Foorum

lock Meriforell vol. 2

Info
05. november 2012 14.34 - 27. aprill 2013 21.25 #2906 raikoj
Eelmine teema jäi siia .

Täna sai lõpuks käe kalaseks. Ilmateadet vaadates ei olnud mul üle-eile veel plaani täna kalale minna, aga eile lubas tänaseks juba mõnusat idatuult. Viimasel ajal olen hakanud vaatama ka õhurõhku ja ka see oli paljulubav - kergelt alanev.

Kala tuli juba viienda viskega ja nagu õpikust. Kaldalt paar prooviviset, siis vette, veel paar viset ja siis vise kivide vahele, kohale kus lained peksid vett valgeks. Koht oli minust vast 15 meetrit, aga seal on siiski kaelastsaati vesi. Kala oli veidi alamõõduline ja ujub edasi, aga vähemalt on nüüd eneseusk tagasi. Landiks loomulikult aapua käsitöö.
Teema on lukustatud.
Info
08. november 2012 12.49 #2915 unemati001
nonii, saab jälle midagi kribada... uus rull (shimano nexave 4000 tagasiduriga) käes ja tamiil kah (shimano technium 0,28, loodetavasti hea tamiiliga tegu) ning ei jää muud üle kui oodata sobivat ilma ja aega ja .... minna taas vett vahtu ajama. tahaks midagi ilusat ikka konksu otsa saada ka muidu need ära minekud ja pisikesed hakkavad vaikselt ära tüütama :) kohtumiseni kalavetel
Teema on lukustatud.
Info
09. november 2012 00.19 - 09. november 2012 00.25 #2917 Shotter
Väikene ülevaade vembutitest B)

Ritv Speedmaster 330 ja rulliks Shimano Aernos 4000. Kasutan juba astaid nööri,kuigi selle alla keritud ka tamiil juhuks kui vanem lõhe ise peaks ülbitsema tulema ja peale seda jooksu tahab panna.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2012 18.40 #2920 Jõgi

kas on kellegil forellitamise käigus ka sellist olukorda tekkinud. pea on maha lõigatud.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2012 19.16 #2921 Mark0

Jõgi kirjutas: kas on kellegil forellitamise käigus ka sellist olukorda tekkinud. pea on maha lõigatud.

Mis mõttes ?
Ma ntx jätan enamus kalapäid ja soolikaid ookeani .. st et loodus vajab oma osa ja jääke kodu prygikasti viia ja haisema lasta ... ei taha ...
Sry kui ma postitusele pihta ei saanud ...
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2012 19.28 - 10. november 2012 19.47 #2922 Jõgi
tegu surnud hülgega, kel pea siis viidud koju ja ülejäägid jäetud kaldale et kodus ei haiseks. ma ei teadnud, et eestis hülgepeade jaht on lubatud. rümp Saka rannas ida-virumaal.
et ei tekiks segadust, küsin siis nii- kas hülge laibad on eesti randades tavaline nähtus?
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2012 19.52 #2923 allan k
Hiiumaal olen kahte laipa näinud mis on tormiga kaldale uhund
Teema on lukustatud.
Info
11. november 2012 17.47 #2924 dannyboy
olen lugenud sellekohta, et kui leiad hülge laiba rannalt ja viitsid selle kuskile sõidutada, siis on teadlastel hea meel ning pidavat ka rahaliselt toetama :)
Teema on lukustatud.
Info
17. november 2012 15.39 #2933 aapua
pikk-pikk paus on viimasest käigust... Kuna täna juhtus nii, et ootamatult vaba päev tekkis, siis loomulikult mere äärde. 2 tundi magasin sisse, ja tuul oli ikka korralik ja valest suunast kah veel. Siiski suutsin ühe alamõõdulise otsa meelitada. Jäme kui kurat ja lai nagu latikas. Ausalt, oleks ta 1-2 senti allamõõdu olnud, oleks vist kotti pannud. Aga oli ikka 4 senti puudu. Läks tagasi. Tunnike või kaks hiljem tuli preemiaks selle otsuse eest üks nõksa alla kahekilone. Nii et homse lõuna ikka teenisin välja. Mõlemad kalad täishõbedad. Püük nagu ikka idas.
Teema on lukustatud.
Info
22. november 2012 14.27 #2951 raikoj
Vahel on hea meel, et hing sisse jäi.

Suvel ei jõudnud ära oodata merika hooaega. Nüüd ei suuda ära oodata, millal vaid jõe äärde saaks.
Teema on lukustatud.
Info
22. november 2012 20.24 #2952 aapua
Tahad sa oma esimest lauset kuidagi kommenteerida???
Teema on lukustatud.
Info
23. november 2012 09.31 #2953 raikoj
Ega midagi väga kommenteerida pole sellest mõttes, et kala ma ei saanud. Mõtlesin lihtsalt, et ilmselt rikun kunagi oma kahlakad nii ära, et lahtised luu otsad turritavad sealt välja. Eilse ilmaga see väga võimatu ei olekski olnud. Jalg jääb kivide vahele, veidi rabeled ja peale tuleb üks tapjalaine...

Tegelikult oli nii, et üleeile käis sõber edelatuulega mere ääres ja tal oli mitu kontakti. Tegin plaani minekuks, aga kui eile mere äärde jõudsin, oli tuul kagusse keeranud ja selle koha peal polnud midagi teha - vesi nagu piim. Sõitsin siis teise koha peale, aga ka seal oli sama lugu, lisaks veel otse peale tulevad suured lained. Jalutasin veel paar kilomeetrit, et vaiksemat kohta leida ja otsustasin ühe varjatud koha peal oleva kivikülvi juurde minna, mis asus kaldast umbes 500 meetrit. Kuigi vesi oli seal selgem, oli see ikkagi väga halb mõte, sest sinna jõudes tuul tõusis ja tagasitulek osutus pehmelt öeldes päris keeruliseks.
Teema on lukustatud.
Info
23. november 2012 14.01 #2954 dannyboy
ära lse sellest "mustast" päevast ennast häirida, mina olen sellel sügisel juba vähemalt 10 korda mereääres käinud ja olen nüüdseks juba unustanud, milline see Meriforell üldse välja näeb :) Aga see ei takista mind jälle pühap. ritva haaramast ning mereäärde kihutamast :)

Jõudu ja pikkkkkkkkkkkka närvi
Teema on lukustatud.
Info
23. november 2012 14.40 #2955 aapua
raikole - irw! Ma eelmine nädalavahetus üritasin umbes 5 minutit püüda otse murdlaines. Koht on iseenesest lubav. Aga ka harkisjalu kahel kivil seistes küljega laine suunas ei olnud pidamist. Iga ütleme 5-7 laine peksis mind kivi otsast maha. Seal oli vähemalt tasane põhi. Aga loobusin 5 min möödudes, kuna olin lihtsalt üleni märg ja vaikselt hakkas külm...

danny - pühapäev jõus?
Teema on lukustatud.
Info
23. november 2012 14.46 - 23. november 2012 15.13 #2956 dannyboy
jõus ikka jah :)
viska pilk peale oma postkastile ja kui kunagi laup. tsivilisatsiooni peaksin jõudma (kus on levi) siis võtan ühendust :)
Teema on lukustatud.