Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük vol. 1

More
9 years 5 months ago #5490 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Haugipüük vol. 1
Tegin eile tuttavaga koos ühe tõsise kalapüügi retke lahele. Hommiku kell 6.30 saime peale ja seitsmest siis sai püügiga algus tehtud. Eesmärk oli muidugi ahvenat saada, aga miskipärast teda enam seal ei olnud . Asi tundus üpris lootusetu kuniks siis sõbral tuli esimene kontakt kalaga madalast veest ja otsa ei jäänud. Nii tegin siis viske sama koha peale ja siis saime esimese 48cm haugi paati. Sealt siis liikusime edasi madala sopi peale kus siis põhjas kõvasti taimekasvu ning vee sügavuseks pisut üle vöö. Siis hakkas pull pihta kui iga vise ja kala otsas. Haugile sai ette antud igasuguseid lante. Päeva killeriks kujunes ikka tumedad toonid punase tutiga ja hommikul istus ka heleda tooniga salmo slider, millega oli mul suisa kaif püüda kui nägid selges vees kala landi poole sööstu ja rabamist nii pinnast kui vee alt. Suurima kala sain siis mina kaaluga ligi 2kg.
Salmo slideriga püüki jagus mul niikauaks kuni oma rumalusest ei kontrollinud looga mahavõttu, siis tegin heite ja käis 0.24mm jõhvist läbi hele plaks ning mul jäi ainult vaadata kuidas siis lant kaaluga 36g tegi koos trossiga 40m õhulendu sulpaski vette. Lanti ennast ei leidnud üles ja mul jäi anult mõelda no järelikult pidi nii minema siis landiga, mille ma kusagilt jõe äärest ära toodud sai.
Kala sai kaasa võetud kahe peale 16kg kanti, millest enamus rändas suitsuahju.

Attachments:
More
9 years 5 months ago #5491 by STF
Replied by STF on topic Haugipüük vol. 1
Teeb kadedaks. Käisin eile kohalikul paisjärvekesel, et näha, kas haugil on juba söögiisu. No ei olnud. Kaks ja pool tundi loopisin, kuni hakkas hämarduma. Mitte võtupoegagi. Tipphetkeks jäi Freestyleri vabalend, Savage Geari oma, 50 grammi. Isetehtud titaantross katkes viskehetkel pöörla juurest, olin pöörla hooletusest otsarõngasse kerinud. Aga lend oli ilus, vabastiilis.

More
9 years 5 months ago #5492 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Haugipüük vol. 1
Et jutt iseseotud trossile läks, võin vaid kiita Pafexi Fortressi. Kergelt sõlmitav, kerge sõrmede vahel sirgeks tõmmata, toodetakse erinevaid jämedusi ja ka haugi hambaid kestab kaua.

www.rialinna.fi/tuotteet?category=4fb0cb...cbb90999b0e4c6761c45
More
9 years 5 months ago #5493 by Vertu
Replied by Vertu on topic Haugipüük vol. 1
0,24mm tamiil on meres haugi püüdes ikka väga peenike, 36g slideriga ei sobi küll kokku :cheer:
More
9 years 5 months ago #5494 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Haugipüük vol. 1
Eks ma riski peale välja läksin, sest peenem jõhv pakub ikka põnevust, hoolimata sellest, et mul oli varupool 0.3mm-ga kaasas B).
More
9 years 5 months ago #5495 by STF
Replied by STF on topic Haugipüük vol. 1
Jah, muidugi. Landile peab ju ka võimalus jääma. ... Haugipüügil ma alla 0,35 mm tamiili ei kasuta, raskete slaideritega panen peale nööriga pooli ja pikema titaantrossi. Selline tross kestab kaua ja landikonksud ei takerdu nii kergelt kui painduva trossi külge, kui slaider laialt mängib.
The following user(s) said Thank You: Metsniit
Time to create page: 0.157 seconds
Powered by Kunena Forum