Foorum

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

Info
19. september 2011 18.22 - 13. märts 2014 19.53 #702 kalameeskange
Kas on võimalik saada merikat merest kummipükstega ja lendõngega?? Ja mis kala oleks veel võimalik...... ning putuka valik?
Info
19. september 2011 18.34 - 13. märts 2014 19.46 #703 hannes
Merikat tegelikult pükstega püütaksegi, kuna see kala on väga arglik ja paadiga võib ta ära hirmutada (samas on ka kodanikke, kes püüavad paadist ja saavad ka).

Siit leiad infi merikapüügi lendõnge varustuse kohta: www.flyfishing.ee/foorum/viewtopic.php?p=4695&sid=c9ae7d8c85c84edbbb5876c0e386286e
Info
20. september 2011 05.59 - 13. märts 2014 19.48 #706 aapua
Lennukaga mingid härrad teda isegi meie vetest tabavad, tõsi ta on.
Info
22. veebruar 2014 18.43 #4364 A.L
Tervitus,

Plaanis oleks soetada endale lendõng, oskate vb jagada näpunäiteid kas osta valmis komplekt või eraldi ja kust kohast kõige mõistlikum osta?

Tänud
Info
22. veebruar 2014 20.21 - 22. veebruar 2014 20.24 #4366 m2nnja
Panin privaat sõnumi! See siis A.L -ile mõeldud :)
Info
11. märts 2014 10.22 #4491 Zoom
Tere, soov soetada esmast lennuka komplekti. Kui pakkumisi ei tule siis otsustan portaali e-poe kasuks AGA
mõned küsimused oleks ka. Kas komplekti soetamisel õnnestub "laiska" petta ja näiteks AFTMA 7-ga püüda
nii jõekat kui ka haugi? Või pole see liha ega kala... Küsin kuna olen tüübilt rohkem spinningumees, siis ehk saab suvel ka siseveekogudelt haugi proovida.

Vision Zulu AFTMA 5-6 ; 7-8 ei sobi vist kumbki? (Saaks kõige soodsama komplekti)
Enamus termineid olen üritanud selgeks teha aga kui peaksin soetamisel veel millegagi arvestama siis nõuannete
eest olen väga tänulik. (Millega lihtsam õppida, ridva pikkused jne jne)
Info
11. märts 2014 11.25 #4492 hannes
Tere,

vastasin Sulle hetk tagasi FB kaudu, ehk saad seal mainitud viisil abi.

Edu!
Info
11. märts 2014 18.05 #4493 m2nnja
Tere. Eks siin sama teema nagu spinnagagi, et võid ju püüda mereridvaga jõekat, aga elamus nulli lähedane. Tavaliselt peetakse tava klassikaliseks ridvaks meie oludes #5/6 ja 9 jalga pikk. Sellega püüad enamus kalu ära nii uppuva kui pinnaputukaga. Üldse esialgu on vähemalt 9 jalane ritv hea, sest lühemaga hakkavad putukad ikka väga lähedalt läbi lendama. Kuna heitmist alles õpid, siis on endal mugavam kui ritv pikem.
Ainult haugi väga raske püüda #5/6 klassiga , kuna söödad suured ja nende liigutamiseks raskemat nööri vaja, mis omakorda tähendab jäigemat, suurema klassi ritva.
Esimene asi , tee endale selgeks, mida kõige rohkem püüda soovid ja seejärel tuleb valik teha. Pealegi on ridva toimed erinevad ( jäigemad e. kiiremad ja aeglasemad e. lödimad) . alustuseks on lödim parem, kuna andestab heitmise ajastus vead kergemini.
Alguses mõtlesin, et #5/6 klass katab kõik ära ja asi korras, nüüd l juba kokku 3 komlekti, mida kasutan. Ja ikka vähe :D Aga ,et üldse aimu saada, mis asi see lendõng on ,pole üldse palju vaja kulutada. Mul endale vedeleb nurgas üks Salmo SKYFLY ritv, millele leiaks ka nööri ning kui hästi vaadata ka rulli kuskilt. Sellega käisin jõest merekala püüdmas ja toimimiselt on ritv hea ning nöör on ka sellele ridvale olemas. Kui huvi siis kirjuta.

Parimat:Mikk

PS. Ka zulu ritv on hea! See mul üks "põhirelvasid" talvel ja varakevadel jõeka püügil! Lihtsalt rull veidi nadi komplektis, vahetasin selle kohe välja.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Zoom
Info
13. märts 2014 21.55 #4501 Zoom
Hei, tellisin endale Zulu. Päris palju tuli selle kohta positiivset tagasisidet ja läksin kergema vastupanu teed.
Eks ole näha kas elupõline "spinnamees" oskab uue sammu astuda... Enamjaolt on kõiges "selles" süüdi seesama portaal.
Huvitav oli erinevatest seikadest lugeda. Endalegi üllatuseks on jõeka küttimine päris põnev. Hetkel veel küll mõõdukalade arvestuses nulli peal, kuid elamused on vägevad. Järvamaa ojades teda ikka on, kala on näha saanud igal korral. Siiani olen Nils Masteri vooblerite püüdnud kuna nende mäng valitud veekogudes kõige parem. Homme siis leechide kord ja eks ole näha mis saab siis kui kuller ukse taga...
Info
13. märts 2014 23.09 #4502 allu0
Elupõlistel spinnameestel pidi olema päris raske alguses lennukaga, sest kätes palju jõudu ja haakimine pidi olema päris "hirmus" mida lennuka püügil pole vaja. :)
Info
14. märts 2014 09.08 #4504 Jeekim
Aastakümnete tagusel lendõnge pioneeril kunstnik Märt Laarmanil oli kombeks öelda - lihtsam on neil, kes lendõnge ei proovi, sest nemad ei tea millest ilma jäävad.
Info
14. märts 2014 09.17 #4505 allu0
Hahahaha hästi öeldud :D
Info
14. märts 2014 11.03 #4506 m2nnja
Kiidan teemat :D Proovin enda poolt ka võimalikult palju infot jagada. Eile sündis meil tütar ja emme peab täna veel haiglas olema pisikesega. Mina vanema tütrega kodus, mis siin ikka teha kui putukaid siduda :)
Info
14. märts 2014 11.12 #4507 m2nnja
Zoomile veel seoses haugipüügiga. Loe kindlasti läbi, kui varem pole seda teinud :) Üks Eesti staazikamaid haugipüüdjaid kindlasti:http://ajakiri.kalastaja.ee/?1,31,485
See nöör peab olema sobiv, et suuri tuuste lennutada. Ma ise ratsisin Loopi Pike Boosteri nöörist endale haugika. Panen ka paar haugiputukat!
1. See oranz on siis zonker ( jänese karvast ribad). Kui märgub muutub päris raskeks ning heitma peab aegluubis :) Pikkus 12cm. Tehtud ekstra rohuvabale konksule.
2. Versioon "kiirabist" Kasutatud siis sünteetilist materjali. Kui veest välja tõstad, siis kohe praktiliselt kuiv. Peenike tross liidri otsas aitab uputada ja annab sellise nn jig-i mängu :)

Lisatud failid:
Info
16. märts 2014 23.59 #4525 Madis
Kui sellist tutti tahad loopida siis peab jah nöör vähemalt 7-8 olema, see võtab ju julma koguse vett külge endale. Samas vähem märguvate ja väiksema õhutakistusega striimeritega saab vabalt ka 5-6 klass hakkama, ongi lõbusam. Mina lõuna eestis üle klass 6 ridval mõtet ei näe, meres ja lõhejõgedel on mõte olemas.
5-6 ja 9 jalga on alustuseks hea aga püüda on minuarust hoopis vingem 3-4 klass ja 7-8" ritv ;)