Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 week ago #6221 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Techniumi jah kiidetakse. Venib sama palju kui nöör minu arust. Seega jääb minu jaoks selle konkreetse valiku mõte pisut ähmaseks. Küsi Hanneselt Gamakatsu G-Line näiteks. Või Suffixit. Neil on elastsust ja venivust. Aga see on puhtalt minu isiklik arvamus, ma ei pretendeeri mingilgi määral absoluutse tõe kuulutamisele. Lihtsalt kui erinevad hinnangud kokku panna, paistab vägisi, et tamiili (just venivuse pärast!!!) eelistajad on tugevas ülekaalus.
The following user(s) said Thank You: O.R
More
9 years 1 week ago #6230 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

timo wrote: ... Ehk mõned teadjamehed teavad, kelle toodanguga tegu on ja kas keegi üheharulise konksuga merikat üldse on püüdnud?


Kas landil on mingi allkiri?

Üheharulsed konksud ma kasutan jõeforelli, meriforelli ja lõhe jaoks. :)



Lõhega mul on veel küsimused, sest kaks ma püüdsin ja kaks ära minekud oli - gurud sovitavad siin ikkagi kolmikud kasutada. Vot siin oli kasutatud vobler, kus oli ainult üheharulsed konksud:


Jõeforelliga küsimused mul pole, sest üheharulised kinnitavad mitte halvemaks kui kolmikud, aga kala vigastavad kolm korda vähem:


Merikaga alustasin kasutada sügisel 2014, kokku 6 kalad (põhiliselt väiksed), 0 äraminekud, kõige suurem 1.5kg, kõik c&r. Sõber sai 2.4kg sama konksuga.



Konksud, mis ma kasutan merika jaoks:



Kui keegil on huvi proovida, saan pakkuda S-61, väike kogus on olemas.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, timo, O.R

More
9 years 1 week ago #6231 by Vertu
Replied by Vertu on topic Meriforelli hooaeg 2015
Suurtel vobleritel kõhu all kolmik ja sabakonks üheharuline landi tasakaalu mõttes?
More
9 years 1 week ago #6239 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

Vertu wrote: Suurtel vobleritel kõhu all kolmik ja sabakonks üheharuline landi tasakaalu mõttes?

Vobler ise 9-11g, kolmik ~0.56g, üheharuline 0.50g - landid mängivad hästi, probleeme ei näe.
More
9 years 3 days ago #6282 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Meriforelli hooaeg 2015

O.R wrote: Tegin eile enda hooajaga algust.
Piirkonnaks Pakri ps.


hoi, viitsid sa valgustada, kust sa seal peale lähed? käisin seal sügisel otsimas, näis et otsapool saab mereäärde ainult kas ilgepika jalutuskäiguga, paadiga või mägironijavarustusega - või on seal mõni hea koht kust saab?
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6305 by srs
Replied by srs on topic Meriforelli hooaeg 2015
Pool päeva kollijõel tõmbas moti nii maha, et pakkisin asjad kokku ja sõitsin hoopis merele. 3 kalaga kohtusin, ühe panin kotti, mõni millimeeter alla mõõdu (hästi venitades oleks 50 täis saanud), aga konks oli konkreetselt silmamunast kinni ja ei hakanud tagasi viskama. Ärge risti lööge :)



Enne hämaraksminekut tehti paari meetri kaugusel ikka selline keeris veepeale, et jala sai mõneks ajaks tudisema. Lasin kogu landikarbi läbi, aga ju polnud kõht piisavalt tühi.
Aapuale ka tänud. Laigulistel koorus tiba kihti maha, aga tupsutan lakiga üle, asjad toimivad ja mulle sellest piisab.
Attachments:
Last edit: 8 years 11 months ago by hannes.
Time to create page: 0.124 seconds
Powered by Kunena Forum