Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 2

More
10 years 5 months ago #4033 by raikoj
Replied by raikoj on topic Meriforell vol. 2
Eks ma proovin igal pool kohalikega rääkida. sest see info mis neilt saab, on hindamatu. Teinekord saab paari lausega väga palju teada. Saaremaa eripära on minu kogemusel olnud see, et kõik forelli-jutud on olnud räiged röövpüügi-jutud. Sealt ka osad teadmised ja ettevaatlikus. Teine allikas on erinevad asjakohased teaduslikud uurimistööd. Mõnikord ei puuduta need otseselt forellisid, aga neis leiab vihjeid. Arvan, et asjast huvitatule peaks neist vihjetest piisama. Rannakülade püsielanikega rääkimisega peaks kiirustama, sest mitmed külad on juba tühjaks jäänud ja mitmes on vaid paar aastaläbi elavat inimest. Usun, et Saaremaa sportliku meriforelli püüdmise potentsiaal vajab veel avastamist. Edu!
More
10 years 5 months ago #4035 by wussakas
Replied by wussakas on topic Meriforell vol. 2
jutt õige raikoj. aga kui kevadel tuled anna märku :D....saab ehk koos püüdma minna ja infot vahetada :P

More
10 years 5 months ago #4037 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 2
Katsetasin täna Aapua Must/Lilla/Hõbe lanti. Tundub hea lant olevat, sest püüab nii, et kala ei peagi lanti võtma, lant võttis kala. Üks alamõõdus tegelane, lant lõpuste tagant ja uime alt kinni :) Tegin väikese operatsiooni ja loodan, et alaealine jäi peale pisikest verekaotust ellu ja ehk haavad paranevad! Või siis loodus teeb oma töö.
More
10 years 5 months ago #4040 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 2
Merikas rabab lanti (tihti) küljelt ja nii juhtubki, et konks satub mitte suhu vaid kuskile lõpuste kanti. Kus sa eile sellise vee leidsid, et püüda sai?

Ma ise ei viitsinud väga midagi avastada, läksin oma lemmikkohta. Vesi oli küll suht selge, aga lained ikka megad. Korra vaatasin ka kaugemal oleva nuki peale, seal ikka räige soga oli. Lisaks vesi nii kõrge, et viskeplatsini minekust võis vaid unistada. Läksin esimesse kohta tagasi. Mõtlesin veidike ikkagi tormi trotsida. Seal üks kruusane neem, mis nüüd oli vee all (vesi siuke veidi üle põlve). Tuule suunast ja lainetusest tingituna oli veemasside liikumine üle selle madala nii võimas, et jalutada oli üsna keeruline, vesi tahtis jalad alt lüüa. Lisaks ründasid lained ka teiselt poolt - on vist sellest tingitud, kui üle madala liigub veemass ja läheb järsku sügavaks, siis tekitab teistpidise lainetuse, tuulele vastu. Enivei, lühidalt oligi asi nii, et seda suhteliselt kitsast madalikku ründasid lained kahelt poolt. Hea, et olin kilejope veel peale pannud, nii ei saanud ma kohe läbimärjaks. Ehkki kohati lendas see vahuvärk mul ka üle pea. Igatahes tundus, et seal natuke kaugemal on veidi rahulikum. Seal oli ka vesi sügavam ja lained ei saanud nii jõhkralt murduda. Jõudsin juba üsna kaugele, selleks hetkeks juba suhteliselt märjana, aga soov püüda oli suurem. Valisin ühe suure lameda kivi, plaan oli selle peale ronida. Kui järsku tuli üks SUUR laine. Mõtlesin veel, et prsse, sellise laine korral ei hoia mind ükski vägi selle kivi peal paigal. Aga laine, kurat, ei vajunudki alla vaid pani sellise mõnusa seinana otse minu peale. Ja et asi ikka täiesti kindel oleks, tuli sellel samal hetkel teiselt poolt veel üks mõnus veesein. Üldiselt käis see nii kiiresti, et ei jõudnud midagi mõelda ega mingeid ettevalmistusi teha, need kaks lainet said järsku minu juures kokku ja mina kukerpallitasin selle lainemöllu sees. Ausalt, sittagi ei saanud aru, kus on põhi ja kus veepind. Peamine, et spinnat lahti ei lasknud. Speedmaster ikkagi! Siis jäi mulle kõhu alla üks suur kivi ja haakisin ennast kahe jalaga ja ühe käega selle külge. Lasin lainemöllul endast eemalduda ja sain jalad põhja ja lõpuks ka pea veest välja. Siis tagasi kaldale. Püügiisu oli kuidagi üle läinud. Lisaks ei näinud ma eriti kuidas liikuda. Müts oli eriliselt viltu, prillid samuti aga ei tahtnud neid seal seistes kohendama hakata. See madalik on suht kitsas ja kui lainetus on selja tagant, pole põhja üldse näha. Nii ukerdasingi tagasi peaaegu terve tee kuni kaldani umbes puusasügavuses vees, mis omakorda tähendas, et neid laineid, mis minust lihtsalt "üle sõitsid", oli suht palju. Põhiline tähelepanu oli sellel, et mitte koperdada veealuste kivide otsa. Eluga sain vähemalt välja. Sitt elamus oli, ausalt. Mõistus pole vist oma teha...
More
10 years 5 months ago - 10 years 5 months ago #4041 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 2
Päris mitu meest siin viimasel ajal ujumas käinud, mina kaasaarvatud. Hakka või mõtlema, et peaks mingi päästevesti laadse asja igaks juhuks kaela riputama. Muidu hullu poleks, kui need kahlakad nii kiiresti vett täis ei läheks.

Raikoj avastas sellise asjanduse www.stearnsflotation.com/Hybrid-FishingPaddle-Vest-P120.aspx#

Päästevesti ja tavalise vesti hübriid, ehk siis saaks kaks kasulikku asja ühendada. Värv ka OK, oranž oleks forellipüügil liiga raju :) Jama ainullt selles, et kui transa-käibekas-toll otsa panna, siis tuleb päris kirves. Midagi analoogselt ma meie kaubanduses kaubanduses märganud ei ole. Ku keegi on, siis võiks siia märku anda.

Aapua, soovitan igaks juhuks vee all käinud rulli ka igaks juhuks üle kontrollida. Kui ma koos ridva & rulliga krooli ujusin, siis ei taibanud pärast vaadata, kas soolane vesi miskit halba ka teinud on. Järgmine kord kalale minnes oli ebameeldiv üllatus - rull käis vaevu-vaevu ringi. Õnneks sain sõbralt varurulli laenata ja püük katki ei jäänud. Oma rull läks hooldusesse.
Last edit: 10 years 5 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: aapua
More
10 years 5 months ago #4054 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 2
NB! Kuna esimene partii läks menukalt kaubaks, siis saabus e-poodi täiendav kogus AAPUA KÄSITÖÖLANTE .

Andke aga tuld, seltsimehed... kuna tegemist on käsitööga, on kogused piiratud :fish2:
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum