Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 2

More
11 years 8 months ago #2533 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Kuna mul staazi siiski vähe aga seda pool isoleeritud lõikude asja olen ka ise täheldanud aga mul selles suhtes selline arvamus et palju oleneb sellel juhul vee peale voolust nt vihmadega....nii siin lõunas kui lääne virus olen näinud kahel korral sellist asja et kalad vihmaga tungivad kambakesi lausa üle selliste madalike.... madalike pikkused sellised 10 meetri kanti aga tundub et seal siiski sellised tiba sügavamad kanalid sees...aga see vaid mu tähele panek... see oli just lääne virus... lõunas selline juhus läbi nähtud et kala ületas sellist madalikku mingi 10-15 minutit.. ja tundus et ta liikus mööda auk emis vast olid vaevalt 5 cm sügavamad vast kui üldine põhi...august auku... ja sik-sakiliselt.. kevadeti ju vesi ikka kõrgem seeg aei peaks ju neil erilisi probleem olema.. aga krt seda teab mis täpselt seal jões toimudb..
More
11 years 8 months ago #2535 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Üks aeg on veel, mis sunnib kala madalikke ületama: sügisene kuderänne. Siis on küll kõik võimalik. Sa mainisid madalikku pikkusega 10 meetrit. Minu nimetatud jõel on madala veega lõikude pikkused vähemalt 100 meetrit. Samas, see aasta on vee seis olnud üsna kõrge (ehkki mitmed inimesed on paari jõe kohta maininud, et vesi on olnud ülimadal. Enda tähelepanekud käidud jõgede osas ütlevad siiski, et vesi on pigem tublisti üle oma tavalise taseme). Võimalik, et selle aasta isoleeritus on tekkinud alles hiljuti.

More
11 years 8 months ago #2536 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Vee tase, muu meelest, on vähemalt neil kahel jõela mida tihedamini külastan, sellised 5 cm tavalisest kõrgem kuigi lääne viru jõe puhul on kevadine suur vesi natuke põhja ja kaldaid ümber paigutanud ning paljudesse kohtadesse on ülevalt poolt toonud muda ja muud raskemat hõljumit. seal mõjutab vee taset ka mingi mu poolt seni avastamata põhjus. Seal lõigus on suur kopra tamm mis see aasta kahjustada saanud aga vee tasemele pole see mõjunud...ainuke seletus saab mu meelest olla see et kevadine suurvesi on metsa vahele kandud iga sugu setteid ja muud pudi-padi mis on loonud tõkked ja see hoiab vee taset üleval... ja kui ikka kalal on mingi vajadus siis ületab ta selle 100-200 meetrise madaliku ka... küsimus on ainult ratsionaaluses ...
More
11 years 8 months ago #2544 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Eeeh... taas kord tõestus, et erineva suurusega kalad - alates päkapikkudest kuni soliidse julgeltülekilo kalani välja - elavad täiesti koos. Käisime sõbraga ühel jõel eile õhtul. Kala oli meeletult, üle ühe viske oli keski taga või otsas. Kaldal käis 3 täpselt mõõdus kala, kes olid kõhnad kui kuradid ja läksid tagasi kosuma. Lisaks nägime landile laisalt järgi ujumas või korraks isegi rabamislaadset liigutust tegemas kolme tõeliselt ilusat isendit, aga nägemiseks see jäigi. Kala oli igas mõõdus, ülekaalus seekord pisilased. Nii et on suuri küll koos pisikestega samas lõigus, üks oli lausa samas augus koos suurema väikeste pundiga.
More
11 years 8 months ago #2551 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
Hoidis ilusat pilves ilma kuni õhtuni, tekkis äkkmõte väike kiirkäik mitte kaugele teha... oioi kui lühikeseks see käik tegelikult jäi... Vesi oli nii jõhkralt maas, et sisuliselt ainult jalutasin mööda kallast. No jummalast madal. Ometi ühest lõigust, kus 30 cm sügavuses vees paar kivi oli, kargas otsa üks supikas. Edasi ühe risu juures rabas üks supikas landist mööda ja siis ühe risu tagant, kus oli lausa sügav auk (nohh, praeguse vee seisu juures tähendab see munadeni vett) tuli üks korralikum otsa. Ja siis algas sadu. Tra miuke padukas. 5 minutiga olin läbimärg, aga soe vihm ei tee kurja. Seda aga ei saa öelda jõekese kohta. Sellesama 5 minutiga muutus vesi totaalselt läbipaistmatuks sogavooluks, isegi neoonoranži pöörikut polnud enne näha kui lant juba veest väljas oli. Loobusin lõpuks, mõtetu on nii püüda. Nii et püügi pikkuseks jäi lõpuks heal juhul tund, pigem isegi vähem. Ja uuesti hakkas kallama. Sitt lugu veel selles, et jõeni minev tee on selline metsatee, korralike roobastega. Mis nüüd olid muidugi vett triiki täis. Tulles laveerisin roobaste vahel ja tee ääres, tagasi sõit oli paras gümnastika ja palvetamise sümbioos. Välja sain, ja ühtegi korda ei jäänud põhja peale kinni. Tungrauda mul ju ikka veel ei ole - aasta tagasi lõhkusin ta ära, ja no ei ole leidnud aega, et uut osta. Tegelikult üritan lähipäevil ehituspoes tiiru ära teha ja korraliku käsivintsi osta. On veidike julgem niiviisi seigelda.

Kala oli siis 1 kilo ja 50 grammi. Raskel ajal asi seegi, nagu öeldakse.
More
11 years 8 months ago #2558 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Jõeforell vol. 2
www.kalaportaal.ee/blogid/taepikujaht-20...tamas-luehidalt.html

Lühikirjeldus pühapäeva õhtusest, kokku vast ainult 3-tunnisest käigust.
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum