Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5822 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforell vol. 3
Kuna Hiiumaal ei ole ilmad punasejahti väga soosinud ning isu sel aastal veel kalal käia piisavalt suur, siis võtsin eile kindla plaani, et olenemata ilmast lähen täna merre ja vähemalt teen näo, et püüan.
Eile õhtuks tõmbas läänes temperatuuri juba pluss poolele, õhurõhk langes ja kõik ilus, õhtul natuke tuult oli, aga hommikuks oli see vaibunud. Esimesse kohta jõudes oli meri endiselt hägune, tegin mõned visked, aga rohkem seepärast, et oleks tehtud. Sõitsin täitsa läände ära, seal laine suur, kohati 1,5m, aga kaldaäärsed platood olid ilusad. Vesi kristallselge, õhk 4-6 kraadi soe, päike soojendas mõnusalt ja vesi vahutas. Erinevalt eelnevatest kordadest, pommitas kajakas kah vett, mis on alati hea märk.
Alguses, suunaga Gotlandile, ei saanud väga püüda, vaht kandis lanti ja nööri omasoodu. Kõndisin põhja poole ning hakkasin Ahvenamaad pommitama. Adrenaliini sai, kala kahjuks mitte. Kokku käis otsas 3 kala ning üks ujus landile järgi, ninaga paeaegu vastu mind. Kõik kalad olid siis sellisel tasasel kivisel platool, kus eemal murdunud suur laine vahufrondina lihtsalt üle jooksis. Laine tõmbas nii järsult maha, et platoole tekkis sisuliselt vooluvesi, päras platood on sügavam kraavike, seal tõmbas uuesti laine üles, mis siis kohe vastu kallast peksis. Püüda sai peamiselt otse vastu lainet, sest diagonaalis sõitis lant minu tahtest sõltumatult ning see ei tundunud kuigi õige olema. Piki kallast ma siis kõndisin ja peatusin.
Esimene kala läks peale 2 sekundit küünlasse ja pärast seda oma teed, teine rapsis paar kolm sekundit põhjas, teda ma ei näinudki, kolmas keeras ennast minu lähendal pinnale ja siis ilma landita avamere poole. Ei tea, kas talvisemas kliimas ongi võtt natuke teistsugusem, et äkki oleks pidanud miskit teisiti tegema või läks lihtsalt nii, sest pidi minema. Siiani olen enamuse siiski kätte saanud, et väga äpu nagu ei tohiks olla:) Aga kordagi ei tekkinud tunnet, et #%!!**&#$!, vaid lihtsalt hea meel oli, et ka talvise kala ära nägin.
Käisin natukene ka liivasemas osas, aga seal ei näinud miskeid elumärke peale merikotka, kes seal lahesopi kohal tiirutas. võibolla on seal mingi seos:)
Igatahes, väga äge püügipäev oli ja seda vaatamata tühjale kotile. Kui homme ilma hoiab, siis uuele katsele.
Ilusat vana kõigile!

Meriforelli teema jätkub: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3389-meriforelli-hooaeg-2015
Last edit: 9 years 3 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, egert001
Time to create page: 0.207 seconds
Powered by Kunena Forum