Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

raskusujukiga õngitsemine

More
10 years 8 months ago #3785 by Kivi
Otsin natuke õpetust raskusujukiga püügi teemal.
Ostsin katsetamiseks ühe ujuva ja ühe uppuva raskusujuki aga mure selles,e t kuidas aru saada võtust?
See ujuv ujuk ämbris ujub vee piiril aga kui nüüd järve ääres kaugema visklan, ega siis minu silm küll ei näe, millal see ujuk pinnalt läbi vajub.
Et kas kasutada täiendavat ujukit, sõltumatta sellest ka ujuv või uppuv raskusujuk ja mis on siis üldse selle raskusujuki võlu, kui samahästi võiksin kasutada libisevat raskust?
More
10 years 8 months ago #3787 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic raskusujukiga õngitsemine
Sa oled vist natukene valesti arusaanud raskusujuki kasutamisest. Raskusujuk pole nagu klassikaline ujuk mida kasutatakse õnge püügil... raskusujuk rohkem selline spinna ja tonka/fiideri meeste abimees... uuri netist lähemalt.

More
10 years 8 months ago #3789 by Kivi
Replied by Kivi on topic raskusujukiga õngitsemine
Seda ma ise ka arvasin, et raskusujukiga püük eelkõige alternatiiviks tonkale.
Tonka puhul raskus põhjas, aga ujuva raskusujukiga saab piisava kaalu, et kaugemale heita aga raskus jääb hulpima.
Aga uppuva raskusujuki ja tonka erinevustest on raske aru saada, et millal näiteks oleks mõtet tonka asemel kasutada uppuva ujukiga rakendust?
More
10 years 8 months ago #3790 by hannes
Replied by hannes on topic raskusujukiga õngitsemine
Pole sel teemal mingi eriline spetsialist aga minu meelest on raskusujuk selline plastikjunn:



Kasutatakse näiteks spinnaga meriforelli püüdes, kui on tahtmine putukaga püüda. Siis see raskusjuk viib putuka kerimise ajal sügavamale vette. Vähemalt nii olen asjast aru saanud....

Järelikult on siis veel miskiseid raskusujukeid olemas?
Attachments:
More
10 years 8 months ago #3792 by Kivi
Replied by Kivi on topic raskusujukiga õngitsemine
Üldiselt need raskusujukid tõesti sellise kujuga nagu hannese pildil: uuemat tüüpi on rohkem silindri kujulised.
Ujuki peal siis kirjas tema kaal ja ka see kas ta on ujuv või uppuv (viimane läheb nagu tinagi põhja) ja seni minul kogemus ka et läbipaistvad ujukid on üldjuhul uppuvad ja piimjad valged ujuvad.
Ujuva ujuki mõttest saan aru, kui tahta näiteks järvel kaugemalt õngitseda ja kas siis ei taha või põhjapinnas ei soosi tonka rakendust, siis raskusujukiga võimalik pikem heide teha. Mina paneksin muiduga ka mingi väikese lisraskuse ka lipsule, et konksu söödaga põhja poole viia.
Arvatavasti siis võimalik ka ridva tipu järgi aru saada kui võtt toimub; teoorias, praktikat selles osas veel pole, aga plaanin lähiajal ikka ka looduses katsetada.
See putukaga püük on ka üks koht kus võib raskusujukist kasu olla: saab teha pika viske spinnaga.
Aga need raskusujukid, mis on uppuvad, vot nende parimat kasutusala pole veel välja mõelnud
More
10 years 7 months ago #3827 by berku
Replied by berku on topic raskusujukiga õngitsemine
Uppuv raskusujuk võibolla selleks, et viia madala vee lant sügavamasse vette? Näiteks trollimisel.
Time to create page: 0.213 seconds
Powered by Kunena Forum