Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7643 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Möödunud aastal küll Avijõgi kuulus nimekirja. Kopeerin väljavõtte:
(5) Keelatud on kala püüda, välja arvatud spinningu ja lendõngega kunstpeibutist kasutades järgmistel jõelõikudel:
[RT I, 26.06.2015, 17 - jõust. 01.07.2015]
1) Avijõel lähtest Vadi sillani;
2) Umbusi jõel lähtest Umbusi asula sillani;
3) Loobu jõel lähtest Joaveski paisuni;
4) Valgejõel lähtest Kotka paisuni;
5) Pada jõel lähtest Pärna küla sillani.
More
8 years 2 months ago #7644 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Õige jah, lisaks ju "ajutised püügikitsendused".
Seadusandlus on ikka paras pudru ja kapsad. Kahju, et ei suudeta ühte kohta kõik kirja panna. Üks jõgi võib olla erinevate piirangute nimekirjades, mis osaliselt kattuvad...

More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7645 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016

raulj wrote: Käisin täna Avijõel. Sattusin röövpüüdjatele peale. Püütsivad seal korgiõngedega. Alguses nägin ainult ühte neist ja ei saanud täpsemalt aru millega tegeleb, ritv oli selline enamvähem spinningu mõõdus ja ei pannud tähele kohe mis tal seal otsas. Mõni aeg hiljem nägin sama tüüpi uuesti. Oli minust vist läbi metsa ette läinud. See kord oli koos sõbraga, tollel oli ikka korralik pikk ritv ja leotas ussi põõsa all. Helistasin 1313 ja andsin teada asjast. Pikalt ei saanudki telefonis rääkida kui tegelased nägid, et ma telefoni otsas ja panid kiiresti võssa jooksu. Päris korralik poekilekott oli poolenisti kalu täis.

Inspektoriga jõudsime järeldusele, et täna enam pole neil mõtet väga sinna tulla aga lubas, et tulevikus on nad kindlasti tihedamini seal.


Täpselt sama asja Avijõel kogenud. Tegemist oli vene rahvusest vanema naisterahvaga tookord.
Kindlalt väita küll ei saa, aga ma usun, et selline tegevus seal teatud inimeste poolt tavaline ja seetõttu ka populatsioon kannatab päris korralikult.
Kahju.
Last edit: 8 years 2 months ago by Rainer.
More
8 years 2 months ago #7646 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Njah, inspektoritega seoses meenub mulle, kuidas eelmine sügis nägin kurja vaeva, et 1313 numbril selgeks teha, et novembri alguses Seljal kuidagiviisi ametlikult püügil olla ei saa...
More
8 years 2 months ago #7647 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Hei. raulj. Mis kella paiku Avil olid? Ma ise olin korra läbisõidul peale teise jõe külastamist ja nägin kontrolle. Tulid ja kontrollisid pabereid. Ajasime juttu ka veidi. Eelmisest aastast on see korgitamine seal keelatud jah. Seal ju muud keelt kõnelevad Mustvee elanikud püüdsid väikseid jõekaid ämbrisse elussöödaks. Pidi kõige parem haugile olema :P Ämber oli alati vee ääres ja kui kontroll tuli, siis lükkasid jalaga ümber ja kalad ujusid ära. Eelmisest aastast seda pulli enam teha ei saa.
Küsisin, et palju rikkumisi on siis olnud. Öeldi, et load on enamusel olemas, aga kiputakse ikka alamõõdulisi kotti toppima :( Samas huvitav info minu jaoks oli, et nüüd saab trahvida ka siis kui inimene viibib ( MITTE PÜÜGIKORRAS vahendiga PIIRANGU VÖÖNDIS)! Et kui sul on spinna ja see on koos või kui lanti pole otsas ning kalapüügiluba puudub saad ikka trahvi. Täpsustasin ka mõistet piiranguvöönd, mille peale vastati ,et Avijõel kummaltki kaldalt 100m.
Mis jõekat puudutab, siis seda nägin teise jõe peal ;)
More
8 years 2 months ago #7648 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kust selle "piiranguvööndi" kohta lugeda saab? 100m tundub natuke ulme nõue olevat.
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum