Foorum

Mõttetute lantide teema

Info
05. mai 2013 22.01 #3364 hannes
Kindlasti on igal kalamehel landikarbis isendeid, mille ostmist ta siiamaani maapõhja kirub. Kõik need möödapanemised võib ilusti siia teemasse kirja panna :)

Teeme otsa lahti. Minu landikarbis on olnud kolm sellist kummikala (kahjuks ühekaupa ei müüdud :) ), mida olen juba aastaid tulutult pommitanud.

Storm Wildeye tal nimeks ja oli kunagi Soomlaste Erä ajakirja parim haugilant. Ju siis on Soome ja Eesti haugide maitsed erinevad, mul pole sellega isegi mitte ühte võttu olnud. Nüüd on juba tekkinud asja vastu sportlik huvi ja enne ei jäta jonni, kui havi otsas või lant veepõhjas :)
Lisatud failid:
Info
05. mai 2013 22.47 #3369 pehkucho
Mul on ka midagi sarnast ja kalasaak ka ümmargune O kuigi ostes olid lootused suured.Aga põhja pole se sinder ka veel jäänud
Info
05. mai 2013 23.29 - 05. mai 2013 23.33 #3370 raikoj
Minu kõige mõttetumate lantide edetabeli tipus troonib kindlalt Calico Cat spinner:

Eelnevalt lugesin ainult kiidusõnu selle landi kohta ja lasin sõbral soomest kohe viis erineva suurusega tuua. Ootasin neid ja kui kätte sain, siis proovisin terve hooaja vältel nii haugi, ahvenat kui jõekat püüda. Alati sai kõige rohkem püügiaega. Tulemuseks vaid üks ahven merest.
Info
06. mai 2013 08.22 - 06. mai 2013 08.23 #3371 Wapsik
Jutt siis Hannese pildil olevast landist. No mul on selle landi, tiba teistes toonides ainuld,kohta küll häid kogemusi.. Kabina karjääris tegid havid sellele landile kiiresti hambajäljed peale..kahjuks vaid nolgid kaldale selllega.. samas... Kihlis kunagi analoogiline, jälle, mõõdus havisid paati vinnas...
Info
06. mai 2013 08.29 #3372 Wapsik
Aga ma julgeks natuke väita, et paljugi sõltub tegelikult veekogust.... mul 1 Alexi vobler, mis on nt. Loobujõel tegija aga siin lõuna eesti jõgedel selline 2 järguline ....on üks pöörlev mis on tõsine murdja forellikatel aga seda vaid siis kui vool on suhteliselt kiire nt. kui vesi hakkab jõgedes juba alla minema kevadel... muul ajal selline karbilant vaid... ja kui teil nende mõtetute lantidega midagi teha pole saatke mulle, leian neile mingi mõtte :whistle:
Info
06. mai 2013 09.44 - 06. mai 2013 09.46 #3374 hannes

Wapsik kirjutas: Kihlis kunagi analoogiline, jälle, mõõdus havisid paati vinnas...

Paistab, et tuleb suvisesse kalendrisse Kihli reis kirja panna :cheer:

Üks õnnetu tuli veel meelde: Reaction Strike Revolution Shad www.reactionstrike.com/revolution-shad.html

Revolutsioon on jäänud tulemata, siiamaani 0 kala. Kuid lootus pole lõplikult kadunud ja lant saab natuke veel mänguaega :fish:
Lisatud failid:
Info
06. mai 2013 21.19 #3389 Wapsik
Kihlis võib jama juta tõsine olla... vist juba mitmendat aastat ta kas tiba või korralikult ummuksisse jäänud kuigi suviti sügiseti siiski sealt havi ja ilusat ahvenat saadavat... talvel kui käisin siis nagu augu jäässe nii viskas sellise haisu üles et võttis põlvili pm. aga mu meelest on mõtetum lant Atemi long boy pöörlev... ma ei ole teda kusagil tööle saanud...
Info
07. mai 2013 11.42 #3390 siirdesärg
mul Atemi pöörlevatega sama jama, mõned korrad ujutasin ja siis aitas... panin Meppsi otsa.
Info
07. mai 2013 13.15 #3391 Wapsik
Iseenesest on vanemad Atemi pöörlevad vägagi eduliselt töötanud, üks oli tõsine murdja Kadrina paisjärvel...
Info
07. mai 2013 16.30 #3393 kalamees17
Minu kõige ebaõnnestumaks landiks siiani on olnud üks lucky johni selline pikk vobler, on küll mänguaega saanud, aga kala pole tema veel kordagi toonud(võib olla isegi näinud?), Atemi omad pole ka just kõige paremad olnud, eriti plekid
Info
07. mai 2013 23.50 #3396 Napsitrall
Eks neid mitte töötavaid ajajooksul ikka tekib. Pole mõnedel nimesigi teistel,aga kaasas on ikka. See mis ei tööta Kasaril äkki funksib hoopiski Soodlas. Ei tea kunagi ühtki lanti mõtetuks pidada. Iseasi kui ta lihtsalt ei tööta. Seda võib lihtsalt NuJah kategooriasse paigutada. :S Endalgi mõned sellised olemas mis iial pole ühtegi tonksu teinud ja krt. Põhja ka ei jää ,et vaevast lahti saaks.
Info
08. mai 2013 13.53 #3397 sven862
Hannese esimesel pildid olev kumilutt on ka mul olemas. Tuli jh 3'e kaupa pakis..maksis ka vist pea 80 eeku see pakike. Kala pole iial saanud, pole väga proovinud ka enam.
Info
08. mai 2013 15.27 #3398 RL

hannes kirjutas: Kindlasti on igal kalamehel landikarbis isendeid, mille ostmist ta siiamaani maapõhja kirub. Kõik need möödapanemised võib ilusti siia teemasse kirja panna :)

Teeme otsa lahti. Minu landikarbis on olnud kolm sellist kummikala (kahjuks ühekaupa ei müüdud :) ), mida olen juba aastaid tulutult pommitanud.

Storm Wildeye tal nimeks ja oli kunagi Soomlaste Erä ajakirja parim haugilant. Ju siis on Soome ja Eesti haugide maitsed erinevad, mul pole sellega isegi mitte ühte võttu olnud. Nüüd on juba tekkinud asja vastu sportlik huvi ja enne ei jäta jonni, kui havi otsas või lant veepõhjas :)

Tekib juba sportlik huvi et kas õnnestuks midagi sellega välja meelitada. Omal pole olnud sellist kuid mis pole kala toonud on erinevad pöörlevad landid.
Info
09. mai 2013 20.18 #3401 markofkin
Ma just sarnlise paki, mis aastakese autos loksunud, lahti tegin ülemineva nädalavahe hooajaks kastikest korrastades. Täpselt sama ehitusega kummikala, ainult ilma roheliste toonideta, selline punakas-läbipaistev. Laupäeval haugihooaja avapaugutamiseks läheb ja mõtlesin ära proovida. Annan siis tulemustest ka teada :)
Info
10. mai 2013 11.10 #3404 ubinas
See on kyll hea teema :) Mul samasugune kummikas. Pyydnud olen, kala saanud ei ole. Sõbral samasugune särje toonides, sama nali. Suured jätsin ysna kiirelt põhja, kuid kaks väikest veel kaasas tolknevad, liiga kerged ka, et kogemata põhja jääda. Õnneks need mittetöötavad ikka vahetuvad karbis teiste vastu. Jäävad põhja, siis ostad teist sorti landi ikka, ei taha ju samasugust mittetöötavat. Töötavad on ikka samad aastast aastasse karpi jäänud.