siit vestlusest nüüd lahkun. See, kes mu mõttest aru saab, see saab. Kes ei saa või ei taha saada, see nagunii ei saa ja ma mul muudkui põnevat teha, kui siin istuda.