Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 4 weeks ago - 10 years 4 weeks ago #4611 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Caldia 2000, suvel saab kahe aastaseks. Rull on väga hea, kuid detailirohkus teeb hooldamise tülikaks. Kümme aastat tagasi kasutasin lihtsat Lagunat, kuid sellel kippus kergete leechide viskamisel tamiil looga kinnituse taha sattuma. Siis võtsin asemele Exceler Plusi ja ka sellega rahul siiani.
Kui rull Daiwalt valida, siis mina ei peagi vajalikuks Legalisest või Exceleridest kõrgemale minna sest jõerullile pole mereveekindlus (MagSeal) eriti oluline. Parem eelistada lisapooliga varustatud rulle, mida kallimatele rullidele pole lisatud.
Last edit: 10 years 4 weeks ago by Jeekim. Reason: Täiendus
More
10 years 4 weeks ago #4613 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 6
tervist,
käisin laupäeval Säreveres Prandi jões kuni raudteesillani. Kahe peale kaks haugi. Oskab ehk keegi seda kohta kirjeldada, ühtlaselt sügav kanal tundus, väga veerohke. Tänud ette

More
10 years 4 weeks ago #4617 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 6

Jeekim wrote: Et huvitav teema pelgalt targutamiseks ei jääks, siis räägi neist väga paljudest erinevatest pöörleva presenteerimise võimalustest.


Kiirus ja sügavus? Pöörlevatel on palju erinevad labakujusid ja kehasid. Osadega on võimalik pausi teha, muutliku tempoga kerida, mõnda saab allavoolu peaaegu paigal hoida jne.

Sai ka pühapeäeval elu esimest omaseotud leetsi proovitud. Varem proovinud eumeri spintuubi, töötas.
Kala võttis leetsi niiet mühises, 3.5h jooksul kaldasse 4 kala, võtte ca 10. Paraku otsajäämise protsent on väiksem kui landiga. Landimees sai kaks võttu, 1 kaldasse.
Leets oli 1.5g jigipea, 1 must kukesulg, niit ja must küünelakk. ;)
Kurat ei taha enam landiga püüda, mis siis, et pooled kalad otsa ei jää. Oma tehtud asjaga on ikka teine asi kala saada.
Natuke "arendasin" oma leetsi edasi ka, sääre ja teraviku vahe peab väiksem olema, muidu lõhub kaladel silmad ära :(
The following user(s) said Thank You: hmekk
More
10 years 4 weeks ago - 10 years 4 weeks ago #4618 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Ma ei saa küll aru, kuidas landi kuju ja ehitus puutub tema presenteerimisse, see on ju sinu mängitamisest sõltumatu. Sügavus jne on ka teine teema, mis ei puutu mitte kuidagi presenteerimisse...need ei muuda landi etteantud mängu. Et panen 3 erivärvilist leechi karpi, teen samat mängu ja ongi 3 presenteerimist? Kerin veel vaheldumisi pinnalt ja põhjast, vastu-, päri-, ristivoolu ja nüüd juba miskit valemit vaja kui kõva presenteerija ma olen, kõik ühe võngutamisega.

Mina küll ei suuda oma pöörlevate mängu reguleerida, kerin nii, et laba pöörleks ja vaata, et vastuvoolu püüdes veel hätta ei jääks. Aga nende rohkete "presenteerimise" kirjelduste peale tuleb välja, et asi hoopis mehes.
Last edit: 10 years 4 weeks ago by sven862.
More
10 years 4 weeks ago #4630 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Mina ei tea kus kohas ujuvad need teie L50... jne :silly:
Tänane päev oli minu "keskmine" - vaid 1 alaealine.
Õnneks pakkus elamust spetsiaalse ridva soetus, L30 kanti jäänud kala väsitasin usinasti.
Kui kala kaldale sain oli pettumus suur... :blush:
Lisaks leidsin üles oma kaotatud näpitsad ja kellegi puust kahva :whistle:
Sulas teine lume alt välja, linnud/loomad on võrgu sisse augud teinud.

Attachments:
More
10 years 4 weeks ago #4632 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Ilusad pildid :) Eks pehmema ridvaga on püügimõnu suurem ;)
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum