Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 11 months ago #6362 by srs
Replied by srs on topic Meriforelli hooaeg 2015
Uue sääduse eelnõus ei ole harjuse kohta sõnagi. Värskelt kehtimahakanud kalapüügieeskirjas on ka harjus jätkuvalt keelatud liikide nimekirjas.
More
8 years 11 months ago #6364 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Meriforelli hooaeg 2015
Teen ka oma esimese postituse siia foorumisse :) Pole merika püüki väga pikalt harrastanud, eelmine aasta niisama mõni katsetus ja see aasta olime sõbraga pühapäeval teist korda mere ääres. Kohti väga ei tea, käime ja katsetame. Püüame kaldalt ja õnnestus kala ära näha. Sõber sai ühe alamõõdulise, oli vast 30+cm, mis ujub ilusti edasi. Mul oli kohe järgmise viskega tunduvalt suurem otsas, aga läks ära koos landiga. Võttis madalas vees ja hakkas hirmsasti rapsima. Landilõksu pööral andis järgi, läks pooleks, mis on täiesti hämmastav. Kasutan siit e-poest tellitud Lucky John PRO SERIES "Nice Snap" suurus 1 lõkse, ei tea kas oli praak või ongi nii ebakvaliteetne. Rohkem ma igal juhul nendega katsetada ei julgenud ja sidusin ühe teise lõksu otsa, mis kaasas oli. Kiitma peab Hansen lante, sõbral toimis Fight R/V ja mul Stripper R/H, millest ka kohe ilma jäin :( Eks kaldalt püüdes on landist ilmajäämise võimalus nagunii tunduvalt suurem, kui kahlakatega.
Kahjuks rohkem kala ei õnnestunud näha, kuid püük oli meeldiv. Pärast võttu adrenaliin möllas korralikult, käed värisesid veel tükk aega :)
Ehk keegi annab mõne soovituse, kuhu kanti võiks nädalavahetusel püüdma minna. Konkreetselt oma spotti keegi avaldama ei pea, vaid ehk mõni suunav koha nimi?
The following user(s) said Thank You: hannes

More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6366 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

Mart1n wrote: ..Kasutan siit e-poest tellitud Lucky John PRO SERIES "Nice Snap" suurus 1 lõkse, ei tea kas oli praak või ongi nii ebakvaliteetne. ..

Ma ei kasuta selles püügis landilõksud üldse. Minu skeem: nöör => pöörel => rõngas => lant.
Kasutan põhiliselt Owner.
Edu..
Last edit: 8 years 11 months ago by Justas.
More
8 years 11 months ago #6367 by Vertu
Replied by Vertu on topic Meriforelli hooaeg 2015
Owner on korralik firma küll. Paraku oma isiklikud kogemused sellised et ühe korra ainult elus pöörel katki läinud, ja selleks oli just Owneri pöörel. Täitsa tutikas kusjuures. Komplektis koos landilõksuga. Tuuleka trollimise ajal kerisin landi paati ja pöörel lihtsalt pudenes pooleks.
More
8 years 11 months ago #6369 by neutral
Replied by neutral on topic Meriforelli hooaeg 2015
Justas, mis on landilõksu mittekasutamise eesmärk. Et lõks võib katki minna või midagi muud ka?
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6370 by timo
Replied by timo on topic Meriforelli hooaeg 2015
Merika püügil mina ise ka ei kasuta landilõkse. Olen selline nö ühe landi usku, et kui selle otsa seon, siis püüan kogu päeva. Kui kala on, siis ta võtab. Kui peakski vahetama, siis seon uue sõlmega uue landi otsa. Nii püsib sõlm tugev ja värske. Isiklikult on see vähendanud mul lantidest ilmajäämist. Nagu ikka, USUKÜSIMUS!!!
Last edit: 8 years 11 months ago by timo.
Time to create page: 0.219 seconds
Powered by Kunena Forum