Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7690 by Reamees Ahven
Sain täna käe kalaseks lõpuks. Ei tea kas andis 20cm välja. Paar tükki käis veel sakutamas, aga ei midagi väga eksalteerivat. :)
(Ma loodan, et mõistate, et püüan siin tüürida keskustelu grammikese tagasi algtemaatika juurde).
Muide, üks murettekitav tähelepanek - esimest korda kohtasin V-l haugi. Väike ja väeti, aga esimene omataoline seal ja ilmselt mitte ainuke. Ainuke konstant on muutus.
Last edit: 8 years 2 months ago by Reamees Ahven. Reason: Jõe nimede mainimine ei sobinud kaaskalastajatele
More
8 years 2 months ago #7691 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Haugi võid kohata igal jõel, vahukas pole erand :) Preedi keskjooksul on vahetevahel ka pisikesi ahvenaparvesi. Ise olen isegi 1,7kg latika saanud Preedi alamjooksult, leech jumalast kurgus.

More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7692 by Reamees Ahven
Pilt ka. Mehed, luubid välja! :)

Attachments:
Last edit: 8 years 2 months ago by hannes.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7693 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sai täna pikk päev kalal veedetud ja palju maad maha tallatud, aga kahjuks pikka juttu aretada ei saa, sest väga märkimisväärseid elamusi pakkuda pole. :(
Okei, käe sai valgeks, sest päeva päästsid 2 umbes 15 sentimeetrist isendit. win-win
Püük kestis poole kaheksast hommikul poole kuueni õhtul. Alustasime ühel ja lõpetasime teisel jõel. Erinevad jõelõigud, jne..
Noh, ütleme nii et vahepeal võib ju feilimisest ka ette kanda.
Päris tore trennipäev oli muidu jah. Kui tagasisõites poleks burksi ja kohvi tanklast võtnud, siis võib-olla oleks isegi paar kalorit kaotanud. :blink:
PS! Kui keegi siinsetest halli/hõbedase BMW X5 maasturiga vahuka sillal parkis, siis kuis läks kah?

EDIT: Vist oli Ahven järelikult. :D
Last edit: 8 years 2 months ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: Reamees Ahven
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7694 by Reamees Ahven
Kas talvepüük on sarnane muule ajale ses mõttes, et kui tahad midagi saada, tuleb varakult minna ja mingist kellaajast on võtt läbi ja suud lukus?
Last edit: 8 years 2 months ago by Reamees Ahven.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7695 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mina pole suuresti täheldanud, et võtt sõltuks kellaajast, muidugi ööpüüki ma eriti ei harrasta. Küll olen ma märganud, et on päevi, kus kala muutub järsult väga aktiivseks, sellised hetked kestavad tavaliselt ca 30 minutit.
Kui SINA juba silmad seda 1.2-1.5kg kala, siis on ülim tõenäosus, et tema on sind ka näinud ja ei kavatsegi sinu pakutavat lanti/leechi proovida.

Võiks veel lisada, et ehk pole hea mõte anda ilusa kala kordinaate :) Hea õnne korral võib see kala sind seal järgminegi kord oodata.
Last edit: 8 years 2 months ago by sven862.
Time to create page: 0.287 seconds
Powered by Kunena Forum