Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #6019 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015

raikoj wrote: Arvamus, et pole vahet, mis spinningu otsa siduda, tähendaks, et kõik see, mis me teeme, oleks vale. See seaks kahtluse alla kogu meie eksistentsi :)


Katsetada tasub ikka. Minagi sidusin läinud suvel paar toruputukat väiksestest rootsuga sulgedest. Sain ühega isegi forelli kätte, aga see märg tuust nägi tõesti kole välja. Netist võib leida filmijuppe, kus forell võtab õllepudelikorgist tehtud lanti, aga ilmselt läheb kuskilt piir, mida eetiline kalamees kala vastu austust tundes ei ületa. Cecil E. Heacoxi raamatust The Complete Brown Trout meenub mulle, kuidas autori imetlus kellegi köögipoisi püütud suurte forellide üle muutus põlastuseks, kui ta kuulis, et need olid saadud spinningu ja voobleriga, mitte putukaga.

Lendõngemeestelt on paljugi õppida. Näiteks väärib lugemist see kirjatükk talvisest forellipüügist:
www.flyfisherman.com/uncategorized/secret-season/

Mõne aja eest oli siin jutuks, kuidas kalad värve näevad. Sattusin sel teemal üsna huvitava artikli ja arutelu peale. Silmipimestav tõde selgub artikli lõpus: feathersandfluoro.com/?p=8862
Last edit: 9 years 2 months ago by STF.
The following user(s) said Thank You: sven862, timo
More
9 years 2 months ago #6020 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
STF, tänud viimase viite eest :)

More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #6027 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Igastahes sai täna taas Järvamaal käidud. Ilmateade küll lubas 0 kuni -5...minu auto aga näitaks hommikul -6,5/päeval -6 ja õhtul jälle -6. Seega pool päevast olid mul kordamööda suus 3 esimest rõngast ja leech. Ei mäleta millal oma naistki nii kaua suudelnud oleks :D Loomulikult ka vesi kahlakates, kuid sellest polnud eriti lugu. Püük oli üsna igav....sain katsuda vast kolme kala, neist üks andis isegi mõõdu välja, oli ca L37 (vaatasin ridva pealt, mitte ei otsinud linti välja...nii, et ei pea maha tegema mind :p ) Seega oli linnuke kirjas, mõõdukala vähemalt. Püük oli niigi keeruline, pidev lumest läbi vajumine, terve jõeäär krabises...seal, kus ei krabisenud, seal oli imeõhuke jää, mis pragises. Lootust kalale ligi hiilida üsna nullilähedane. Tagasi matkamine oli katsumus omaette....olin 3 korda siruli maas, lihtsalt ei jõudnud - pidev läbi lumekooriku vajumine. Vere maitse oli suus ja oleks veidi rohkem jaksu olnud, oleksin vist nutnud ka. Õnneks lume söömine veidi aitas. Metsas lamades mõtlesin küll, et AITAB! Uuesti lähen kalale, siis kui on kevad. Aga kui riided vahetatud ja 10 minti juba soojas autos oldud, hakkasin juba uut plaani mõtlema...ikka ei õpi neist jamadest.
Last edit: 9 years 2 months ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, elmerike, TT
More
9 years 2 months ago #6028 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui kahlamispüksid läbi lasevad siis mul oleks ühed uued Keeperi püksid koos kummikutega pakkuda. Jala nr 42.
More
9 years 2 months ago #6061 by enzon
Replied by enzon on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kas peale hüdro jaamasid kus keeluala lõppeb toimub püük tavalise harrastuspüügi loaga?

Libe kala!
More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #6062 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Enzon - sõltub mida, kus ja millega püüad.

Ceemic - Kas tegid katsepüügi ära? Mina veetsin paar tunnikest jõeääres, et praktilist kogemust saada. Asi on ikka palju valgem, kui arvasin. Iseasi on, kas ka talvel aktiveerub öine elu. Mina jäin nulli, nagu ka oodata oli, aga vähemalt ära käidud ja nähtud.
Last edit: 9 years 2 months ago by Lumetaat.
Time to create page: 0.249 seconds
Powered by Kunena Forum