Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 7 months ago #3867 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 4
Mul tuli neljapäeval kokku ~13km. Püügimaad sellest ~3,9km; võsas ragistamist ~4,5km ning metsa/kruusateid ~4,6km.

Kellestki ise mööda ei ragistanud, ning ei rikkunud teised ka minu püüki :D
More
10 years 7 months ago #3868 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 4
Hilised õnnitlused ceemikule (beer)

Nädal on jäänud, härrased - andke aga tuld :woohoo: Nädalavahetusel lõpetan ka hooaja ära. Loodan, et väärikalt :)

More
10 years 7 months ago #3869 by kriccc
Replied by kriccc on topic Jõeforell vol. 4
Laupäeval peaks vist nimesiltidega mütsikesed pähe panema, oleks tore näha kellega jõe ääres kokku võib saada :D Teades, et laupäev on hullumaja on siiski endal ka plaanis teha viimane korralikum päev ja reedesed pidustused ära unustada.
More
10 years 7 months ago #3870 by voodoo
Replied by voodoo on topic Jõeforell vol. 4
Kirjutasin selle ka kalale.ee foorumisse:
Nägin eile kokku kolmel jõel igasuguses suuruses forelle, pisemgi heli või liigutus ajas nad minema.. landi vette sulpsamine oli juba neile liig. Isegi landi mööda ujumine pani nad mitte lanti ründama, vaid põgenema... proovi sa siis sedasi kala kätte saada :/

Lootes siit aga saada asjalikumaid vastuseid, siis küsiksin: kas forell on sellise käitumisega pidevalt või on lähenev kudeaeg nende käitumist mingil määral muutnud? Praktiliselt lootusetu oli kala kätte saada, kuigi näha oli teda palju ning isegi suuri. Mainin ära, et olen algaja ning mõõdus jõeforelli pole kätte saanudki, merikat aga küll :)
More
10 years 7 months ago #3871 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 4
Esimesi kudejaid on oodata umbes kuu aja pärast ja praegu see kala käitumist veel ei mõjuta. Meie jõed on selleks liiga lühikesed, et forell peaks varakult kuderändeks valmistuma. Forell ongi häirimise suhtes tundlik kala ja midagi kahtlast tajudes põgeneb. Ka toitumise suhtes pole ta pidevalt aktiivne ja sellisel puhul vahel aitab võimalikult väikese peibutise kasutamine.
More
10 years 7 months ago #3872 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Olen ka ise viimastel päikeselistel päevadel seda käitumist kogenud. Minu arvamus on, et kui SINA juba forelli näed, siis on sind ennast juba ammu märgatud ja kala fookus kaobki söögilt ära. Pilves ilmaga on olukord märksa parem. Ja kui õrnalt tibutab, et vesi virvendab - siis on parimatest parim päev :) Kahjuks sellel hooajal päikest ikka väga palju olnud.

Muidugi on asi kinni ka päevas, kui ikka kala keset jõge ja toitumise peal, siis on teda palju lihtsam tabada. Praegu ongi kuidagi nigel võtt olnud kaladel. Olen mõned mõõdukalad trehvanud aga need sellised veidrad olnud. Peenikesed, ilma marja ja niisata tegelased...

Eks harjutamine teeb meistriks ja see vaikne samm hakkab ajaga tekkima, võimalusel soovitan kahlata ja visked teha jõest võimalikult kaugel olles.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum